דירוג: איזו עירייה היא הכי חזקה בארץ?

דיררוג DUN'S100 של דן אנד ברדסטריט בחן 74 עיריות בישראל ודירג אותן לפי האיתנות הכלכלית שלהן - הכנסות, עודף תקציבי ודירוג סוציו-אקונומי. "הדירוג מהווה שיקוף לפערים הקיימים בחברה הישראלית". אז מי הרשות המקומית הכי איתנה ומדוע? צפו בטבלאות

18/05/2017
מנופים סמוך למחלף הסירה בהרצליה, 21 בינואר 2017. ראובן קסטרו
הרצליה. הכי חזקה(צילום: ראובן קסטרו)

איזו עיר הכי איתנה מבחינה פיננסית? חברת דן אנד ברדסטריט ישראל פרסמה היום (חמישי) את דירוג הרשויות המקומיות DUN'S100 לשנת 2017, שהגיע לידי וואלה! נדל"ן. הדירוג בדק את הרשויות השונות בארץ ודירג את מצבן הכלכלי.

עוד בוואלה!

אפילו הפסקה ליום אחד מסוכנת: כיצד נראים חייה של מושתלת כליה?

בשיתוף האגודה לזכויות החולה

הדירוג מבוסס על בחינת 5 פרמטרים המעידים על חוסנה הפיננסי והעסקי של הרשות המקומית. הוא כולל 74 ערים בישראל ומתבסס על נתוני העסקים במשק ממאגרי דן אנד ברדסטריט, וכן על הנתונים הפיננסים של הרשויות אשר מפורסמים על ידי משרד הפנים. הפרמטרים אותם בחן הדירוג הם שיעור העודף או הגרעון בתקציב הרגיל, שיעור גביית ארנונה, דירוג סוציו-אקונומי, יחס תושבים לעסקים ויחס מענקים לסך התקציב הרגיל.

העירייה האיתנה ביותר בישראל על פי הדירוג היא עיריית הרצליה, שהכנסותיה עומדות על 853.8 מיליון שקל בשנה והעודף התקציבי שלה עומד על 2.1%. למקום השני הגיעה עיריית תל אביב-יפו, שהכנסותיה גדולות יותר ומגיעות ל-4.38 מיליארד שקל - אבל העודף התקציבי עומד על 0.2%. אחריהן ברשימה ניצבות עיריות רמת גן, רעננה, הוד השרון, רמת השרון, כפר סבא, ראש העין ויהוד-נווה מונסון. את העשירייה הראשונה בדירוג סוגרת עיריית גבעת שמואל.

איזה עיריות הכי חזקות ומה הסיבות? צפו בטבלאות

ערים בינוניות 50 עד 200 אלף תושבים

טבלה טבלאות דירוג עיריות דן אנד ברדסטריט(צילום: דן אנד ברדסטריט)

ערים מעל 200 אלף תושבים

טבלה טבלאות דירוג עיריות דן אנד ברדסטריט(צילום: דן אנד ברדסטריט)
טבלה טבלאות דירוג עיריות דן אנד ברדסטריט(צילום: דן אנד ברדסטריט)

השינוי בדירוג

טבלה טבלאות דירוג עיריות דן אנד ברדסטריט(צילום: דן אנד ברדסטריט)

בעשירייה השנייה בדירוג ניתן למצוא את הערים קריית אונו, נס ציונה, ראשון לציון, רחובות, פתח תקווה, נשר, יבנה, חולון ונתניה. את הדירוג סוגרת עיריית חדרה.

אפרת שגב, סמנכ"ל הפיתוח העסקי בדן אנד ברדסטריט ישראל, ציינה כי "דירוג הרשויות המקומיות של דן אנד ברדסטריט, המעיד על חוסנה הפיננסי של העיר ואפשרויות התעסוקה לתושבים בסביבתה, מהווה שיקוף לפערים הקיימים בחברה הישראלית. ניתן לראות שערי הפריפריה וכן הערים מהמגזר החרדי והערבי ממוקמות בחלק התחתון של הדירוג, בעוד שהערים המשגשגות הן אלו הנהנות מקרבה למרכז ואיתה גם נגישות גבוהה לתשתיות, השכלה, ותעסוקה, אשר מסייעים ליציבות העסקים בהן, לפיתוח העירוני ולרמת החיים של התושבים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully