פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   צמודי קרקע בבאר שבע: כ-4,000 דירות ייבנו בצפון העיר

   רובע המגורים החדש ישתרע בין שדרות רגר והכניסה הצפונית לעיר, בחלק הצפון-מערבי של באר שבע ובסמוך לשכונות העתידיות כלניות וסיגליות

   שכונה חדשה באר שבע (יח"צ)
   הדמיית השכונה (צילום: יח"צ)

   תכנית חדשה להקמת כ-4,000 דירות ברובע מנחם (שכונת הרקפות) בצפון העיר באר שבע אושרה על ידי הוותמ"ל (הוועדה למתחמי דיור מועדפים). התוכנית החדשה כוללת בעיקר את הקמתם של בתים צמודי קרקע במגרשים של בין 350 ל-700 מ"ר. במגרשים אלו תותר גם יחידת דיור נוספת בשטח של כ-250 מ"ר (מתוך זכויות הבניה המוקנות). התוכנית כוללת גם אזורים בבניה נמוכה וכן חלקים בבנייה רוויה שימוקמו לאורך שדרות רגר.

   לקריאה נוספת:

   הבלגן חוגג: מכרז לקוי בקריית מוצקין יגיע ליועמ"ש
   הדירות הזעירות בהונג קונג יותר קטנות ממקומות החנייה שלהן
   מחיר למשתכן בהרצליה: 110 מ"ר בלפחות 1.93 מיליון שקלים

   רובע המגורים החדש ישתרע בין שדרות רגר והכניסה הצפונית לעיר, בחלק הצפון-מערבי של באר שבע ובסמוך לשכונות העתידיות כלניות וסיגליות הנמצאות בהליכי פיתוח ושיווק. ברשות מקרקעי ישראל שקידמו את התוכנית ציינו כי "הרובע החדש מהווה נדבך נוסף בפיתוח העיר באר שבע וכלול בהסכם הגג".

   שכונה חדשה באר שבע (יח"צ)
   הדמיית השכונה (צילום: יח"צ)

   אחת ממטרות התוכנית היא למשוך לשכונה משפרי דיור מבאר שבע והסביבה, אוכלוסיית משפחות הקבע (במסגרת מעבר צה"ל דרומה) ואוכלוסיות חדשות המבקשות להצטרף לתנופת הפיתוח של האזור. תכנית זו כלולה במסגרת הסכם הגג שעליו חתמה עיריית באר שבע עם המדינה, בו העיקרון המנחה הוא - העמדת קדם מימון על ידי הממשלה לפיתוח תשתיות, מוסדות חינוך ומבני ציבור, פארקים ומחלפי תחבורה נדרשים, עוד משלב שיווק הפרויקט. "הסכם הגג מבטיח ליזמים קבלת היתרי בנייה תוך 90 יום ומקצר באופן דרמטי את זמן פיתוח השכונות החדשות והקמתן. בנוסף, יקבע לוח זמנים מדויק לביצוע וקידום כל שלב בפרויקט", נמסר.

   רפי אלמליח מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברמ"י ציין כי "מדובר בבשורה חשובה מאוד לעיר באר שבע. רשות מקרקעי ישראל תכננה ואישרה במהלך השנה האחרונה תכניות בהיקף של מעל ל- 8,000 יחידות דיור ברחבי העיר, במטרה לחזק את מעמדה כמטרופולין איתן כלכלית. התכנית תתרום בצורה משמעותית לפיתוח העיר באר-שבע זאת בשל תמהיל יחידות דיור מסוגים שונים שתמשוך אליה אוכלוסייה מגוונת, זאת בנוסף גם לשטחי הציבור והשטחים הפתוחים הציבוריים המגוונים".