פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אושרה הקמת מתחם משרד ומעון ראש הממשלה בירושלים

   הוועדה המחוזית בירושלים אישרה את התכנית של מינהל הדיור הממשלתי להקמת מתחם משרד ומעון ראש הממשלה החדש בירושלים. הפרויקט יוקם כחלק מקריית הלאום, ויתפרש על פני 33 דונם בין שדרות יצחק רבין, שדרות הנשיא השישי ורחוב העלייה

   מעון ראש הממשלה (יח"צ , רם כרמי אדריכלים ועדה כרמי-מלמד אדריכלים)
   (צילום: רם כרמי אדריכלים ועדה כרמי-מלמד אדריכלים)

   הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ירושלים בראשות דלית זילבר, אישרה היום (ב') את התוכנית שקידם מינהל הדיור הממשלתי עבור הקמת מתחם משרד ומעון ראש הממשלה, כחלק מפרויקט קריית הלאום בירושלים. ממינהל התכנון נמסר כי "תכנית זו, מהווה נדבך חשוב בתכנית הכוללת של הקמת קריית הלאום, אשר במסגרתה יעתיקו בהמשך את מקומם שאר משרדי הממשלה ומוסדות השלטון".

   לקריאה נוספת:

   עירייה של איש אחד: "הצבעה" על 70 מיליון שקל
   ענבל אור בסרטון קשה לצפייה: "ניסו לרצוח אותי, סיממו אותי ואת
   יד ראשונה מארמאני: פרויקט חדש מציע פנטהאוז ב-100 מיליון שקל

   במסגרת התכנית יוקם מתחם המשלב בין משרד ראש הממשלה, על אגפיו השונים, והמעון הרשמי. מבנה המשרדים, המהווה את החלק הארי של התכנית, מתוכנן כשתי קשתות כשבמרכזן רחבת טקסים עגולה. המעון נמצא מצפון-מערב למבנה המשרדים והוא כולל רחבה מקורה המיועדת לאירוח באווירה אינטימית יותר. גובה הבינוי נע בין 5 עד 8 קומות, בדומה לבינוי העירוני המקיף אותו. התכנית משלבת אלמנטים של בינוי ירושלמי, ובהם אבן ירושלמית, פתחי אור טבעי וכדומה.

   התכנית כולה מתפרסת על שטח של 33 דונם, והיא ממוקמת בין הרחובות שדרות יצחק רבין, שדרות הנשיא השישי ורחוב העלייה, מצפון למשרד החוץ וממערב למשרד מבקר המדינה וחניון הלאום. המתחם כולו יוקף בגדר בנויה לאורך שדרות רבין ושדרות הנשיא השישי, וברחובות הסובבים יינטעו שדרות עצים.