בזכות ההייטק: שוק המשרדים בתל אביב צמח ברבעון השני של 2018

בדיקה של חברת CBRE לגבי נדל"ן מניב מצאה כי תפוסת המשרדים בעיר ללא הפסקה עלתה ל-93% בדמי שכירות ממוצעים של 94 שקל למ"ר. ומה המצב באזור השרון?

09/08/2018
מוביל בתפוסת המשרדים. מגדל עזריאלי שרונה(צילום: ויו פוינט)

בזמן שהמדינה מנסה להתמודד עם מצוקת הדיור למגורים, ישנו שוק שממשיך לצמוח. בדיקה של חברת CBRE ישראל בתחום הנדל"ן המניב ברבעון השני לשנת 2018 מצא כי שוק המשרדים בתל אביב טיפס בתקופה זו, לאחר שתפוסת המשרדים בעיר ללא הפסקה עלתה ל-93% - בדמי שכירות ממוצעים של 94 שקל למ"ר.

לדברי מנכ"ל החברה, ג'קי מוקמל, שערך את הסקירה, מדובר בעיקר בביקוש למשרדים ברמת גימור גבוהה מצד חברות הייטק, שמגייסות עובדים צעירים המעוניינים להתגורר בתל אביב. על פי הנתונים, ברבעון זה בלט הביקוש למשרדים במגדל עזריאלי שרונה מצד חברות הייטק בינלאומיות, בהן פייסבוק, אמזון, מג'יק ליפ וכן חברות מקומיות כגון איירון סורס. בשלב זה אוכלסו כ-90 אלף מ"ר מתוך 118 אלף מ"ר המיועדים למשרדים.

מוקמל הוסיף כי התחזית היא שעד סוף השנה השכירות למשרדים באזור תגיע לשיא של בין 100-110 שקל למ"ר. מהבדיקה עולה עוד כי במהלך השנה הנוכחית יתווספו כ-60 אלף מ"ר שטחי משרדים למתחמי חללי העבודה המשותפים, בהם ניתן לשכור שטחי עבודה לפי שעות או ימים.

עוד בנדל"ן

רמת גן: אושרה תוכנית לבניית 2,300 דירות בגני אז"ר

לכתבה המלאה

כיום יש באזור תל אביב ומחוז דן כ-250 אלף מ"ר של חללי עבודה משותפים, ועוד כ-50 אלף מ"ר בכל הארץ, בעיקר בירושלים ובבאר שבע. נתונים נוספים מצביעים על ביקושים למשרדים גם ברמת גן, לאחר שבשנה האחרונה עלו מחירי השכירות באזור זה ב-5% והגיעו ל-80 שקל למ"ר, עם תפוסת משרדים של 91%.

דמי השכירות כיום ברוב הערים הגדולות יציב: בהרצליה דמי השכירות למ"ר למשרדים עומד על 86 שקל; ברעננה על 60 שקל למ"ר; בירושלים על 67 שקל למ"ר; בחיפה על 65 שקל למ"ר; בלוד על 43 שקל למ"ר; ברחובות על 52 שקל למ"ר; ובנתניה על 44 שקל למ"ר. נתניה ורחובות הן שתי הערים בהן בשנה האחרונה מחירי השכירות למשרדים ירדו (ב-2% בכל אחת מהן).

  • משרדים
  • נדל"ן מניב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully