וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אחדות: אילו 3 חברות ממזגות את הפעילות בתחום הנדל"ן?

עודכן לאחרונה: 6.3.2023 / 12:07

קרן JTLV וחברת הלוגיסטיקה אורשר ממזגות את הפעילות המשותפת שלהן בתחום הנדל"ן המניב ללוגיסטיקה ותעשיה עם חברת שמן תעשיות הציבורית; JTLV ואורשר יהפכו חלק מבעלי השליטה בשמן עם אחזקות של 44%

בהמשך להודעה לבורסה של חברת שמן תעשיות: קרן JTLV3 ואיש העסקים צביקה בן צבי, הבעלים של חברת הלוגיסטיקה אורשר, הודיעו הבוקר (ב') כי חתמו על עסקה מותנית עם חברת שמן תעשיות בשליטתו של חיים פינק, שבמסגרתה תמוזג הפעילות הלוגיסטית המשותפת של JTLV והבעלים של חברת אורשר לתוך החברה הציבורית שמן תעשיות, שצפויה לשנות את שמה ל-'שמן נדל"ן'.

לאחר אישור המיזוג תהפוך שמן נדל"ן לזרוע הנדל"ן המניב בתחומי הלוגיסטיקה, התעשיה והאחסנה המשותפת, של כלל הגופים. החברה תוחזק בשליטה משותפת ע"י בעל השליטה הנוכחי בשמן תעשיות, חיים פינק, JTLV3 וצביקה בן צבי.

הבעלים השותפים בקרן JTLV, מימין לשמאל: אריאל רוטר, עמיר בירם ושלמה גוטמן. שרון גבאי,
הבעלים השותפים בקרן JTLV, מימין לשמאל: אריאל רוטר, עמיר בירם ושלמה גוטמן/שרון גבאי

JLTV: עם מה היא מגיעה לשותפות החדשה?

בשנת 2022 הקימה קרן JTLV3, קרן המתמחה בהשקעות נדל"ן, יחד עם הבעלים של חברת הלוגיסטיקה אורשר (חברה ותיקה הפעילה מזה כ-40 שנים, במתן שירותים לוגיסטיים במגוון של פעילויות המותאמת לשרשרת האספקה וצרכי הלקוחות בתחומי האחסון, ההפצה ופעילויות ערך מוסף), שותפות אסטרטגית שנועדה לפעול בתחום הנדל"ן ע"י ובאמצעות הקמת מרכזים לוגיסטיים, מבני התעשיה והאחסנה, שחלקם אף הושכרו מראש לחברת אורשר.

פלטפורמה זו מחזיקה בשלושה מתחמים המיועדים לפרויקטי נדל"ן מניב בתחומי הלוגיסטיקה והתעשיה והם ימוזגו, כנגד הקצאת מניות, לתוך חברת שמן שמחזיקה בחטיבת קרקע משמעותית וייחודית בעורף נמל בחיפה.

השותפות הקיימת של JTLV מחזיקה כיום בקרקע של כ-25 דונם באזור התעשיה הצפוני באשדוד עליו פועל מרכז לוגיסטי ותיק של חברת אורשר, ושעתיד להיות מורחב למרכז לוגיסטי מודרני בהיקף של כ-32 אלף מ"ר שהושכר כולו ומראש לתקופה ארוכה לחברת אורשר.

בנוסף, בבעלות השותפות 2 קרקעות נוספות; האחת - קרקע בשטח של כ-37.5 דונם באזור התעשיה אריאל (עם שותפים, חלק השותפות 60%) המבוקש, המיועדת להקמת מרכז לוגיסטי משמעותי לצד שטחי מסחר; השניה - קרקע בהיקף של כ-45 דונם באזור התעסוקה החדש באופקים (לצד כביש 2411 החדש), אשר מעניקה זכויות בנייה רבות לשימושי תעסוקה, לרבות מרכזים לוגיסטיים.

חברת שמן תעשיות הציבורית: קיימת 117 שנים

חברת שמן תעשיות שהוקמה לפני 117 שנים (בשנת 1905), הייתה במשך שנים רבות אחת מחברות התעשיה הגדולות בישראל, סגרה בשנת 2021 את פעילות הייצור ומכרה את המותגים שהיו ברשותה לחברת סוגת.

בבעלות חברת שמן קרקע פרטית, אשר איכלסה את מפעל שמן ההיסטורי, בשטח של כ-86 דונם ונמצאת במיקום אסטרטגי וייחודי בצמידות לנמל חיפה הישן (שהפרטתו הסתיימה לא מזמן). עם סגירת פעילותה התעשייתית החברה החלה לפעול לפיתוח הנכס בתחום הנדל"ן ללוגיסטיקה.

לדברי חיים פינק, יו"ר חברת שמן תעשיות בע"מ, "אני נרגש ושמח על השותפות האסטרטגית עם גוף מקצועי, מוביל ובעל מוניטין בשוק הנדל"ן כמו קרן JTLV, יחד עם הבעלים של חברת אורשר שהינם בעלי ידע, מקצועיות וניסיון רב מאוד בתחום הלוגיסטיקה, האיחסון וההפצה".

sheen-shitof

עם החזר כספי

תחושת החופש של עור חלק משיער עם מכשיר ביתי מהפכני

בשיתוף Sensica
מפעל מזון. ShutterStock
חברת שמן תעשיות: במשך שנים הייתה אחת מחברות התעשיה הגדולות בישראל/ShutterStock

עוד הוסיף פינק, "הפעילות הממוזגת עם שמן, שצפויה לשנות את שמה לשמן נדל"ן, תיצור חברה ציבורית משמעותית ומתפתחת הנשענת על יכולות מקצועיות מוכחות של כלל בעלי השליטה בחברה. החברה הממוזגת תהנה מאיתנות פיננסית חזקה (נכסי נדל"ן ומזומנים בהיקף של כ- 800 מיליוני שקלים), שתבוא לידי ביטוי ביתרת מזומנים משמעותית בקופתה יחד עם העדר מינוף/חוב כלשהו (הן ברמת הסולו של החברה והן ברמת הנכסים), עובדה שתאפשר לחברה פוטנציאל פיתוח וצמיחה משמעותיים, בפרט בתקופה זו ובמצב השוק היום".

בעסקה יוצגו הצדדים ע"י עוה"ד איציק בלאו ותמי וגנר ממשרד פירון שייצגו את שמן, עורכי הדין תומר סלע, דבי ברנסון, עופר פרייליך ועדן סוריאנו ממשרד מיתר שייצגו את קרן JTLV ועו"ד שי רוה שייצג את איש העסקים צביקה בן צבי ואת אורשר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully