וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורן קובי הגיש הצעה להסדר: "100% מהחוב המאושר לנושים"

שלומית צור

1.6.2017 / 15:17

ההצעה כוללת תשלומים עתידיים שעשויים לשיטת קובי להתקבל מניהול הליכים נגד "שומרי הסף" - עורכי הדין שליוו את העסקאות שניהל קובי

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה
בקשה להסדר נושים. בעלי חברת אדמה לשעבר, אורן קובי/מערכת וואלה, צילום מסך

בעלי חברת אדמה לשעבר, אורן קובי, הגיש היום (ה') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בקשה להסדר נושים במסגרת הליכי הפירוק של החברות בבעלותו. כזכור, בחודש ספטמבר 2016 מינה שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב, איתן אורנשטיין, את עו"ד חגי אולמן ממשרד יהודה רוה למפרק חברת לוגיסטיק גרופ שבשליטת אורן קובי והחברות-הבנות תחתיה, אשר פעלו לשיווק קרקעות חקלאיות.

לקריאה נוספת:
קבינט הדיור צפוי לדון בתכניות לבניית 16 אלף דירות בהליך מזורז
לא רק בתחום דירות היוקרה: הונג-קונג היקרה בעולם בשוק המשרדים
בכמה נמכרה דירת 4 חדרים בשכונת תל ברוך צפון בתל אביב?

במסגרת הליך כינוס הנכסים נגד קובי, פעל עו"ד אולמן לממש נכסים בבעלותו, ובהם 4 דירות: שתי דירות בשוהם ודירה במגדלי YOO, שכבר נמכרו; ודירה נוספת במגדלי אקירוב שטרם נמכרה. הצעת ההסדר שהגיש קובי נוגעת ליתרת החוב המיוחס לו.

בבקשה, שהוגשה באמצעות עו"ד אילן שביט ממשרד חיים צדוק, דורש קובי מבית המשפט לזמן אסיפת נושים, במסגרתה תובא לאישור הנושים הצעת הסדר שלטענתו נועדה להביא לפירעון 100% מהחוב המאושר כלפיהם. בבקשה מצוין כי קובי, תושב ואזרח ישראל בן 35, עסק בתחום הנדל"ן, וכי חברות שבבעלותו "קרסו באפקט דומינו" ומצויות תחת הליכי פירוק.

עוד מציין קובי כי במהלך החודשים האחרונים הוא פעל להידברות מול המנהל המיוחד, עמו התקיימו עשרות פגישות, והכול בניסיון לגיבוש הסדר נושים כולל, אלא שניסיונות אלה לא צלחו. על כן פנה היום קובי לבית המשפט בדרישה לאשר הסדר נושים, על-פיו ייטול על עצמו התחייבות לפירעון מלא של 100% לנושים (תביעות חוב שתאושרנה) ובכל מקרה להעמיד סך שלא יפחת מ-10 מיליון שקל, מתוכם ישולמו מיליון שקל במזומן עם אישור ההסדר. בהמשך ישולמו מיליון שקל מדי שנה, החל ממועד האישור ועד להגעה לשיעור פירעון של 100%.

הצעת ההסדר מביאה בחשבון סכומים עתידיים שעשויים להתקבל מניהול הליכים נגד "שומרי הסף", שהם עורכי הדין שליוו את העסקאות שהוביל קובי, אשר ישמשו מקור נוסף להסדר. עוד קובעת ההצעה כי היא מותנית בכך שקובי יוכל לנהל את עסקים בישראל באופן רציף וללא הפרעה, ללא כל מגבלה באשר לעיסוקיו.

"במסגרת הצעת ההסדר מבקש החייב להיטיב עם הנושים ולעגן את אופן הסדר החובות כלפיהם באופן מוסכם" צוין בהצעה. "מדובר בהצעת הסדר חסרת תקדים במחוזותינו בשיעור ההחזר הגלום בה, אשר מביאה את הנושים לפירעון מלוא 100% החוב המאושר כלפיהם. אשר לצורך ביצועו מתחייב המבקש להקדיש את זמנו, מאמציו ומרצו במהלך השנים הקרובות".

עוד צוין כי קובי מוכן להכיר בחברות שבבעלותו כחובות אישיים ולהעמיד כספים ממקורותיו וכן ממקורביו, לצורך מימוש ההסדר.

תגובת המפרק, עו"ד חגי אולמן: "הגשת הצעת ההסדר אינה מפתיעה, והיא תיבחן".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully