וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

60 קומות של הכל: מגדל הענק ברמת גן יוצא לדרך ויציע כל מה שתרצו

עודכן לאחרונה: 8.5.2024 / 11:34

רמת גן ממשיכה להתחדש: אושר להפקדה מגדל יורוקום עם 60 קומות של מגורים, משרדים ומסחר בסמוך למתחם הבורסה, על שטח בניין המשרדים הישן של החברה. התכנית, שביוזמת ישראל קנדה, משתרעת על שטח עצום של 100 אלף מ"ר סך הכל

הדמיה: מגדל יורוקום ברמת גן, עם 60 קומות. חברת קנדה ישראל, מילוסלבסקי אדריכלים,
הדמיה: מגדל יורוקום ברמת גן, עם 60 קומות/חברת קנדה ישראל, מילוסלבסקי אדריכלים

התחדשות עירונית בקצב גבוה. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה רמת גן מודיעה כי אושרה המלצתה לוועדה המחוזית על הפקדת התכנית בתנאים להקמת מגדל בן 60 קומות שישלב בין שימושים למגורים, תעסוקה ומסחר, בשכונת הראשונים בעיר, סמוך למתחם הבורסה. התכנית היזמית מתפרשת על 6.7 דונמים, כיום שוכנים בשטח 3 מבני המשרדים הישנים של החברה, עם 6 קומות.

הפרויקט, שביוזמת ישראל קנדה ובתכנון מילוסלבסקי אדריכלים, משתרע על שטח עצום של 100 אלף מ"ר סך הכל. המגדל יתנשא לגובה של 250 מטרים, ועל פי התוכנית יוגדר כמבנה תעסוקה עם חזית מסחרית בהיקף של 400 מ"ר, שטחים לצרכי ציבור בקומות הראשונות של המגדל בהיקף של 1,600 מ"ר, ויחידות דיור, ברובן קטנות, במספר שייקבע ע"פ בדיקה שמאית. כמו כן, התכנית מקצה שטח קרקע בהיקף של 1.5 דונם לצורכי ציבור.

התוכנית היא חלק נוסף ממדיניות העירייה ואגפי ההנדסה והתכנון בעיר, לקידום פרויקטים של עירוב שימושים בהתחדשות מתחם תעסוקה ותיק, תוך הקצאת שטחים לטובת הציבור בהם יוקמו פארקים ומבני ציבור.

הדמיה: מגדל יורוקום ברמת גן, עם 60 קומות. חברת קנדה ישראל, מילוסלבסקי אדריכלים,
הדמיה: מגדל יורוקום ברמת גן, עם 60 קומות/חברת קנדה ישראל, מילוסלבסקי אדריכלים

המגדל החדש הוא חלק מפרויקט קירוי רחוב "המעין" ברמת גן, בו הכביש ותנועת כלי הרכב לכיוון הבורסה יעברו במנהרה, ומעליה יוקם שטח ציבורי ירוק ונעים בכניסה לבניין. ע"פ התוכנית שאושרה בוועדה המקומית, יופרשו שטחים לשימוש הציבור. אגף התכנון ברמת גן ממליץ להקים בשטחים בית ספר שישמש את שכונת ראשונים המתחדשת.

אישור התוכנית בוועדה המקומית וההמלצה להפקדה בוועדה המחוזית להקמת מגדל יורוקום של חברת קנדה ישראל מצטרף לשורת פרויקטים משמעותיים המקודמים בימים אלו באזור הצפון מערבי של רמת גן, במתחם הבורסה ובשכונות הסובבות אותו. בנוסף, אושרה היום להפקדה גם התוכנית החלופית לתמ"א 38.

ראש העיר רמת גן ויו"ר הוועדה לתכנון ובנייה, כרמל שאמה הכהן: "הבאנו היום 2 בשורות לעתיד העיר רמת גן. בשורה אחת היא התחדשות עירונית משמעותית שתביא להקמת מגדל מרשים שירחיב את מתחם הבורסה המתקדם, שישלב בין תעסוקה, מגורים ומסחר, והשנייה היא אישור תוכנית להתחדשות בניינית המחליפה את תמ"א 38 יחד עם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. שתי הבשורות האלו מסמנות את עתידה של העיר, שבעזרת תוכניות ומדיניות נכונה אותה אנו מובילים בשנים האחרונות, יוקמו בה אזורים חדשים לתעסוקה, מסחר ומגורים מתקדמים ואטרקטיביים ברמה בין לאומית יחד עם פארקים ומבני ציבור לטובת התושבים והתושבות".

עיריית רמת גן הקימה בשנה האחרונה מנהלת לכלל הפרויקטים האסטרטגיים בעיר, המזרזים תהליכים בירוקרטיים ופועלים לתכנון בר קיימא עבור האזור המתחדש שעולה לגובה עם מגדלים בני 60-110 קומות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully