חמסה חמסה: המגדל החמישי בגובהו בעולם הושק בסיאול

בזמן שבצפון קוריאה עסוקים ברוחות מלחמה, בחלק הדרומי של חצי האי מתרגשים לרגל פתיחת המגדל החמישי בגובהו בעולם שצפוי לעמוד גם ברעידות אדמה חזקות במיוחד

20/04/2017
מגדל  Lotte World Tower בסיאול. GettyImages
555 מטרים, 3,000 טונות של פלדה והמעלית המהירה בעולם(צילום: GettyImages)

למקרה שחשבתם כי גורדי השחקים הפכו לטרנד חולף המדשדש עם השנים, תנו לנו לספר לכם על מגדל חדש המושק בימים אלה. מדובר במבנה עצום שהתרומם בשמי סיאול אשר בדרום קוריאה, והוא מרקיע ל-555 מטרים. יש בו 123 קומות והוא מוכתר למגדל החמישי בגובהו בעולם. המגדל שזכה לשם: Lotte World Tower תוכנן כבר לפני 13 שנים. תחילת בנייתו החלה ב-2011 והסתיימה בדצמבר האחרון. למרות הבנייה הידועה כמהירה ביבשת המזרחית המגדל החדש התעכב בשל תקני הבטיחות בסיאול, שהפכו למחמירים יותר עם השנים. זה קורה לאור רשלנות רבה באתרי בנייה ומקרי מוות של פועלים.

לקריאה נוספת:
בקרוב בקופנהגן: שני מגדלים וגשר מעל המים שמחבר ביניהם
יערות בשחקים: כך זה נראה בסינגפור
הכירו את המגדל הארוך ביותר בניו יורק

טוב לדעת (מקודם)

מבצע מיוחד לגולשי וואלה על המזרונים הטובים בעולם

מוגש מטעם ד"ר קומפורט
נקודת התצפית המרהיבה של המגדל בסיאול(צילום: GettyImages)

למגדל החדש צורת אדריכלית מיוחדת של קונוס עשוי מפלדה במשקל כולל המוערך בכ-3,000 טונות. המתכת שבה בחרו להשתמש במבנה האמור הינה מסוג לבן ומלוטש המעניק מראה אלגנטי, כשההשראה לכך נלקחה מהקרמיקה הקוריאנית. יחד עם זאת המגדל עטוף בחזית זכוכית שמשווה לו מראה קליל למרות השימוש בחומרים הכבדים. יש לציין עוד כי בשלבי הבנייה של זה נעשתה התחשבות מרבית במצבים של רעידות אדמה המגיעות ל-9 בסולם ריכטר - הידועות כהרסניות וככאלה שעלולות לגרום נזק חמור עד למרחק של 500 ק"מ ממוקד הרעש. החדש של הדרום קוריאנים בדומה למגדלים הגבוהים בעולם, כולל קניון ענק, משרדים פרטיים, מלון יוקרתי ומגורי פאר. בגג המבנה יש כבר תצפית שעל פי הערכות צפויה למשוך אליה 50 מיליון מבקרים בשנה, שייהנו משימוש במעלית הנחשבת למהירה ביותר בעולם - נכון לעתה.

הקניון שנמצא במגדל משלב קירות אינטרקטיביים(צילום: GettyImages)

מגדל Lotte World Tower תוכנן על ידי משרד האדריכלים הבינלאומי "קוהן פדרסן פוקס" הכולל שישה משרדים ברחבי העולם מניו יורק, לונדון, אבו דאבי וגם בסיאול. מבט חטוף על רשימת הפרויקטים שעליהם חתומים אדריכלי המשרד ומיד אפשר להבין מדוע נבחר להוביל את המגדל החדש שאחראי על מוזיאונים; בנקים; מרכזי תרבות; אוניברסיטאות; מטה חברות גדולות (סמסונג, יוניליוור, IBM ועוד); מלונות, קניונים וחנויות דגל של מותגי אופנה.

המגדל הושק בתחילת אפריל עם מסיבה גדולה וזיקוקי דינור שיצאו מתוך המבנה(צילום: GettyImages)
מבט על הקניון שנמצא במגדל(צילום: GettyImages)
וכך נראה חדר רחצה בחדר במלון היוקרתי שבמגדל(צילום: GettyImages)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully