עיר המגדלים: כ-2,000 דירות ייבנו בבת ים במסגרת פינוי בינוי

עיריית בת ים מקדמת 4 פרויקטים נרחבים של התחדשות עירונית במתחמים מרכזיים בעיר, במסגרתם יוקמו לצד אלפי הדירות גם שטחי מסחר ותעסוקה ושטחים פתוחים לציבור הרחב

20/03/2017
פינוי בינוי בת ים. הדמיה באדיבות עיריית בת ים,
פינוי בינוי בת ים(צילום: הדמיה באדיבות עיריית בת ים)

בת ים מתרחבת: לוואלה! NEWS נודע כי עיריית בת ים אישרה באחרונה להפקדה להתנגדויות הציבור 3 פרויקטים להתחדשות עירונית, ובימים הקרובים תאשר תכנית פינוי בינוי נוספת. במסגרת 4 התוכניות ייבנו 2,191 דירות חדשות, המהוות תוספת של כ-1,700 יחידות דיור לעיר. כמו כן, ייבנו שטחי מסחר ותעסוקה בהיקף של כ-50 אלף מ"ר.

מדובר בתוכנית בלאדי המבקשת ליצור עירוב שימושים באזור העסקים החדש של העיר. במסגרתה יוקמו 243 יחידות דיור חדשות בשני מתחמי מגורים, לצד 7000 מ"ר למסחר ותעסוקה, שטחים פתוחים ומוסדות ציבור. במתחם המערבי יוקמו 117 דירות במגדלי מגורים בני 36 קומות; ובמתחם המזרחי יוקמו 126 יחידות דיור במגדלים בני 44 קומות.

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן שיכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל

במתחם ביל"ו יהרסו 4 בנייני מגורים ומבנה מתנ"ס, ובמקומם ייבנו שני מגדלי מגורים חדשים בני 39 קומות ומבנה ציבורי הכולל עד 10 קומות במרכז המתחם. על פי התכנית, הממוקמת ברחובות ביל"ו, בלפור ושמחה הולצברג, יוקמו 374 דירות חדשות, המהוות תוספת של 273 יחידות דיור למצב הקיים. מתוכן 10%-5% יתוכננו כיחידות דיור נגישות לאנשים עם מוגבלויות ו-20% יחידות דיור קטנות בשטח של עד 80 מ"ר לטובת זוגות צעירים.

פרויקט פינוי בינוי נוסף שהופקד במתחם שער העיר הצפוני ממוקם בגבול בת ים-יפו בקו ראשון לים, ובמסגרתו יהרסו 8 מבני מגורים ומחסן ברחובות בלפור, שמחה הולצברג ואוסקר שינדלר. במקומם ייבנו 6 מבנים חדשים שיכללו 564 דירות חדשות, המהוות תוספת של 431 יחידות דיור למצב הקיים. 5%-10% מיחידות הדיור יהיו נגישות לאנשים עם מוגבלויות ו-20% יהיו קטנות ויבנו על שטח של 68 מ"ר לטובת זוגות צעירים. בנוסף, ייבנה במסגרת התכנית מבנה למסחר ולמלונאות.

בימים הקרובים תופקד תכנית פינוי בינוי בציר יוספטל, במסגרתה יפונו 240 דירות קיימות ובמקומן יבנו 1,010 יחידות דיור חדשות ב-6 מבני מגורים. 5 מהמבנים יכללו 32-42 קומות, ובהם בקומות הקרקע ובקומה שמעליה יתאפשרו שימושים מסחריים או ציבוריים. בצומת הרחובות מבצע סיני-יוספטל מוצע מבנה נוסף, המשלב מסחר בקומת הקרקע ובקומת הביניים שמעליה, 10 קומות למשרדים ועוד 30 קומות למגורים.

כמו כן, בבניינים נוספים על ציר יוספטל תתבצע תכנית עיבוי בינוי, הכוללת תוספת של 246 יחידות דיור חדשות לבניינים הקיימים (442 דירות קיימות במתחמים אלה). התוספת תעשה על ידי הקמה של 2 קומות וכן קומות חלקיות על הגג.

פינוי בינוי בת ים(צילום: הדמיה באדיבות עיריית בת ים)
פינוי בינוי בת ים(צילום: הדמיה באדיבות עיריית בת ים)
פינוי בינוי בת ים(צילום: הדמיה באדיבות עיריית בת ים)
  • בנייה
  • בת ים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully