פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   קבוצת פתאל רוכשת 13 בתי מלון בהולנד ב-160 מיליון אירו

   הקבוצה חתמה על הסכם לרכישת מלוא המניות של רשת בתי המלון "APOLLO" ההולנדית, שכוללים למעלה מ-1,900 חדרים. 4 מלונות ממוקמים באמסטרדם

   מלון של קבוצת פתאל בהולנד (יח"צ)
   מלון של רשת APOLLO בהולנד (צילום: יח"צ)

   קבוצת פתאל הודיעה היום (חמישי) כי היא רוכשת פורטפוליו של 13 בתי מלון בהולנד תמורת 160 מיליון אירו. הקבוצה חתמה על הסכם לרכישת מלוא הון המניות של חברת האחזקות ההולנדית European Hotel Management B.V, המחזיקה בזכויות בעלות, ניהול והשכרה של בתי מלון מרשת "APOLLO".

   בתי המלון הנרכשים כוללים מעל 1,900 חדרים ומדורגים ברמה של 4-5 כוכבים. במסגרת העסקה, רוכשת חברת הבת, פתאל נכסים (אירופה) 4 בתי מלון תמורת 49.1 מיליון אירו שיושכרו למלונות פתאל; ופתאל החזקות רוכשת חברות תפעול השוכרות 8 בתי מלון לתקופה ממוצעת של למעלה מ- 30 שנה הכוללת אופציות להארכה בתמורה לכ-110.9 מיליון אירו.

   בנוסף, רוכשת פתאל החזקות חברת תפעול שמנהלת מלון אחד. יצוין כי פתאל אירופה תממן את העסקה ממקורותיה העצמאיים; ופתאל החזקות תממן 40% מהיקף העסקה ממקורותיה. היתרה תמומן באמצעות תאגיד בנקאי הולנדי.

   בתחילת השבוע פרסמה פתאל כי הושלמה העסקה למכירה ושכירות של מלון לאונרדו רויאל מינכן תמורת כ-157 מיליון אירו. דוד פתאל, יו"ר הדירקטוריון ומנכ"ל הקבוצה, מסר כי "מדובר ברכישה אסטרטגית - המלונות הנרכשים ממוקמים בערים המובילות בתיירות ועסקים בהולנד. 4 בתי המלון הנרכשים באמסטרדם יצטרפו ל-2 בתי מלון נוספים של החברה בעיר, והרשת תהפוך למשמעותית באמסטרדם עם אחזקה של 6 בתי מלון הכוללים כ-1,540 חדרים".

   לקריאה נוספת:
   בקרוב הריבית תעלה: איך זה ישפיע על תשלומי המשכנתא שלכם?
   המאבק על כיכר אתרים בת"א: פחות מגדלים, יותר קומות
   300 משכורות לקניית דירה: מדינת ת"א "מחסלת" את מדינת ישראל?