וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תוכנית: תמריצים להקמת 40 אלף דירות במגזר הכפרי

7.5.2018 / 18:16

מועצת רשות מקרקעי ישראל אישרה תוכנית של שר השיכון לעידוד ההתיישבות הכפרית, במסגרתה מושבים וקיבוצים שיבנו דירות - יקבלו מענקים כספיים עבור פיתוח תשתיות

מערכת וואלה

(בווידאו: מחירי הדירות מקום המדינה ועד היום)

מועצת רשות מקרקעי ישראל אישרה הערב (שני) תוכנית של משרד הבינוי והשיכון לעידוד בניית יחידות דיור במגזר הכפרי. על פי הצעת שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, מושבים וקיבוצים ברחבי הארץ שישווקו יחידות דיור חדשות, יתוגמלו במענקים כספיים עבור פיתוח תשתיות והקמה או שיפוץ/שדרוג מוסדות ציבור.

גובה המענק עבור כל יישוב ייקבע לפי מספר יחידות הדיור שישווקו, בחישוב ממוצע של 25 אלף שקל ליחידת דיור אחת. כספי המענק יועברו בהתאם לכללים הנהוגים למועצה האזורית לה שייך היישוב. לפי הוראת השעה שהתקבלה היום, ישוב שישווק לפחות 40 יחידות דיור או 20 יחידות דיור ביישובי קו עימות ב-3 השנים הקרובות, יקבל את המענק המוצע.

במשרד השיכון מסבירים כי כיום שיווקים של קרקעות רבות ברחבי הארץ אינם יוצאים לפועל, בשל הקושי של היישובים והמועצות האזוריות לעמוד בהוצאות הפיתוח של מוסדות הציבור והתשתיות, המתחייבים עם הרחבת היישוב והגדלת האוכלוסייה שבו. בדיקה שערך המשרד מצא כי במרחב הכפרי יש פוטנציאל שיווקי של כ-40 אלף יחידות דיור במסגרת תוכניות בניין עיר (תב"עות) מאושרות.

שר הבינוי והשיכון שר השיכון יואב גלנט מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון מנכ"ל משרד השיכון חגי רזניק נדלן נדל"ן. צילום: ששון תירם,
שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, ומנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, חגי רזניק/צילום: ששון תירם

הגרלה שנייה: משכנתא בריבית מופחתת ליוצאי אתיופיה

בתוך כך, הבוקר נפתחה ההגרלה השנייה ליוצאי אתיופיה, במסגרתה משפחות שעומדות בתנאי התוכנית של משרד הבינוי והשיכון יוכלו לקבל משכנתא בגובה של 600 אלף שקל לתקופה של 25 שנים ללא ריבית ב-10 השנים הראשונות; ובריבית מופחתת של 2% עד לתום התקופה.

בהגרלה שנערכה בשנה שעברה זכו 220 משפחות והשנה צפויות לזכות 300 משפחות. על הנרשמים לעמוד בקריטריונים לזכאות: זוגות מחוסרי דיור, עם או בלי ילדים מכל הארץ, אשר אחד מהם לכל הפחות הוא יוצא אתיופיה, ללא הגבלת גיל. ההרשמה פתוחה גם להורים עצמאיים.

ההרשמה להגרלה תימשך במהלך החודש הקרוב עד 14 ביוני. משפחות המעוניינות להשתתף לראשונה בהגרלה, יוכלו להירשם בעלות של 70 שקלים באמצעות הגעה לסניפי חברות ההרשמה לסיוע בדיור של משרד הבינוי והשיכון (מילגם, מרכז אלונים ועמידר). זכאים שהשתתפו בהגרלה הראשונה אשתקד ולא זכו, או שזכו ולא מימשו את הזכייה, יקבלו SMS או מייל עם קישור לאתר ההרשמה להגרלות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully