12 אלף דירות בין גלילות לשדה דב: אושרו 5 תכניות בצפון מערב ת"א

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בתל אביב אישרה להפקדה 5 תכניות מפורטות בשטח תכנית צפון מערב העיר. מתוך כלל יחידות הדיור שייבנו, 2,160 דירות יהיו בנות השגה

16/03/2017
הדמיית התכנית החדשה. 12 אלף דירות בין שדה דב לגלילות(צילום: הדמיה באדיבות עיריית תל אביב)

תכנית הענק בצפון מערב תל אביב יוצאת לדרך: הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בתל אביב-יפו אישרה אמש (רביעי) להפקדה להתנגדויות הציבור את 5 התכניות המפורטות שקידמה להקמת רובע מגורים חדש בקרבת שדה התעופה דב הוז ועד אזור גלילות הגובל עם הרצליה, שיכלול לא פחות מ-12 אלף יחידות דיור על שטח עצום של כ-3,000 דונם - עתודת הקרקע הגדולה ביותר בתחום העיר, כך מגדירים בעירייה.

מדובר בתכניות שנגזרו מתכנית המתאר לצפון מערב העיר (תא/3700) שאושרה בינואר 2015. התכנית כוללת רובע עירוני חדש בעבר הירקון לאורך חוף הים ופארק חוף רחב היקף, אשר יהווה המשך ישיר לשכונות הקיימות בצפון ויחזק את חיבורן לים ולמרכז העיר.

על פי התכניות, הדירות הקטנות שאמורות להיות מיועדות לזוגות צעירים ולמשפחות בתחילת דרכן, יהוו 32%-48% מכלל הדירות. עוד כוללת התוכנית הקמת שטחי תעסוקה בהיקף של כ-147,400 מ"ר; שטחי מסחר בהיקף של כ- 67,800 מ"ר; שטחי מלונאות בהיקף של כ-50 אלף; וכן כ-200 דונם שטחי ציבור. במקביל מתוכנן פארק חופי.

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, אמר היום כי "אתמול התקדמנו שוב - התכנית שכה ייחלנו בה לבנייתו של רובע נוסף, ואשר כוללת כ-12 אלף יחידות דיור בתכנון מוקפד, אושרה להפקדה בוועדה המקומית. יש בתכנית כ-2,000 יחידות דיור בר השגה ועוד אלפי יחידות דיור קטנות המתאימות לזוגות צעירים ומעמד הביניים. בכך ממשיכה עירנו לצמוח ולהתפתח. הרובע החדש הזה משכפל את איכויותיו של מרכז העיר התל- אביבי הקיים".

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר
בנייה שדה דב תל אביב ת"א. הדמיה באדיבות עיריית תל אביב,
הדמיית התכנית החדשה(צילום: הדמיה באדיבות עיריית תל אביב)
בנייה שדה דב תל אביב ת"א(צילום: הדמיה באדיבות עיריית תל אביב)

בעלי הקרקע: "התכנית נמצאת בישורת האחרונה"

עורכי הדין שמואל שוב ונעמה שיף ממשרד עוה"ד שוב ושות', המייצגים בעלי קרקע שמחזיקים במאות יחידות דיור במתחם, ציינו בעקבות אישור התכנית כי ההחלטה מהווה בשורה טובה לבעלי הקרקע אחרי שנים ארוכות של המתנה. "כרגע התכנית נמצאת בישורת האחרונה. המשמעות של הפקדת התכניות המפורטות במתחמים שנקבעו בתכנית 3700 היא שכבר קיים תכנון מפורט והוכנו טבלאות איזון וחלוקה, המפרטות לכל בעל קרקע היכן ימוקמו זכויותיו", הסבירו.

לדבריהם, "בעוד כ-3 חודשים התכניות יפורסמו לצורך התנגדויות. בתכניות כאלו יש התנגדויות רבות, והגשת ההתנגדויות תמשך כ-3 חודשים נוספים. לאחר מכן צפוי דיון ותיקון התוכניות בהתאם. כמו כן יש במקביל לקדם את עבודות הפיתוח במתחם".

הם הוסיפו כי "בעלי קרקעות שהתאגדו מראש וקיבלו זכויות כקבוצה, יוכלו לצאת מהר יותר לבנייה באמצעות ביצוע עסקאות קומבינציה עם קבלנים או באמצעות בנייה עצמית. בעלי קרקע שלא התאגדו, ימצאו עצמם שותפים בחלקה עם בעלים אחרים - וקיימת חשיבות להתאגדות מהירה באמצעות בעלי מקצוע, שתמנע סכסוכים שעלולים להוביל להליכים של פירוקי שיתוף כמו שראינו בעבר במתחמים גדולים אחרים בתל אביב. הליך של פירוק שיתוף עלול לגרום לעיכוב באפשרויות מימוש הזכויות למרות חלוף השנים הרבות".

  • בנייה
  • שדה דב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully