פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   כחלון: "לא אמרתי שנוריד את מחירי הדירות"

   "מעולם לא אמרתי שנוריד את מחירי הדירות", הודיע היום שר האוצר באירוע של ענף הבנייה. אבל לפני שנתיים, כשכחלון היה יותר אופטימי ופחות זהיר מחירי הדירות בהחלט היו על השולחן. אז נדרשו 140 משכורות לרכישת בית - היום דרושות כבר 152. דעה

   כחלון: "לא אמרתי שנוריד את מחירי הדירות"

   שר האוצר, משה כחלון, חשף היום את אחד הקלפים המרכזיים שלו בדיון על מחירי הדירות. "מעולם לא אמרתי שנוריד את מחירי הדירות. אמרתי רק שנספק דירות וזה יקרה".

   לקריאה נוספת:
   עירייה של איש אחד: "הצבעה" על 70 מיליון שקל
   ענבל אור בסרטון קשה לצפייה: "ניסו לרצוח אותי, סיממו אותי"
   יד ראשונה מארמאני: פרויקט חדש מציע פנטהאוז ב-100 מיליון שקל

   אל תנסו לחפש בגוגל או בארכיוני האתרים את הכותרת המרשיעה. כחלון לא טיפש והוא בדק את זה לפניכם. יתר על כן, הוא הבין לפני כולם שמחירי הדירות לא יירדו בקדנציה הנוכחית שלו, ויהיה זה נס גדול אם מגמת העלייה תיעצר או לפחות תאט.

   אבל לפני שנתיים, כשהיה כחלון רק מועמד מבטיח, הוא היה אופטימי יותר וזהיר פחות בקשר ליכולתו הפוליטית והניהול. אז הוא עוד היה כחלון מרפורמת הסלולר ב-20 שקל לחודש.
   באחת מהופעות הבחירות הוא הגיע לאוניברסיטת בן גוריון בנגב ונתן את ההצגה הרגילה. מחירי הדירות היו כמובן על השולחן ובגדול.

   "מה-18 בחודש, זה אנחנו. אנחנו כמפלגה שתצטרך לבוא ולקיים את הדברים האלה... להוריד את מחירי הדיור מ-150 משכורות, לאזור ה-100 משכורות. אין שום היגיון ש-150 משכורות נשלם עבור דירה... רבותי. דירה זה לא פינוק.. אנחנו רואים מה קרה בשנים האחרונות: לא טיפלו בזה באופן ברור... שני מנהיגים בכירים רבו ביניהם והחליטו שלא מטפלים בדיור... שמונה וחצי מיליון איש לא נחשבים. הם לא במשחק..."

   הפוליטיקאים שרבו ביניהם, לגרסת כחלון, היו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר לשעבר יאיר לפיד. לפיד דווקא פעל להורדת מחירי הדירות, וחלק מיוזמותיו, כמו תוכנית הדיור להשכרה, אומצו גם על ידי כחלון.

   גם כחלון ניסה להוריד את המחירים, אבל במהלך כהונתו עלו מחירי הדירות בכ-10%. כשהחל את כהונתו נדרש זוג ממוצע לכ-140 משכורות כדי לקנות דירה, ולא 150 כפי שאמר בטעות בפני הסטודנטים. מאז עלו המחירים והנתון המעודכן הוא 152 משכורות, מחיר לא הגיוני, לדברי שר האוצר.