פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   כחלון: "מי שמוותר על זכייה במחיר למשתכן עושה טעות"

   שר האוצר התייחס לביקורת נגד התוכנית בסיור עיתונאים שנערך בראשון לציון, שדרות ואופקים. "אם לא יתאים לזכאים גם משפרי דיור יוכלו לקנות בהמשך את הדירות המוזלות"

   שר האוצר משה כחלון ושר השיכון יואב גלנט בסיור עיתונאים באתרי מחיר למשתכן 23.1.2018 (יח"צ , עיריית ראשון לציון)
   שר האוצר משה כחלון ושר השיכון יואב גלנט בסיור באתר מחיר למשתכן בראשון לציון (צילום: עיריית ראשון לציון)

   כמעט 120 אלף זכאים כבר נרשמו לתוכנית מחיר למשתכן ב-61 יישובים, כדי לנסות את מזלם ולרכוש דירה בהנחה של מאות אלפי שקלים. אבל מתוך 42 אלף הזוכים בהגרלות, רבים מבטלים את הזכייה בדרך כלל בגלל המחיר, ומי שלא - חושש מעיכובים ומפרט ירוד. בשלב הזה יותר מ-8,000 דירות מוזלות נמצאות בבנייה פעילה - יצאנו לשטח כדי לראות את התקדמות הפרויקטים ולשמוע מה יש למובילי התוכנית להגיד לזוגות צעירים שמעדיפים לפנות לשוק החופשי

   בסיור עיתונאים שערכו היום (שלישי) משרדי האוצר והשיכון בפרויקטים של מחיר למשתכן בראשון לציון, שדרות ואופקים, התייחס שר האוצר, משה כחלון, למאבק התושבים שטוענים כי המדינה מקדמת תוכניות ענק ללא טיפול הולם בתשתיות. על הפרויקט בראשון לציון אמר כי "באזור הזה לא יהיו פקקים, בתי הספר יחכו לילדים ולא הילדים לבתי הספר".

   בסיור השתתפו שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, וראש מטה הדיור היוצא, אביגדור יצחקי. שר האוצר התייחס לזכאים שביטלו את זכייתם: "מי שמוותר על זכייה או נוטש את התוכנית עושה טעות. הוא ניזון מאינטרסנטים וחבל. אנשים לא חייבים לקנות במחיר למשתכן, אין חוק, אבל למי שלא מתאים פרויקט אחד יכול לוותר וללכת לפרויקט אחר. יש מקומות בהם היינו מחוייבים לתב"ע ואם לא יתאים לזכאים גם משפרי דיור יוכלו לקנות בהמשך את הדירות המוזלות".

   הכתבה המלאה כולל הצצה לפרויקטים תפורסם מחר.

   לקריאה נוספת:
   הפגנות נגד הבנייה בכפר סירקין: "נטו כחלון - נטו פקקים"
   על חורבות האצטדיון המיתולוגי: החלה עבודת חידוש קריית אליעזר
   מפארק מוזנח לשכונת יוקרה: מגדלי מגורים חדשים בהיי ליין בניו יורק

   פרויקט מחיר למשתכן שכונת הרקפות ראשון לציון (אבי כהן)
   מחיר למשתכן בשכונת הרקפות בראשון לציון (צילום: אבי כהן)