פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אשטרום נכסים רוכשת 3 נכסים בגרמניה ב-81 מיליון אירו

   החברה חתמה על הסכם לרכישת נכסים הכוללים שטחי משרדים בהיקף כולל של כ-40 אלף מ"ר עם 851 חניות. הם ממוקמים בערים דיסלדורף, בובלינגן ומנהיים

   אשטרום נכסים רוכשת 3 נכסים בגרמניה ב-81 מיליון אירו
   עריכה: מיכאל ברגמן

   (בווידאו: כל מה שצריך לדעת על עלויות נלוות בקניית דירה)

   חברת אשטרום נכסים מקבוצת אשטרום דיווחה היום (ראשון) כי חתמה על הסכם לרכישה של 3 נכסים בגרמניה בהיקף כספי כולל של כ-80.6 מיליון אירו (מתוכם עלויות עסקה בסך של כ-5.6 מיליון אירו). הנכסים יוחזקו באמצעות חברה נכדה בבעלות מלאה של אשטרום נכסים.

   הנכס הראשון הוא בניין משרדים בעיר דיסלדורף, בשטח של כ-21.7 אלף מ"ר עם 468 חניות. נכס זה נרכש תמורת כ-41 מיליון אירו. הבניין מושכר בתפוסה של כ-75% לתקופת שכירות שתסתיים בין יולי 2019 ועד ליולי 2027, בתמורה לדמי שכירות שנתיים של כ-2.1 מיליון אירו, המשקפים תשואה של כ-5.17% על מחיר הנכס.

   באשטרום נכסים מציינים כי לשוכרים קיימת אופציה להשכרה לתקופה נוספת, הנעה בין 2-5 שנים. החברה צופה הכנסות נוספות בסך של כ-1 מיליון אירו מהשכרת השטחים הריקים של הנכס. הנכס השני הוא בניין משרדים בעיר בובלינגן, הממוקמת ליד שטוטגרט. הנכס משתרע על פני שטח של כ-12,000 מ"ר עם 300 חניות. נכס זה נרכש תמורת כ-25.5 מיליון אירו.

   הבניין מושכר לחברה בינלאומית, העוסקת בייצור כלי רכב, לתקופת שכירות שתסתיים בסוף 2026, וזאת בתמורה לדמי שכירות שנתיים בסך של כ-1.55 מיליון אירו, המשקפים תשואה של כ-6.08% על מחיר הנכס. לשוכר בנכס יש 3 אופציות להארכת תקופת השכירות, כאשר כל אופציה מאפשרת הארכה של 3 שנים נוספות.

   לקריאה נוספת:
   בני ברק צפופה כמו מנהטן: "ב-2040 ישראל תעקוף את הודו"
   הצעה: להקצות קרקע למגורים למשך 14 שנה - לרועי צאן
   צמח המרמן רוכשת ממצלאוי את מתחם כורזין בגבעתיים; תשלם 83 מיליון שקל

   הנכס השלישי הוא בניין משרדים בעיר מנהיים, הממוקמת ליד פרנקפורט. הנכס בשטח של כ-6,000 מ"ר, כולל 83 חניות ונרכש תמורת כ-8.5 מיליון אירו. הבניין מושכר למספר דיירים בתפוסה של כ-92%, לתקופת שכירות שתסתיים בין חודש יולי 2022 לחודש פברואר 2022, וזאת בתמורה לדמי שכירות שנתיים בסך של 683 אלף אירו, המשקפים תשואה של כ-8% על מחיר הנכס. בחברה מוסיפים כי לשוכרים אופציה להארכת חוזה השכירות לתקופה של חמש שנים נוספות.

   ירון רוקמן, מנכ"ל אשטרום נכסים, מסר כי "העסקה הנוכחית היא נדבך נוסף בהרחבת פעילותה של אשטרום נכסים בשוק הגרמני, המהווה אחד ממנועי הצמיחה של החברה. אנו משוכנעים כי יכולות החברה וניסיונה המצטבר יבואו לידי ביטוי בהשבחת הנכסים הנרכשים. לצד זאת, דיווחנו לאחרונה על מכירת נכס בדיסלדורף, לאחר שבעינינו מיצה את פוטנציאל הצמיחה".