פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בית שאן: אושרה תכנית מתאר לבניית 6,540 דירות

   התכנית, שהופקדה להתנגדויות הציבור, אמורה להגדיל את אוכלוסיית העיר הצפונית ל-28 אלף תושבים. היא כוללת כ-1,000 חדרי מלון ואירוח ואזור תעסוקה ומסחר. בנצרת עלית נחנכה קריית הממשלה החדשה, שתוקם בעלות של כ-400 מיליון שקל

   מרכז לחיבור עולי אתיופיה לישראל בבית שאן, אוקטובר 2014 (ערן גילווארג)
   צפויה להתרחב. בית שאן (צילום: ערן גילווארג)

   הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז צפון שבמנהל התכנון אישרה היום (שלישי) להפקדה להתנגדויות הציבור תכנית מתאר כוללנית לעיר בית שאן. התכנית כוללת תוספת של כ-6,540 יחידות דיור, ואמורה לתת מענה להיקף אוכלוסייה של 28 אלף נפש. כיום כוללת העיר כ-18 אלף תושבים.

   בנוסף ליחידות הדיור, התכנית כוללת תוספת של כ-710 חדרי מלון, כ-470 חדרי אירוח וכן תוספת של כ-470 אלף מ"ר עבור שטחי תעסוקה ומסחר. היא מתמקדת, בין היתר, בחיזוק והתחדשות השכונות הקיימות, לצד פיתוח אזורי מגורים חדשים במעטפת של היישוב.

   במנהל התכנון מסבירים כי תכנית המתאר מציעה הרחבה משמעותית של אזור התעסוקה בסמוך לתחנת הרכבת ולמסוף המטענים המתוכנן בסמוך אליה. כך, מסוף המטענים יהווה נדבך נוסף בפיתוח ציר רכבת העמק, הקושר את העיר עם נמל חיפה ממערב ועם מעבר הגבול לירדן ממזרח.

   כמו כן, התכנית מעתיקה את תוואי הדרך האזורית מספר 71 מצפון לאזור התעשייה הקיים, שעתיד להתחבר לכביש כניסה חדש למרכז העיר, ומרחיבה את הגן הלאומי בית שאן. היא תוכננה על ידי אדריכליות ענת פיק ושרי קלאוס בשיתוף עיריית בית שאן.

   לקריאה נוספת:
   בת ים: קבוצת רכישה השלימה את אכלוס המגדל הראשון בפארק הים
   בוטל מכרז מחיר למשתכן בדרום תל אביב
   פינוי בינוי בהרצליה: 1,843 דירות חדשות במקום 576 יח"ד ישנות

   קריית הממשלה נצרת עלית נצרת עילית קרית הממשלה נדלן נדל"ן (יח"צ)
   קריית הממשלה בנצרת עלית (הדמיה: יח"צ)

   נצרת עלית: נחנכה קריית הממשלה החדשה בעיר

   בתוך כך, בנצרת עלית נערך בסוף השבוע האחרון טקס הנחת אבן פינה לקריית הממשלה המחוזית החדשה בעיר. הקריה צפויה לקום על שטחם של בניינים ישנים משנות ה-70 וה-80 של המאה הקודמת, אשר ייהרסו לטובת קומפלקס בן תשע קומות עליות ועוד ארבע קומות תת-קרקעיות. בסך הכול תכלול הקריה 12 משרדי ממשלה בשטח כולל של כ-26 אלף מ"ר עם 800 מקומות חניה.

   היקף הפרויקט מוערך ב-400 מיליון שקל ומשך תקופת התכנון וההקמה כ-48 חודשים. חברת שיכון בינוי סולל בונה תשתיות זכתה במכרז של הקריה לתקופה כוללת של 25 שנים. משרדי הקריה יספקו שירותים של משרדי הפנים, הבריאות, רשויות התכנון, מבקר המדינה ורשות מקרקעי ישראל.

   המתחם יוקם בסמוך להיכל המשפט בעיר, מהלך שאמור ליצור רצף של כלל מוסדות המדינה. לדברי אוהד דנוך, מנכ"ל החברה, "מדובר בפרויקט תשתית מורכב. ראש העיר, רונן פלוט, הוסיף כי "הפרויקט יכלול שינוי במיתוג נצרת עלית כעיר מחוז".