וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורתם סהר הגישה בקשה להקפאת הליכים

19.10.2016 / 13:50

החברה מצוייה כבר זמן רב בקשיים כלכליים וצפוייה כעת להיכנס להקפאה. מספר חברות - בהן גינדי החזקות - כבר הודיעו ללקוחות כי העבודות בפרויקטים בביצועה ייפסקו

3 מרפסות קרסו בבניין מגורים בחדרה. שלומי גבאי
המרפסת שקרסה בפרויקט של גינדי השקעות בחדרה/שלומי גבאי

עוד חברה קבלנית קורסת: חברת אורתם סהר, המצויה זה זמן רב בקשיים כלכליים, צפויה להיכנס להליכי הקפאת הליכים. מבדיקת וואלה! NEWS עולה כי מספר חברות שעבורן מקימה אורתם סהר פרויקטים – בהן גינדי החזקות – כבר הודיעו ללקוחותיהן כי העבודות באתרי הבנייה של פרויקטי המגורים צפויות להיפסק בשל הקשיים הכלכליים שאליהם נקלעה החברה הקבלנית.

החברה הגישה בקשה לקבלת צו הקפאת הליכים זמני אך השופטת תמר אברהמי מבית המשפט המחוזי בתל אביב לא הסכימה לתת את הצו במעמד צד אחד וקבעה דיון ל-26 באוקטובר במעמד כל בצדדים..

הבשורה הדרמטית מגיעה כיממה לאחר שקבוצת המשקיעים בראשות איש העסקים ליאו נואי הודיעה על ביטול מזכר ההבנות לרכישת החברה ולאחר שבתגובה להודעה צנחו ביממה האחרונה מניות אורתם סהר ואגרות החוב שלה.

אורתם סהר, החברה הקבלנית שהקימה את פרויקט המגורים של גינדי השקעות שבו קרסה המרפסת בחדרה עברה בשנים האחרונות תקופה קשה - שני עובדים זוטרים בחברה פוטרו לאחר שנתגלה כי משכו כספים מקופת החברה בהיקף של 5 מיליון שקל שלא כדין. בתקופה האחרונה נחקר בעל השליטה באורתם סהר, אמיר נחום, ברשות ניירות ערך בחשד לביצוע עבירות של הטעיית משקיעים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מרמה והפרת אמונים, עבירות הלבנת הון ועבירות מס. חקירה זו משותפת לרשות ניירות ערך ורשות המסים.

הבקשה שהגישה אורתם סהר הינה בקשה להקפאת הליכים למשך 3 חודשים. הבקשה הוגשה על ידי עורכי הדין עיינה וקסלר ויוסי מנדלבאום ממשרד ליפא מאיר ושות'. בנוסף החברה מבקשת למנות את עו"ד אמיר ברטוב ממשרד ליפא מאיר ושות' ואת רו"ח חן ברדיצ'ב כנאמנים.

כניסתה של אורתם סהר להקפאת הליכים מגיעה זמן קצר לאחר שקבוצת האחים שגראוי, חברה קבלנית גדולה ומוכרת אף היא, קרסה ונכנסה אף היא להליכי הקפאת הליכים.

בבקשה ההקפאה נכתב בין השאר "קבוצת אורתם סהר הינה אחת מקבוצות הבניה והתשתיות המובילות בתחום הביצוע בישראל ומחזיקה בסיווג בלתי מוגבל. הקבוצה בנתה את ביתן 2 בגני התערוכה בתל אביב, מגדלי ב.ס.ר. 3 ו- 4 בבני ברק, מלון הרויאל ביץ בתל אביב, מגדל החוף בבית ים, שלושה גשרים המחברים את כביש 431 לעיר מודיעין, מוסכים עבור רכבת ישראל, הקמת תחנות רכבת כפר יהושע, משה דיין בראשל"צ, חולון וכן הקימה מחלקת מיון, חדרי ניתוח ומרכז בריאות האישה בבי"ח נהריה, לצד למעלה מ-10,000 יחידות דיור למגורים ברחבי הארץ ועוד פרויקטים גדולים ומורכבים".

בבקשה נכתב עוד כי על פי דירוג BDI לשנת 2016, אורתם סהר מדורגת במקום ה-5 מבין 21 החברות הישראליות-הציבוריות הפועלות בתחום הייזום והבניה, ובמקום ה-8, מבין 99 החברות הישראליות המובילות הפועלות במגזר הבנייה.

נכון להיום מעסיקה החברה כ-345 עובדים וכן עוד כ-330 עובדים המתגוררים בשטחי הרשות הפלסטינית.

מגינדי החזקות נמסר בתגובה: "חברת גינדי החזקות עדכנה את לקוחותיה כי קיים חשש שבעקבות קשיים שאליהם נקלעה חברת אורתם סהר, יופסקו באופן זמני העבודות בפרויקטים אותם מבצעת החברה, וכי היא נערכה כדי למנוע עיכובים מהותיים בלוחות הזמנים של הפרויקטים. חברת גינדי החזקות מובילה במשק ובעלת איתנות פיננסית, עומדת ותמשיך לעמוד מאחורי לקוחותיה בכל הנדרש".

sheen-shitof

עוד בוואלה!

הטיפול שמאריך את חייהם של חולי סרטן ריאה

בשיתוף העמותה הישראלית לסרטן ריאה

חובות של למעלה ממיליארד שקל

על פי בקשת ההקפאה, החברה ניצבת בימים אלו בפני בעיה חמורה ואקוטית של עיתוי בתזרים המזומנים, הנובעת הן מתהליך מתמשך של קיצור מאסיבי של ימי אשראי מצד ספקים ונותני שירותים שונים והן מאי העברת תשלומים מלקוחות פרטיים ומגורמים ממשלתיים בגין פרויקטים שכבר בוצעו על ידי החברות.

בבקשה נכתב כי "קיימת אפשרות סבירה ביותר שכבר ביום ה' הקרוב (20.10.2016), ולכל היותר בסמוך לאחר מכן, היא תחצה את "הקו האדום" התזרימי ושיקים שמשכו החברות לטובת ספקים ונותני שירותים שונים עתידים לא להיות מכובדים בחשבונות החברות. מכאן הצורך בהגשת בקשה דחופה זו".

חובותיהן של החברות בקבוצה כוללים על פי הבקשה כ-300 מיליון שקל למחזיקי אגרות חוב, כ-216 מיליון שקל לספקים וקבלני משנה וכ-433 מיליון שקל ערבויות פיננסיות, ביצוע, טיב וחוק מכר, שקיים סיכון ממשי כי יהפכו לחוב (ככל והליכי ההקפאה וההבראה יכשלו ויינקטו הליכי פירוק וכינוס כנגדן).

"מצבה של אורתם סהר הגיע לידי כך שבתהליך שהיא עברה, היא איבדה למעשה את אמון נותני האשראי, חברות ביטוח האשראי, חברות אשראי חוץ בנקאי וספקים לא מעטים, באופן שהביא אותה לאחרונה לכלל מסקנה כי היא לא יכולה להמשיך בפעילותה התקינה ללא בעלים חדשים, שיזרימו לה הון רב ויזכו לאמון מחודש של השוק", לשון הבקשה.

  • עוד באותו נושא:
  • אורתם סהר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully