פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   חברת אמות רכשה את המרכז הלוגיסטי של יוניליוור באיירפורט סיטי

   החברה חתמה על הסכם רכישה והשכרה של המבנה של יצרנית המזון בקריית שדה התעופה תמורת 105 מיליון שקל. במהלך תקופת השכירות תנהל יוניליוור את הנכס באופן מלא

   אמות עסקת יוניליוור (יח"צ , בני פורמן)
   המבנה של יוניליוור בקריית שדה התעופה (צילום: בני פורמן)

   חברת אמות השקעות מקבוצת אלוני חץ הודיעה היום (שלישי) כי חתמה אתמול עם יצרנית המזון יוניליוור על הסכם רכישה והשכרה של מבנה יוניליוור בקריית שדה התעופה, איירפורט סיטי. הנכס נרכש תמורת 105.5 מיליון שקל, אשר שולם במלואו במועד החתימה, מתוך מקורותיה העצמיים של אמות.

   המבנה, הממוקם על מתחם בשטח של כ-15 דונם, כולל כ- 10,240 מ"ר עילי, כאשר מרבית שטחי הנכס משמשים כמרכז הלוגיסטי (מרלו"ג) המרכזי של חברת יוניליוור. אל מרלו"ג זה משונעים המוצרים המיוצרים ב-4 מפעלי יוניליוור בישראל וכן כל המוצרים המיובאים, ובו מתבצעות פעילויות הליקוט, האריזה וההפצה של הסחורות לכל רחבי הארץ. יתר שטחי המבנה משמשים כמשרדי ההנהלה הראשיים של יוניליוור בישראל.

   בדיווח של אמות נמסר כי במקביל, חתמו הצדדים על הסכם שכירות, לפיו שוכרת יוניליוור מאמות את הנכס לתקופה של 10 שנים, עם אופציות להארכת תקופת השכירות עד לתקופה כוללת של 24 שנים, בדמי שכירות המשקפים תשואה שנתית של כ-6%. במהלך כל תקופת השכירות תנהל ותתחזק יוניליוור את הנכס באופן מלא, באחריותה ועל חשבונה.

   לקריאה נוספת:
   חילוקי דעות קשים בין השיכון לאוצר לגבי תוכנית הדיור הציבורי
   חשד: בעלי חברת בנייה העלים 15 מיליון שקל מרשות המסים
   270 דירות להשכרה ארוכת טווח בבית שמש ונצרת עלית

   אמות עסקת יוניליוור פנים (יח"צ , בני פורמן)
   מבט מבפנים על המרכז הלוגיסטי (צילום: בני פורמן)

   אבי מוסלר, מנכ"ל אמות, מסר היום כי "עסקה זו היא נדבך נוסף ביישום האסטרטגיה של אמות להגדלת פורטפוליו הנכסים שלה בתחום מרכזי הלוגיסטיקה בישראל. זאת, לאור העלייה שחלה בנחיצותם של מרכזים אלה והביקוש הגובר להם, בעקבות השינויים החלים בעולם הקמעונאות. העסקה מצטרפת לעסקאות האחרונות שבצעה אמות בתחום זה בחודשים האחרונים, במסגרתן רכשה 3 מבנים לוגיסטיים במודיעין ובאריאל בהיקף כספי של כ-320 מיליון שקל, וכן החלה בייזום והקמת מרכז לוגיסטי מתקדם עבור חברת שופרסל באזור התעשייה במודיעין".

   מטעם אמות טיפלו בעסקה עוה"ד ורד צרור-ג'רסי ושי עדולם ממשרד פישר-בכר-חן-וול-אוריון ומטעם יוניליוור עוה"ד לי מאור ונפתלי ניר ממשרד יגאל ארנון. העסקה בוצעה על ידי אינטר ישראל יועצי נדל"ן, נציגתה בישראל של חברת Cushman & Wakefield.

   בית דרום אפריקה בבורסה ר"ג נרכש ב-45 מיליון שקל

   בית דרום אפריקה (יח"צ)
   בית דרום אפריקה ברמת גן (צילום: אילון אחזקות)

   חברת איילון אחזקות הודיעה היום (שלישי) כי חתמה על עסקה לרכישת 80% מהזכויות במתחם "בית דרום אפריקה" שבמתחם הבורסה ברמת גן תמורת 45.5 מיליון שקל - סכום המשקף לבניין שווי של כ-57 מיליון שקל. הבניין, הנמצא ברחוב מנחם בגין 12 פינת רחוב הרקון 1 בסמוך למטה החברה, כולל 6 קומות המושכרות רובן למשרדים, למעט קומת הקרקע המשמשת רובה למסחר. בנוסף הוא כולל 3 קומות תחתונות המשמשות כחניון.

   בית דרום אפריקה הוקם בראשית שנות ה-2000 ומאכלס, בין השאר, משרדי עורכי דין, רואי חשבון וחברות פיננסים. בשנים האחרונות מצוי הבניין בתפוסה מלאה (מלבד החלפות לא תדירות של שוכרים) וצפוי להניב לחברה תשואה שנתית של כ-7%. איילון אחזקות רוכשת את הנכס מידי חברת אלתירא נכסים, כאשר 20% הנותרים יישארו בידי משפחת וולך.

   העסקה מהווה חלק מתוכנית אסטרטגית שמוביל דירקטוריון החברה, בראשות שלמה גרופמן, שמטרתה להתרכז בפעילויות הליבה של הקבוצה - ביטוח, נדל"ן ואשראי, ולהרחיבן. במסגרת התוכנית, מכרה החברה בתחילת השנה את אחזקותיה (50%) בבית ההשקעות איילון קרנות נאמנות לנועם ברוורמן, שבעקבותיה רשמה בדוחות הכספיים רווח של כ- 7.2 מיליון שקל.

   לדברי גרופמן, "עסקת הרכישה היא אחת מכמה עסקאות שנועדו להגדיל את תיק הנכסים המניבים של החברה. זהו מהלך חיובי ומשתלם, שיניב רווחים טובים לחברה ולמשקיעים בה".