פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   במקום ייעוד חקלאי: 180 דירות חדשות ייבנו בשוהם

   קבוצת אלמוג רכשה 3 מגרשים על קרקע שהייתה בבעלות מושב בית נחמיה הסמוך והייתה מיועדת לחקלאות. כעת, משהוסב הייעוד למגורים, תקים פרויקט בשכונת הדרים בעיר

   במקום ייעוד חקלאי: 180 דירות חדשות ייבנו בשוהם
   מערכת וואלה! NEWS

   (בווידאו: דוח ה-OECD - ישראל צריכה להשקיע בתשתיות, חינוך ודיור)

   קבוצת אלמוג הודיעה היום (ראשון) כי השלימה רכישת קרקע מרשות מקרקעי ישראל לבניית 180 יחידות דיור בשכונת הדרים בשוהם תמורת 177 מיליון שקל. לדברי הקבוצה, בניהולו של יקי אמסלם, מדובר בעסקת קרקע מורכבת של אחת מעתודות הקרקע האחרונות לבנייה ביישוב.

   המגרשים שנרכשו היו בבעלות מושב בית נחמיה הסמוך לשהם ובייעוד חקלאי. בעקבות תוכנית המגורים שקידמה על קרקע זו הוועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל), שתפקידה לאשר תוכניות בנייה רחבות היקף בהליך מזורז, השיב מושב בית נחמיה את הקרקע לרשות מקרקעי ישראל.

   במסגרת הסכם ההשבה, ניתנה למושב אופציה סחירה לרכישת מגרשים בשווי 20% מהשווי היחסי של הקרקע, בפטור ממכרז; והקבוצה רכשה מהמושב את האופציה, כך שבפועל ביצעה קנייה ישירה של המגרשים מהרשות. עלות העסקה הכוללת עומדת על כ-179 מיליון שקל כולל עלויות פיתוח. את קבוצת אלמוג ייצגו בעסקת הרכישה עו"ד זיו כספי ועו"ד חירות בן יאיר ממשרד עו"ד גינדי-כספי.

   מדובר ב-3 מגרשים בשטח כולל של כ-19 דונם בשכונה חדשה שעתידה להיבנות בכניסה הדרומית של היישוב ולכלול 2,200 דירות במבני מגורים בני 3,5 ו-6 קומות. על כל מגרש תבנה קבוצת אלמוג 60 יחידות דיור. עוד תכלול השכונה מרכז מסחרי, 2 בתי ספר יסודיים ובית ספר על יסודי, גני ילדים, מעונות יום, מבני ציבור לנוער, דת, תרבות ופנאי וקריית ספורט יישובית.

   לקריאה נוספת:
   חלום אריזונה: הבית של האדריכל המפורסם בעולם עומד למכירה
   לא רק מחיר למשתכן: איפה יש הכי הרבה דירות למכירה בשוק החופשי?
   קצב עליית מחירי הדירות ב-12 החודשים האחרונים - 1.2%

   שוהם - מבט מכיוון נחל עריף (יח"צ , זיתוני בת אל-אלמוג)
   הפרויקט בשכונת הדרים בשוהם (הדמיה: : זיתוני בת אל-אלמוג)