וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אושרה התוכנית להקמת מגדל עזריאלי הרביעי בתל אביב

23.10.2017 / 17:04

המגדל יתנשא לגובה של 90 קומות ויכלול לצד מסחר ועסקים גם משרדים ומגורים. הוא יוקם על חורבות בית ידיעות אחרונות המיתולוגי וייחשב למגדל השני בגובהו בישראל

קניון עזריאלי ובסיס הקריה, תל אביב. יוני 2016. ראובן קסטרו
מגדלי עזריאלי/ראובן קסטרו

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב שבמנהל התכנון, בראשות דניאלה פוסק, אישרה הערב (שני) את התוכנית להקמת מגדל עזריאלי הרביעי, שיוקם על חורבות מתחם בית ידיעות אחרונות המיתולוגי בתל אביב. המגדל יתנשא לגובה של 90 קומות, ובכך יהפוך לשני בגובהו בארץ.

התוכנית מציעה להרחיב את קניון מרכז עזריאלי צפונה אל כיוון רחוב נח מוזס, והיא משתרעת על פני שטח כולל של כ-40 דונם. היקף הזכויות בתוכנית עומד על כ-112 אלף מ"ר עבור שימושי מסחר, תעסוקה, מגורים ודיור מוגן. כ-40 קומות יוקצו עבור תעסוקה, ובשאר הקומות יוקמו 240 דירות בשטח של כ-100 מ"ר שימכרו לציבור הרחב, 60 דירות קטנות (עד 65 מ"ר) לטובת זוגות צעירים ועוד כ-200 יחידות דיור מוגן. כמו כן, ייתכן שימוש בקומות למלונאות.

במסגרת התוכנית מובטח שיפור משמעותי של המרחב הציבורי סביב הפרויקט, כולל הגדלת רוחב המדרכות מ-3 מטר ל-8 מטר, לטובת שיפור תנועת הולכי הרגל ורוכבי האופניים. במפלס הרחובות המקיפים את התוכנית יוקמו בתי קפה; וכן נקבעו הוראות מחייבות לנטיעות עצים לאורך רחובות מנחם בגין ונח מוזס. כמו כן, התוכנית כוללת את סגירת פירי האוורור של החניונים הקיימים באזור, במטרה ליצור מרחב בטוח עבור הולכי הרגל ורוכבי האופניים.

הדמיות מגדל עזריאלי רביעי דרך בגין. משרד משה צור אדריכלים,
רחוב עירוני עם בתי קפה/משרד משה צור אדריכלים
הדמיות מגדל עזריאלי רביעי. משרד משה צור אדריכלים,
עסקים, מגורים ומלונאות. התוכנית המוצעת/משרד משה צור אדריכלים

"התוכנית תהפוך את אחד מעורקי התחבורה העמוסים לרחוב עירוני תוסס"

במפגש הרחובות בגין ומוזס מתוכננת הקמת כיכר עירונית עם מקומות ישיבה מוצלים. לאורך איילון מתוכננת הקמת "אוטוסטרדת אופניים" שתגיע עד המתחם, כחלק מתפיסה עירונית כוללת המעודדת את הקטנת השימוש ברכב הפרטי ועידוד תחבורה ציבורית ושימוש באופניים באזור. כמו כן, במסגרת התוכנית יוקמו כ-200 מקומות חניה לאופניים מאובטחים ועוד עשרות עמדות יהיו מפוזרות במתחם.

לאור מיקום התוכנית באחד מצירי התחבורה הציבורית העמוס במטרופולין, היא מציעה מספר חיבורים ישירות מקומת המסחר של המגדל החדש לתחנת הרכבת הקלה של הקו האדום, שיעבור במתחם, ולתחנת רכבת ישראל. פרטי החיבור ייקבעו עם השלמת ההרחבה המתוכננת של תחנת רכבת ישראל "השלום".

התוכנית, שנערכה על ידי משרד משה צור אדריכלים וביוזמת קבוצת עזריאלי, משלימה את תוכנית "שדרת הקריה", שאישרה לאחרונה עיריית תל אביב בשיתוף משרד התחבורה לשיפור המרחב הציבורי לאורך רחוב מנחם בגין. תוכנית זו כוללת מעבר הדרגתי של ציר דרך יפו-בגין-נמיר-כביש החוף לרחוב עירוני פעיל, על ידי הרחבת המדרכות, נטיעת שדרת עצים והקמת שבילי אופניים.

מתכננת מחוז תל אביב, נעמי אנג'ל ציינה כי "בקשת קבוצת עזריאלי, בעלי המתחם, להקים את הפרויקט יצרה הזדמנות לשקם את מרחב הולכי הרגל, משתמשי התחבורה הציבורית ורוכבי האופניים ברחובות מנחם בגין וגבעת התחמושת, ולייצר מרחב ציבורי ראוי ואיכותי, הדוגל במתן עדיפות להולכי רגל ולמשתמשי תחבורה ציבורית. התוכנית תהפוך את אחד מעורקי התחבורה העמוסים במטרופולין תל אביב לרחוב עירוני תוסס, שלאורכו יוקמו בתי קפה עם נגישות גבוהה לתחבורה ציבורית - רכבת קלה, תחנות אוטובוס ורכבת ישראל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully