איפה תוכלו למצוא דירות להשכרה עד 3,000 שקלים

ת"א חיפה או ירושלים? בדקנו באילו שכונות המלאי הגדול ביותר של דירות בשכירות עם תקציב מאוד ספציפי - ודי הופתענו מהממצאים. מדד השכירות של וואלה! נדל"ן ויד 2

תל אביב. הכי יקרה בשכירות - אבל יש בה מציאות (צילום: דרור עינב)

הביקושים לשוק השכירות בישראל הולכים ועולים, בעיקר על רקע העליות במחירי הדיור. רק השבוע דיווחה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) כי מדד מחירי הדירות לחודש אוקטובר טיפס ב-0.4%, והשלים עלייה של 4.2% בשנה החולפת; כאשר המחיר הממוצע של עסקת נדל"ן זינק ב-0.5% ברבעון.

הבעיה היא שככל שהביקושים עולים, כך עלול המחיר לטפס איתם. באמצעות מדד השכירות וואלה! נדל"ן ואתר יד2, בדקנו באילו ערים ושכונות ניתן למצוא את מלאי הדירות הגדול ביותר בתקציב שלא יחרוג מ-3,000 שקל בחודש - סכום חודשי שנראה לנו סביר יחסית בשוק השכירות הפרוץ בישראל.

על פי הנתונים, חיפה היא העיר בה יש הכי הרבה דירות להשכרה בתקציב של 3,000 שקל - עם 2,270 דירות להשכרה. לעומת זאת, בראשון לציון מוצעות להשכרה 140 דירות בתקציב זה, מה שממקם אותה כעיר בעלת מלאי הדירות הנמוך ביותר מבין הערים שנבחנו. אחריה מדורגות תל אביב עם 390 דירות להשכרה עד 3,000 שקל; ירושלים עם 480 דירות; ובאר שבע עם 1,555 דירות.

עוד באותו נושא

רווקים בלי ילדים? תשכחו מדיור בר השגה בת"א

לכתבה המלאה
התפלגות דירות בשכונת הדר חיפה (צילום: יח"צ)

אם בוחנים כל עיר ועיר ברמת השכונות, ניתן לראות כי 20% מהדירות להשכרה בתקציב זה בחיפה מצויות בשכונת הדר, שם מוצעות 460 דירות להשכרה במחיר ממוצע של 2,000 שקל בחודש. למעשה, מדובר בשיעור של 90% מכלל הדירות המוצעות להשכרה בשכונה כולה.

בחלוקה לחדרים, הנתונים מגלים כי מרב הדירות המוצעות להשכרה בשכונה במסגרת תקציב זה הן דירות בנות 2-2.5 חדרים, המהוות כ-50% מכלל הדירות בשכונה המוצעות להשכרה עד 3,000 שקל.

מספר מודעות עבור דירות להשכרה עד 3,000 שקלים בחיפה (צילום: יח"צ)

לשם השוואה, בשכונה ד' בבאר שבע מוצעות להשכרה 460 דירות בתקציב של 3,000 שקל בחודש, נתון המהווה שיעור של 30% מכלל הדירות בתקציב זה בעיר כולה. כמחצית מהדירות בתקציב זה הן דירות בנות חדר אחד בלבד.

התפלגות דירות בשכונה ד' באר שבע (צילום: יח"צ)
מספר מודעות עבור דירות להשכרה עד 3,000 שקלים בבאר שבע (צילום: יח"צ)

בבירה ירושלים ניתן למצוא 480 דירות בתקציב של 3,000 שקל, כאשר השכונות המובילות הן קריית יובל עם 70 דירות להשכרה, במחיר ממוצע של 2,700 שקל; ושכונת קטמונים במחיר ממוצע של 2,500 שקל. כמעט מחצית מהדירות המוצעות להשכרה בתקציב זה הן דירות בנות 2 חדרים.

התפלגות דירות בקריית היובל ירושלים (צילום: יח"צ)
מספר מודעות עבור דירות להשכרה עד 3,000 שקלים בירושלים (צילום: יח"צ)

בתל אביב, הידועה דווקא בתור העיר עם מחירי השכירות הגבוהים ביותר, ניתן למצוא מספר נאה של דירות בתקציב. על פי נתוני אתר יד2, מוצעות להשכרה בלוח 390 דירות במחיר ממוצע של 2,500 שקל. השכונות המובילות בעיר, בהן ניתן למצוא דירות להשכרה בתקציב, הן שכונת התקווה, בית יעקב ונווה צה"ל עם 65 דירות; ושכונת פלורנטין עם 60 דירות.

מדובר בשיעור של כ-30% מכלל הדירות המוצעות בשכונה. גם כאן, מרבית הדירות בתקציב זה הן דירות בנות חדר אחד בלבד

התפלגות דירות בשכונת התקווה, בית יעקב, נווה צה"ל תל אביב (צילום: יח"צ)
מספר מודעות עבור דירות להשכרה עד 3,000 שקלים בתל אביב (צילום: יח"צ)

נחזור לראשון לציון, שסוגרת את רשימת הערים הגדולות שבהן ניתן למצוא דירות בתקציב של כ-3,000 שקל בחודש: בשכונת אברמוביץ' מוצעות להשכרה 26 דירות בלבד בתקציב שנקבע, עם מחיר ממוצע של 2,500 שקל בחודש. מתוך כלל הדירות המוצעות להשכרה בשכונה, מדובר בשיעור של 11%.

התפלגות דירות בשכונת אברמוביץ' ראשון לציון (צילום: יח"צ)
מספר מודעות עבור דירות להשכרה עד 3,000 שקלים בראשון לציון (צילום: יח"צ)

גל עופרים, סמנכ"לית שיווק ומוצר באתר יד2, מציינת כי "הנתונים מלמדים כי שוק השכירות הוא שוק מגוון מאוד, וניתן למצוא דירות במגוון רב של מחירים - גם בתקציב נמוך מ-3,000 שקלים. הנתונים משתנים בכל עיר ובכל שכונה, לכן אנו ממליצים לערוך בדיקה מקיפה על היצע הנכסים והמחירים באזור. כך שמי שמבקש לשכור דירה, יוכל לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר לצרכיו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully