לאומי: הביקוש לדירות יישארו גבוה והמחירים ימשיכו לעלות

בלאומי מסבירים כי למרות ההתמתנות בביקוש לדירות, היקף המכירות של דירות חדשות נותר גבוה מהממוצע, ומשקף עדיין רמה גבוהה של ביקושים 

משה גולן
14/12/2016
דירה למכירה , דירה להשכרה. ShutterStock
מחירי הנדל"ן ימשיכו לעלות(צילום: ShutterStock)

"הביקושים לדירות צפויים להישאר גבוהים יחסית גם בחודשים הקרובים ולהוסיף לחצים להמשך עליות מחירים", כך מעריכים היום (ד') כלכלני בנק לאומי בסקירת המאקרו השבועית.

מבית ביקיור לייזר

מהפכת טיפולי הפנים: בינה מלאכותית וטכנולוגיית RF במכשיר ביתי

מוגש מטעם בי קיור לייזר

בלאומי מציינים כי מתחילת השנה עלה היצע הדירות, תוך צמצום מסוים בביקושים. לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מתחילת השנה חלה ירידה של כ-3,000 דירות בכמות המבוקשת של דירות חדשות, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. מנגד, מלאי הדירות החדשות שנותרו למכירה בסוף אוקטובר עלה בכ-5,100 דירות לעומת אוקטובר 2015, כך שמתחילת השנה היצע הדירות עלה יותר מהביקוש. עם זאת בלאומי מציינים כי למרות ההתמתנות, היקף המכירות של דירות חדשות נותר גבוה מהממוצע ארוך הטווח ומשקף עדיין רמה גבוהה של ביקושים לדירות.

כלכלני הבנק מעריכים שהביקושים לדירות צפויים להישאר גבוהים יחסית גם בחודשים הקרובים ויוסיפו ללחוץ להמשך עליות מחירים. "בין היתר, בכדי להוביל לשינוי מגמה במחירי הדיור בטווח הארוך יותר, נדרשת הגדלה של היצע הדירות גם באזורי הביקוש המובילים (תל אביב והמרכז), ובמקביל יש לפעול לחיזוק האטרקטיביות של אזורי הארץ למעט תל אביב והמרכז במטרה להביא להסטה של ביקושים מאזורי הביקוש המובילים ליתר האזורים", נכתב בסקירה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully