וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרשת מעונות הסטודנטים בחיפה: הרוכשים יקבלו כספם חזרה

עודכן לאחרונה: 5.1.2023 / 11:04

החקירה שניהל משרד השיכון נגד היזם ג'פרי פיטוסי בחשד שגבה כספים שלא כחוק - הסתיימה בחתימה על מתווה הקובע כי היזם ישלם עיצום כספי של 271 אלף שקל, ויאפשר לרוכשים לקבל כספם חזרה

הדמיה של פרויקט "מעונות הסטודנטים" בעיר התחתית בחיפה. יוטיוב, צילום מסך
הדמיה של פרויקט "מעונות הסטודנטים" בעיר התחתית בחיפה/צילום מסך, יוטיוב

פרשת פרויקט מעונות הסטודנטים בחיפה הגיעה השבוע לסיומה, כשהממונה על חוק המכר במשרד הבינוי והשיכון, עמית גריידי, חתם מול היזם ג'פרי פיטוסי על מתווה לתיקון הפרות החוק והליקויים שנמצאו בפרויקט.

כזכור, בסוף אוקטובר האחרון התקבל מידע באגף להגנה על רוכשי הדירות במשרד, לפיו עלה חשד לביצוע עבירות על חוק המכר בפרויקט מעונות הסטודנטים בחיפה ("סטפס"), ברחוב חסן שוקרי 5 בעיר. עם קבלת המידע, פתח גריידי בהליך מנהלי מול יזם הפרויקט, ג'פרי פיטוסי.

לאחר חקירה שנמשכה כשלושה חודשים, השבוע, כאמור, הסתיים ההליך המנהלי בדרך של מתווה לתיקון כלל הליקויים והפרות החוק, והוטל על היזם, בין היתר, עיצום כספי בסך של 271,000 שקל.

המתווה המלא שנחתם

עוד, כולל המתווה שנחתם, כי היזם יאפשר לכל רוכש דירה בפרויקט לבטל את הרכישה ולקבל כספו חזרה; יחזיר לכלל רוכשי הדירות בפרויקט אשר ביטלו את הרכישה במהלך הדרך, סכומים שנגבו מהם בכל הקשור להוצאות משפטיות ובהתאם למקסימום הקבוע בתקנות, וכן יחזיר לכלל רוכשי הדירות בפרויקט כספים אשר נגבו מהם ועולים על 7% משווי הדירה - הסכום המקסימלי אשר החוק מאפשר למוכר דירה להחזיק מבלי לתת לרוכש בטוחה בגין הכספים. הדבר ייעשה בדרך של פנייה בכתב לכל הרוכשים הכוללת חישוב של ההחזר המגיע לכל רוכש.

בנוסף, הוחלט כי פיטוסי יפנה לכלל רוכשי הדירות ויעדכן את הסכמי המכר בפרטים החסרים בהם בהתאם להוראות חוק המכר.

רכשתם דירה בפרויקט?

משרד הבינוי והשיכון מודיע כי רוכשי דירות בפרויקט זה מוזמנים לפנות לאגף להגנה על רוכשי דירות במשרד, בכל הקשור לקיום המתווה מולם.

ממונה חוק המכר במשרד הבינוי והשיכון, עמית גריידי: "הדאגה שלנו היא לאינטרס הציבורי ולרוכשי הדירות. במקרה זה החתימה על המתווה מול היזם, מהווה פתרון לכלל הבעיות שעלו בהתקשרויות מול רוכשי הדירות. מצד אחד היזם לקח אחריות על הליקויים והפרות החוק שנמצאו ופועל לתקן את כלל ההתקשרויות, בדרך של החזר כספים ומתן אפשרויות ביטול חוזים ללא פיצוי, ומצד שני, היזם ישלם עיצום כספי, כקבוע בחוק, אשר מטרתו גם להתריע כל מוכר דירה המבקש לעקוף את הוראות חוק המכר ולפגוע בציבור הרוכשים".

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully