הסכם גג בשדרות: יותר מ-10,000 דירות עד 2019

תקציב ההסכם שנחתם בין משרד הבינוי והשיכון, משרד האוצר ועירית שדרות עומד על כ-1.9 מיליארד שקל. מספר הדירות שישווקו כפול ממספר הדירות הקיימות כעת בעיר

הכניסה לשדרות (צילום: שי מכלוף)

הוועדה לתכנון ופיתוח אישרה היום (רביעי) את הסכם הגג בין משרד הבינוי והשיכון, משרד האוצר ועירית שדרות לבניית למעלה מ-5,200 דירות. על פי ההסכם, שהוביל משרד הבינוי והשיכון, במהלך השנים 2017-2019 ישווקו בשדרות כ–8,800 יחידות דיור, מסחר ותעסוקה בשמונה מתחמים בקרקע מדינה.

ליחידות דיור אלה עשויות להתווסף, באישור הוועדה המקומית, כ-1,300 יחידות דיור מכוח תקנות התכנון והבניה, כך שסך כל צפי יחידות הדיור שישווקו בשנים אלה יעמוד על כ-10,130 יחידות דיור – פי שניים ממספר יחידות הדיור הקיימות כיום בעיר. בנוסף ליחידות הדיור החדשות, יוקמו בעיר גם מוסדות ציבור בניהם בתי כנסת, בתי ספר וגנים, מתנ"סים ואולמות ספורט.

תקציב ההסכם הכולל עומד על כ-1.9 מיליארד שקל, מתוכם מוערכות עבודות הפיתוח בכ-1.6 מיליארד שקל, עלות מוסדות הציבור מוערכת בכ-230 מיליון שקל ולעבודות שדרוג ישן מול חדש הוקצו כ-90 מיליון שקל.

עוד באותו נושא

הסכם גג בנתיבות: 13 אלף דירות חדשות במערב העיר

לכתבה המלאה

"נעמוד ביעדים"

"אנו מביאים היום הסכם גג היסטורי אשר יאפשר לעיר להמשיך להתפתח ולקלוט תושבים חדשים"

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט אמר כי "העיר שדרות היתה עבורי יעד מרכזי להגנה בתפקידים שונים בצה"ל. החל מסיום מבצע 'עופרת יצוקה', הביא צה"ל מציאות ביטחונית משופרת לעיר ולסביבותיה. היום אנו גאים להיות שותפים בהמשך פיתוחה ושגשוגה של שדרות יחד עם ראש העיר אלון דוידי וגורמי הממשלה. שדרות היא עיר חשובה ביטחונית ואסטרטגית, ומייצגת את האחיזה הציונית בקרקע, בסמוך לגבול, בתנאים קשים. בשנים האחרונות הפכה העיר שדרות לעיר מרכזית בדרום אשר מושכת אליה משפחות צעירות, סטודנטים ותושבים מכל רחבי הארץ.

"אנו מביאים היום הסכם גג היסטורי אשר יאפשר לעיר להמשיך להתפתח ולקלוט תושבים חדשים, ולהקים מרכזי מסחר ותעסוקה נוספים אשר ישפרו ויקדמו את אורח החיים והכלכלה בעיר. אנו פועלים במלוא המרץ להגדיל את מלאי הדירות ולספק פתרונות דיור ואיכות חיים למען הציבור בישראל, בין היתר באמצעות חתימה על הסכמי גג נוספים וקידום התחדשות עירונית בערים השונות".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, אמר כי "מדובר בהסכם אסטרטגי לשדרות הדואג לעתידה של העיר. ההסכם הזה הוא ריאלי עם יעדים שאנו יודעים שנעמוד בהם, ונכנסים בו הצרכים של כלל תושבי העיר, מגיל הטף ועד זקן, כולל תקציבי עתק לשיפור השכונות הוותיקות, הקמת מוסדות ציבור חדשים, שיפור התחבורה, הקמת טיילות, שיפוץ רחובות ישנים ופיתוח מוסדות תרבות וספורט. אני מודה לגורמים הרבים בעירייה ובחברה הכלכלית שעמלו על ההסכם, לשר האוצר, משה כחלון, ולשר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, ולצוותי משרדיהם, על הנכונות וההיענות לרצונותינו שבאים לידי ביטוי בהסכם הגג, וכמובן לתושבים, להם אני מודה על האמון שהם נותנים בעשייה שלנו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully