פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   3 קבלנים מהצפון נעצרו בחשד לעבירות מס בסך 7 מיליון שקל

   הקבלנים חשודים כי דרשו החזרי הוצאות עבור חשבוניות פיקטיביות ללא ביצוע עבודה, ובאי רישום הכנסות בדוחות המס. ביהמ"ש החליט על שחרורם בערבות ועל צווי יציאה מהארץ

   אתר בנייה (ShutterStock , שאטרסטוק)
   אתר בנייה (צילום אילוסטרציה: shutterstock)

   3 קבלנים מאזור הצפון נעצרו הבוקר (שלישי) בעקבות בקשות מעצר שהוגשו על ידי פקיד שומה חקירות חיפה והצפון ברשות המסים. הבקשות הוגשו בחשד שהקבלנים דרשו החזרי הוצאות על סמך חשבוניות פיקטיביות והשמיטו הכנסות בהיקף כולל של כ-7 מיליון שקל.

   אחד החשודים, קבלן שיפוצים ועבודות גמר מקריית אתא, בן 28, חשוד כי בספרי החשבונות ובדוחות שהגיש בשנים 2017-2014, דרש הוצאות הנסמכות על חשבוניות פיקטיביות בסכום כולל של 2.5 מיליון שקל, מבלי שבוצעה עבודה, ללא שסופק טובין וללא ששולמה התמורה הרשומה בהן. שופטת בית משפט השלום בחיפה החליטה, בין היתר, על ערבות עצמית בסך של 200 אלף שקל וערבות צד ג' בסך של 150 אלף וכן צו עיכוב יציאה מן הארץ למשך 180 יום.

   החלטה זהה התקבלה גם בנוגע לחשוד נוסף, קבלן עבודות גבס, בן 26, שחשוד כי בשנים 2016-2014, דרש הוצאות הנסמכות על חשבוניות פיקטיביות בסכום כולל של 2 מיליון שקל, ללא שבוצעה עבודה, ללא שסופקה סחורה ומבלי ששולמה התמורה הרשומה בהן.

   בקשת המעצר השלישית הוגשה נגד קבלן עבודות בנייה מקיבוץ שדה נחום, בן 46, החשוד אף הוא כי פעל במרמה ובכוונה להתחמק ממס. בדוחות שהגיש בשנים 2015-2013, לא כלל הכנסות בסכום כולל של 2.4 מיליון שקל. בית המשפט קבע במקרה זה ערבות עצמית בסך 200 אלף שקל וצו עיכוב יציאה מן הארץ למשך 180 יום.

   לקריאה נוספת:
   גלנט: "שטחי מחצבות יכולים לשמש להקמת שכונות מגורים ואזורי תעשייה"
   מגדל עם 480 דירות להשכרה: באנגליה מיישמים דיור בר השגה
   הלמ"ס: ירידה של כמעט 18% במכירת דירות חדשות בשנה