פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אושרה תוכנית לבניית 500 דירות חדשות בטירת כרמל

   הוועדה המחוזית חיפה אישרה להפקדה להתנגדויות הציבור תוכנית של משרד הבינוי והשיכון להקמת שכונת מגורים חדשה בחלקה המזרחי של העיר הצפונית

   הדמיית שכונת איילת הכרמל בטירת הכרמל (יח"צ , קנפו כלימור אדריכלים)
   שכונת איילת הכרמל (הדמיה: קנפו כלימור אדריכלים)

   הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז חיפה שבמנהל התכנון אישרה היום (שני) להפקדה להתנגדויות הציבור תוכנית של משרד הבינוי והשיכון להקמת שכונת מגורים חדשה בטירת כרמל. מדובר בשכונת איילת הכרמל, שתיבנה במסגרת הסכם הגג שנחתם באחרונה ותכלול 500 דירות.עוד תכלול השכונה שטחים ציבוריים בנויים, מסחר ומתקנים הנדסיים. כמו כן כוללת התוכנית את דרכי הגישה לשכונה בכביש ייעודי מדרום. שטח התוכנית הכולל הוא כ-320 דונם.

   השכונה החדשה מחברת בין המרקם הבנוי הקיים לשולי פארק שמורת הכרמל, ומציעה שטחים פתוחים בהיקף של כ-190 דונם המהווים כ-60% משטח התוכנית. מאחר ושטח התוכנית משתרע על פני שיפוע תלול, הבינוי המוצע הוא מדורג ומלווה טופוגרפיה המשתלבת עם הנוף הנפתח מערבה לים.

   השכונה ממוקמת בחלקה המזרחי של טירת כרמל, כאשר ממזרח היא גובלת בפארק הכרמל, ממערב ומצפון בשכונות בתים צמודי קרקע ומדרום גובלת באזור בית החולים הפסיכיאטרי ובית העלמין. התוכניות החלות על השטח מייעדות את רובו כאזור חקלאי וכשטח למבני ציבור, אך כוללות גם מגורים מסוגים שונים.

   שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, אמר כי "שכונת איילת הכרמל היא חלק מתוכניות הבנייה שאנו מובילים בעיר טירת כרמל במסגרת הסכם הגג שחתמנו בשנת 2016. השכונה החדשה תכלול 500 יח"ד, מבני ציבור ושטחי מסחר לצד שמירה על ערכי הטבע בפארק הכרמל. אנו ממשיכים במאמץ ליצירת פתרונות דיור איכותיים לזוגות צעירים ולמשפרי דיור בכל חלקי הארץ".

   לקריאה נוספת:
   בנק ישראל: חברות הנדל"ן יקלעו לקשיים - אם יימשך השפל בענף
   אלקטרה תקים בניין חדש לספרייה הלאומית בירושלים ב-375 מיליון שקל
   בדיקה: באיזו עיר הכי כדאי לכם לפתוח עסק ב-2018?

   הדמיית שכונת איילת הכרמל בטירת הכרמל (יח"צ , קנפו כלימור אדריכלים)
   שכונת איילת הכרמל (הדמיה: קנפו כלימור אדריכלים)