כך ייראה המרכז הטיפולי השיקומי הגדול בישראל לבעלי צרכים מיוחדים

אחרי כמעט עשור החלה בנייתו של מרכז "עלה" לבעלי מוגבלויות בבני ברק. המבנה משתרע על שטח של כ-11 אלף מ"ר ויחליף את המבנים הישנים של הרשת. צפו בהדמיות

הדמיית הפרויקט (משרד אדריכלים ברעלי לויצקי כסיף)

אחרי כמעט עשור של עיכובים: לראשונה בישראל יוקם מרכז לימודי למאות בעלי צרכים מיוחדים, אשר יציע תחת קורת גג אחת את כל השירותים הרפואיים להם נזקקת אוכלוסייה זו. לוואלה! NEWS הגיעו הדמיות ראשונות של המרכז, הנחשב הגדול בישראל, אשר נבנה בימים אלה על ידי חברת בוני בניין בבני ברק.

לקריאה נוספת:
הקניונים בארה"ב פושטים את הרגל - ומה קורה בישראל?
מי רוצה לגור במשאית? מודעות שכירות לא שגרתיות
מי רוצה לקנות את הפנטהאוז של ענבל אור בגבעתיים?

עוד בוואלה! NEWS

ארוחה במעטפה ב-10 דקות הכנה

אודי ברקן ואושר אילדמן
לכתבה המלאה

המבנה, שבהקמתו הושקעו למעלה מ-100 מיליון שקל, משתרע על שטח של כ-11 אלף מ"ר ומצוי בקצה של העיר בני ברק בגבול עם פתח תקווה. הוא צפוי לכלול 4 קומות מעל קומת מרתף וכן כיתות מרווחות עבור אוכלוסיות מיוחדות, חדרי טיפולים, בריכות טיפוליות ועוד. בימים אלה נחתם הסכם עם בית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב, לפיו תופעל במקום מרפאת שיניים יחידה מסוגה המותאמת לבעלי צרכים מיוחדים.

בית הספר צפוי לשרת 300 תלמידים, תוך חלוקה למספר קבוצות גיל: 0-3, 3-6, 6-21. למעט חללי החדרים, גם המסדרונות והמעברים בין הקומות הותאמו למעבר כיסאות גלגלים, ובהתאם לכם אין מדרגות בין הקומות כי אם רמפות המאפשרות ניידות.

הדמיית הפרויקט (משרד אדריכלים ברעלי לויצקי כסיף)
הדמיית הפרויקט (משרד אדריכלים ברעלי לויצקי כסיף)
הדמיית הפרויקט (משרד אדריכלים ברעלי לויצקי כסיף)

הבנייה התעכבה מאז 2008

את הקמת הפרויקט יזמה רשת מרכזי עלה, הפועלת למען מתן מענה טיפולי ושיקומי לאוכלוסייה עם מוגבלות שכלית התפתחותית קשה. הרשת מפעילה כיום 4 מרכזי טיפול ברחבי הארץ, כאשר המרכז המוקם בבני ברק יחליף את מבני הרשת הישנים שבמרכז הארץ.

הקמתו של בית הספר החלה ב-2008, אולם הופסקה מספר פעמים בשל מחסור בתקציב. לפני כשנה וחצי הצליחו בעמותת עלה לגייס את הכספים הדרושים לסיום הפרויקט שקיבל היתר בנייה מהעירייה, ובהתאם לכך חזרו להתבצע עבודות הבנייה בשטח. מחברת בוני בניין נמסר כי הקמת המבנה צפויה להסתיים בעוד כשנה. על חלק מהשטח היה מבנה נטוש בחלקו עם 3 קומות שבהן פעלו כיתת גן ושתי כיתות לימוד.

מנכ"ל בוני בניין, חיים מידן, מסר: "אנו גאים לקחת חלק בפרויקט חשוב זה, אשר אין שני לו בכל העולם". מנכ"ל עמותת עלה, יהודה מרמורשטיין, הוסיף: "תחת קורת גג אחת יוצעו מירב שירותי היום לאוכלוסיות מיוחדות. אנו רוצים להודות למי שסייע בהוצאת הפרויקט לפועל - משרד הרווחה, משרד החינוך, הקרן לפיתוח שירותים לנכים של הביטוח הלאומי, הטוטו וקק"ל. מדובר במבנה מודרני וראשון מסוגו אשר עומד בכל הקריטריונים והנהלים הנדרשים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully