1,800 דירות בשכונה חדשה במגדל העמק

התכנית שאושרה מהווה שלב ראשון מתוך תכנית כוללת להרחבת השכונה המערבית, המשתרעת על שטח של כ- 1,400 דונם - ואשר תכלול עם סיומה כ-4,500 דירות

  • מגדל העמק
(צילום: יח"צ, ענת פיק אדריכלות ובינוי ערים בע"מ)

תוספת משמעותית של דירות לאזור הצפון: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה צפון אישרה תכנית לשכונה מערבית במגדל העמק הכוללת 1,800 דירות. תכנית זו מהווה שלב ראשון מתוך תכנית כוללת להרחבת השכונה המערבית, המשתרעת על שטח של כ- 1,400 דונם - ואשר תכלול עם סיומה כ-4,500 דירות.

טיפול ללא כאב

הטכנלוגיה בנעליים שתציל אתכם מכאבי הגב והברכיים

לכתבה המלאה

השכונה ממוקמת בסמוך לכביש 75 ומהווה חיבור בין השכונות הוותיקות עם השכונות החדשות בצפון העיר. בתכנון השכונה נשמרו צירי הנחלים, שטחי חורש טבעי ויער ששולבו בתכנון השכונה ליצירת "טבע עירוני".

(צילום: יח"צ, ענת פיק אדריכלות ובינוי ערים בע"מ)

במינהל התכנון ציינו כי תמהיל יחידות הדיור שאושר בתוכנית מגוון וכולל מגרשים של צמודי קרקע ובנייה רוויה. כ-320 יחידות דיור מתוך 1,800 שאושרו הינן יחידות דיור קטנות בגודל של 100 מ"ר ועוד כ-240 דירות בגודל של כ-55 מ"ר מיועדות לדיור מוגן. עוד כוללת התוכנית, 21,000 מ"ר שטחי מסחר ו- 44,000 מ"ר עבור מבני ציבור.

(צילום: יח"צ, ענת פיק אדריכלות ובינוי ערים בע"מ)

על פי התוכנית, ייבנו במקום גם מבני ציבור שכונתיים וכלל-עירוניים כמו מרכז מסחרי לשירות תושבי השכונה והאזור. כמו כן, כוללת התוכנית גם הקמת פארק ושטחים להקמת קאנטרי קלאב. תכנון השכונה המערבית הוטמע בתכנון של תכנית המתאר הכוללנית למגדל העמק הנמצאת, בימים אלו, לקראת אישור בוועדה המחוזית צפון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully