הפגנות נגד הבנייה בכפר סירקין: "נטו כחלון - נטו פקקים"

מאות תושבי פתח תקווה חוסמים את היציאה מהעיר במחאה על דיון שצפוי להתקיים ביום חמישי לגבי קידום תוכנית להקמת אלפי דירות על שטח המחנה הצבאי סירקין

יח"צ - חד פעמי

(בווידאו: מחאת תושבי פתח תקווה וכפר סירקין נגד תוכנית הבנייה)

מאות תושבי פתח תקווה וכפר סירקין עוצרים הבוקר (שלישי) את היציאה מהעיר במחאה על תוכניות בנייה להקמת אלפי דירות שמקדמת המדינה באזור ונושאים שלטים עם הכיתוב: "נטו כחלון - נטו פקקים". המחאה מתקיימת בצומת סירקין (כביש 471) לקראת דיון שייערך ביום חמישי הקרוב בוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל), שתפקידה לאשר תוכניות בנייה רחבות היקף בהליך מזורז. בדיון צפוי לדון שר האוצר, משה כחלון, בתוכנית להקמת 12 אלף יחידות דיור במקום המחנה הצבאי כפר סירקין, אולם לטענת התושבים התוכנית גדולה יותר - וכוללת 16 אלף דירות ועוד 4,000 יחידות דיור בשטח כפר סירקין.

לטענת המפגינים, "התוכנית מקודמת ללא תשתיות, ללא התחשבות בדרישות הערייה ותוך מחיקת כפר סירקין". המפגינים התנצלו בפני התושבים על פקקי התנועה אך ציינו כי "זהו רק הקדימון לסיוט שמתכנן להם השר". למחאה הצטרף גם ראש עיריית פתח תקווה, איציק ברוומן (בצילום), שכבר הגיש מטעם העירייה עוד באוגוסט 2017 עתירה נגד העברת התוכנית לותמ"ל, בטענה כי "אין לצדה תוכנית להקמת תשתית תחבורה ראויה שתמנע פקקים עתידיים". ואולם, באפריל באותה השנה דחה בית המשפט את העתירה בטענה כי "לא ניתן לתקוף תוכנית שלד".

עוד באותו נושא

בג"ץ דחה את עתירת התושבים נגד בניית אלפי דירות בפתח תקווה

לכתבה המלאה
מחאת התושבים - באמצע ראש עיריית פתח תקווה, איציק ברוורמן (צילום: יח"צ, מטה המאבק של תושבי פתח תקווה וכפר סירקין)
מחאת התושבים (צילום: יח"צ, מטה המאבק של תושבי פתח תקווה וכפר סירקין)
"אם החתירה לפתור את משבר הדיור לא תיעשה בשים שכל, תוך יצירת תשתיות תחבורה ציבורית ראויות, הפקקים האלה רק יחמירו בעתיד"

התוכנית המדוברת עוסקת בפועל בשני מתחמי מגורים - הראשון בשטח כ-900 דונם וכולל 4,000 יחידות דיור בתמהיל מגורים מגוון, המשלב בנייה צמודת קרקע באזור הקרוב לכפר סירקין, לצד בנייה רוויה (לגובה) באזור הסמוך לשכונת עמישב.

בנוסף למגורים, כולל המתחם שטחי מסחר, שטחים עבור מבני ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים. הוא ממוקם בדרום כפר סירקין, בין דרך מספר 6 במזרח לשכונת עמישב בפתח תקווה ממערב. רוב שטח המתחם שייך מוניציפלית למועצה האזורית דרום השרון, והיתרה כלולה בתחום שיפוט עיריית פתח תקווה.

המתחם השני משתרע על שטח של 2,100 דונם וכולל כ-8,000 יחידות דיור וכן שטחי תעסוקה, תעשייה ומסחר, לצד שטחי ציבור הכוללים פארק לאורך נחל שילה ונחל מזור. הוא מצוי במזרח פתח תקווה, רובו בתחום השיפוט של העיר, והיתרה כלולה בתחום השיפוט מועצה אזורית דרום השרון.

ראש עיריית פתח תקווה יצחק ברוורמן תמך בתושבים ואמר כי "הפקקים שאנחנו רואים פה לא חדשים לתושבי פתח תקוה. הם גם לא תוצאה של הגשם, הם תוצאה של חוסר הבנה מוחלט של הצרכים של אזרחי ישראל. יצאתי היום, בגשם, מוקדם בבוקר להפגין יחד עם התושבים בגלל חשש משותף לכולנו. אם החתירה לפתור את משבר הדיור לא תיעשה בשים שכל, תוך יצירת תשתיות תחבורה ציבורית ראויות, הפקקים האלה רק יחמירו בעתיד ואז כבר יהיה מאוחר מידי כדי לשנות.

"דמיינו לעצמכם סיטואציה שבה הפקקים יהפכו לכל כך בלתי אפשריים עד שהמדינה תיאלץ לחסום את הכביש כדי להכניס תשתיות תחבורה. כמה זמן החיים של כולנו פה יתקעו, תרתי משמע? לכן אנחנו מוחים ביחד, לכן לא ננוח עד שנשנה את המצב ונכריח את המדינה לחשוב לפני שהיא בונה".

מחאת התושבים (צילום: יח"צ, מטה המאבק של תושבי פתח תקווה וכפר סירקין)
מחאת התושבים (צילום: יח"צ, מטה המאבק של תושבי פתח תקווה וכפר סירקין)
מחאת התושבים (צילום: יח"צ, מטה המאבק של תושבי פתח תקווה וכפר סירקין)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully