פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   המחירים יירדו? דירה להשכיר תקדם פילוט לפרויקט דיור מוגן

   קבינט הדיור קבע שהחברה תקדם עם רשות מקרקעי ישראל מכרז להקמת פרויקט דיור לקשישים, במטרה לפתוח את השוק לתחרות. המכרז צפוי לצאת לפועל עד סוף השנה

   אתר בנייה (ShutterStock , שאטרסטוק)
   אתר בנייה (צילום: Shutterstock)

   קבינט הדיור, בראשות שר האוצר משה כחלון, אישר אתמול (שלישי) פה אחד את המלצות הצוות הבינמשרדי לקידום פתרונות דיור מוגן לאזרחים ותיקים. במסגרת המלצות הצוות, נקבע כי החברה הממשלתית דירה להשכיר תתכנן ותציג מודל כלכלי, וכן תוציא מכרז לדוגמא של פרויקט דיור מוגן.

   בשבועות האחרונים הוקם במטה הדיור צוות שבחן חלופות שונות לקידום פתרונות דיור מוגן לאזרחים ותיקים, על מנת להביא לפתרון העלייה במחירי המגורים בדיור מוגן. כיום, כ-1.5% מכלל הקשישים בישראל מתגוררים במרכזים של דיור מוגן. אחת הנקודות שעלו בבחינה זו, היא כי ההיצע לפרויקטים עתידיים בתחום זה נמוך מדי.

   הצוות, שהורכב מנציגים ממשרד האוצר, רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), משרד הבינוי והשיכון, משרד הרווחה והמשרד לשוויון חברתי, הציג לקבינט הדיור את מסקנותיו. הוחלט כי דירה להשכיר, בשיתוף עם רמ"י, תקדם מכרז פילוט של מגורים בדיור מוגן, מתוך מטרה להציע לציבור הקשישים אלטרנטיבה מפוקחת, זולה ויעילה יותר מאלה הקיימות בשוק כעת. את המכרז תצטרך דירה להשכיר להוציא לשיווק עד סוף שנת 2018.

   מדירה להשכיר נמסר כי "אנו עוסקים כעת בגיבוש המודל הכלכלי, ובאיתור הקרקע המתאימה, על מנת שנוכל להוציא מכרז מתאים לשיווק בהתאם להנחיות קבינט הדיור ושר האוצר".

   לקריאה נוספת:
   בכמה נמכרה דירת 3 חדרים ברמת בית הכרם בירושלים?
   עתירה: לעצור את התוכנית לבניית שדה תעופה משלים לנתב"ג ברמת דוד
   דרגנועים לגן עדן: כך בונים מעליות במגדלים באורך קילומטר