פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   במקום הבסיס הצבאי: 3,000 דירות בבאר יעקב

   ועדות התכנון אישרו להתנגדויות הציבור תכנית רחבת היקף על שטח מחנה צריפין ביישוב באר יעקב. היא תכלול כ-2,750 יחידות דיור למגורים ועוד 250 יחידות דיור מוגן

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל

   הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מרכז שבמנהל התכנון אישרה היום (שני) להפקדה להתנגדויות הציבור תכנית להקמת 3,000 דירות בבאר יעקב, על שטח מחנה צריפין (מתחם 3). השכונה תשתרע על שטח של כ-668 דונם וייבנו בה כ-2,750 יחידות דיור ועוד 250 יחידות דיור מוגן. כמו כן, יתווספו 10,882 מ"ר שטחי מסחר ליישוב.

   המתחם הוא חלק ממתחמי צריפין המקודמים על ידי רשות מקרקעי ישראל למטרות מגורים ותעסוקה, אשר מימושם יתאפשר לאחר פינוי מחנה צריפין. בסך הכול קיימים 8 מתחמי תכנון בשטחי מחנות צריפין המיועדים לפינוי והשטחים הגובלים בו.

   לקריאה נוספת:
   עיר המגדלים: כ-2,000 דירות ייבנו בבת ים במסגרת פינוי בינוי
   נחתם הסכם להבאת אלפי פועלי בניין מסין
   מה קורה במחסנים של המושבים? מבצע אכיפה משולב

   המתחם גובל בפארק עירוני בחלקו המערבי, המהווה חלק מפארק רובעי הקושר את באר יעקב עם ראשון לציון. הוא כולל מתחמי מגורים, מבני ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים. אופי הבנייה צפוי לכלול בניינים חדשים בגובה 7 קומות וכן מגדלי מגורים.

   בנוסף יוקמו שטחי המסחר בקומות הקרקע, בית ספר תיכון ומתנ"ס וכן שני בתי ספר יסודיים. התכנית קודמה על ידי משרד יער קורין באמצעות אדריכל חיליק ועפר קורין ובניהולו של אדריכל דוד אמגדי, מתכנן מחוז מרכז ברשות מקרקעי ישראל.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל