וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גרים בבניין ישן בעיר הזו? התכנית שאושרה היא בשורה ענקית עבורכם

עודכן לאחרונה: 8.5.2024 / 10:37

בשורת ענק לתושביה הותיקים של העיר רמת גן: אושרה להפקדה תכנית כלל עירונית שמחליפה את תמ"א 38. התוכנית כוללת את כל שטחה המוניציפלי של העיר, אך חלה רק על מבנים קיימים המשמשים למגורים שניתן היתר לבנייתם לפני שנת 1985

גוש בניינים פתח תקווה-בני ברק-רמת גן. ראובן קסטרו
גוש בניינים פתח תקווה-בני ברק-רמת גן/ראובן קסטרו

יש לכם דירה בבניין בן 40 שנה ברמת גן? הוועדה המקומית לתכנון ובנייה רמת גן המליצה לוועדה המחוזית להפקיד תכנית כלל עירונית שמחליפה תמ"א 38, בהובלת אגפי התכנון וההנדסה בעיר ובשיתוף הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית בתקציב כולל של 3.1 מיליון שקל.

התוכנית כוללת את כל שטחה המוניציפלי של העיר, אך חלה רק על מבנים קיימים המשמשים למגורים שניתן היתר לבנייתם לפני שנת 1985, בחלקות מקור בשטח שבין 450 ל-1,200 מ"ר. התכנית חלה על כ-10,650 יחידות דיור ומוצעות בה בסך הכל כ-25,950 יחידות דיור. התכנית מגדירה שלושה אזורי התחדשות בהתאם להיררכית הרחובות: רחוב מסחרי, רחוב משני רחב ורחוב משני צר. התוכנית מלווה בצוות תכנון רב תחומי בראשות משרד ארי כהן-מיכל וינד אדריכלים. כמו כן, במהלך קידום התכנית נערכו ישיבות תיאום עם ארגון הקבלנים.

בנוסף, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה רמת גן מודיעה כי אושרה המלצתה לוועדה המחוזית על הפקדת תכנית בתנאים להקמת מגדל בן 60 קומות שישלב בין שימושים למגורים, תעסוקה ומסחר, בשכונת הראשונים בעיר, סמוך למתחם הבורסה. התכנית היזמית מתפרשת על 6.7 דונמים, כיום שוכנים בשטח 3 מבני המשרדים הישנים של החברה, עם 6 קומות.

"הבאנו היום 2 בשורות לעתיד העיר רמת גן"

גורי נדלר, מנהל אגף בכיר תכנון, הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "התכנית הבנינית ברמת גן, שאושרה היום בוועדה המקומית, היא חלק ממהלך גדול של קידום חלופות עירוניות לתמ"א 38 שהרשות להתחדשות עירונית מקדמת ב 20 ערים מרכזיות בישראל. התוכנית שאושרה יוצרת העדפה ברורה לתכנון מתחמי ולהריסה ובניה של מבנים ישנים בהתאם למדיניות העירייה, ומייצרת מסגרת תכנונית להתחדשות איכותית גם למבנים בודדים שלא נכללים במתחמים אלו. בתכנית הושקעו חשיבה רבה ומשאבים תקציבים והיא תהיה כלי משמעותי להגדלת היצע הדיור לצד שיפור וקידום איכות חיי תושבי רמת גן. אנו גאים בתהליך ובתוצאה, מברכים ומודים לשותפינו לעשייה בעירייה".

ראש העיר רמת גן ויו"ר הוועדה לתכנון ובנייה, כרמל שאמה הכהן, הוסיף: "הבאנו היום 2 בשורות לעתיד העיר רמת גן. בשורה אחת היא התחדשות עירונית משמעותית שתביא להקמת מגדל מרשים שירחיב את מתחם הבורסה המתקדם, שישלב בין תעסוקה, מגורים ומסחר, והשנייה היא אישור תוכנית להתחדשות בניינית המחליפה את תמ"א 38 יחד עם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. שתי הבשורות האלו מסמנות את עתידה של העיר, שבעזרת תוכניות ומדיניות נכונה אותה אנו מובילים בשנים האחרונות, יוקמו בה אזורים חדשים לתעסוקה, מסחר ומגורים מתקדמים ואטרקטיביים ברמה בין לאומית יחד עם פארקים ומבני ציבור לטובת התושבים והתושבות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully