פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אלקטרה מוכרת למגוריט מגדל מגורים ברמלה ב-121 מיליון שקל

   המגדל, בן 22 קומות, מכיל 84 יחידות דיור ומהווה חלק מקומפלקס המכיל שלושה מגדלי מגורים בפרויקט שיוזמת ומקימה אלקטרה בעיר

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   איתמר דויטשר (צילום: יח"צ)

   קרן הריט מגוריט ישראל בע"מ יחד עם אלקטרה בע"מ מדווחות היום כי חתמו על הסכם במסגרתו תרכוש מגוריט מגדל מגורים שלם בפרויקט של אלקטרה מגורים, חברת הבת של אלקטרה בע"מ, בשכונת נווה דוד בעיר רמלה. היקף העיסקה הכולל יעמוד על כ-121.7 מיליון שקל (כולל מע"מ), בתוספת של כ-1.5 מיליון שקל בגין הוצאות עיסקה.

   לקריאה נוספת:

   קילומטר בין המגדלים - עשרות אחוזים הפרש במחיר
   הנדל"ן מתקרר? ירידה של 28% במכירת דירות חדשות בדצמבר
   אי במחיר של 3 דירות בתל אביב: ממשלת יוון מוכרת הכל

   המגדל, הנמצא כיום בשלבי הקמה, נפרש על פני 22 קומות, ויכיל 84 דירות בתמהיל מגוון של דירות 4 ו 5 חדרים לצד דירות מיוחדות ובהן דירות גן וכן יחידות דופלקס פנטהאוז', בשטח מכר של כ-9,800 מ"ר, כ-117 מ"ר בממוצע לדירה. המגדל הינו חלק מקומפלקס שיכיל 3 מגדלי מגורים, אותו יוזמת אלקטרה מגורים, כחלק מעסקת תמורות עליה חתמה מול בעלי הקרקע שלמה ועזרא חממי במהלך דצמבר האחרון. על מלאכת הביצוע אמונה חברת הקבלנות המובילה, אלקטרה בניה, שצפויה לסיים את הקמת המגדל הראשון במהלך הרבעון השני של שנת 2019.

   בעבור הקרן, מדובר בעסקה הראשונה במסגרתה נרכש מגדל מגורים שלם, אשר יהיה בבעלות בלעדית של הקרן וינוהל על ידה במסגרת אסטרטגיית ההשכרה לטווח ארוך. בדיקות שנערכו מטעם הקרן במהלך החודשים האחרונים ותימוכין נוספים שנתקבלו מגורמים מקצועיים העלו כי מאפייני העיר ונקודת הזמן הספציפית, מהווים הזדמנות מתאימה להשקעה ברכישת המגדל, שעשויה להניב שיעורי תשואה גבוהים, לצד הצפות ערך פוטנציאליות עתידיות עם השלמת הפרויקט ואכלוסו. הבדיקות והמחקרים העלו כי בקרב אוכלוסיית רמלה, ובמיוחד בקרב משפרי הדיור ודור ההמשך, קיים רצון עז להמשיך ולהתגורר בעיר בכלל ובשכונת נווה דוד בפרט, אך ההיצע המוגבל של בניה חדשה, ולאור עליות המחירים של השנים האחרונות, עולה הצורך בפתרונות השכרה מודרניים ואיכותיים.

   העיר רמלה, המונה כיום כ-73 אלף תושבים, נמצאת בשנים האחרונות בתנופת פיתוח משמעותית, במסגרתה נרשמת הגירה חיובית לעיר מצד אוכלוסיות חזקות, משפרי דיור וזוגות צעירים. מיקומה האטרקטיבי במרכז הארץ וחיבורה לצירי תנועה מרכזים כדוגמת כביש 6 וכביש 431 וכן לתחנת רכבת סמוכה, הופכים את העיר לנגישה במיוחד. שכונת נווה דוד, הנחשבת לאחת מבין שכונותיה המבוקשות של רמלה, בין היתר בשל מערכת החינוך האיכותית ומגוון שירותים קהילתיים נוספים, ממוקמת בצפון מערב העיר, בסמוך לגבול המוניציפאלי עם באר יעקב.

   מתי דב מנכ"ל מגוריט ישראל בע"מ מציין, כי "העסקה משתלבת באופן אופטימלי עם האסטרטגיה של הקרן. עצם העובדה שנרכש מגדל מגורים שלם, יאפשר לנו לנהלו ולתחזקו ברמה איכותית ויעילה ולייצר לדיירים פתרון שכירות לטווח ארוך, פתרון שכמעט ואינו קיים במציאות של היום. במקביל, רכישה מרוכזת בתחילתו של פרויקט מאפשרת לנו ליהנות מהשבחה עתידית ותשואה הגבוהה מתשואת שוק המגורים".

   לדברי איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה בע"מ: "בעסקה הנוכחית אנו מנצלים הזדמנות למימוש חלק מהפרויקט ברמלה. במקביל, נמשיך בתהליך הפיתוח וההקמה של שני הבניינים הנוספים בפרויקט, שאנו צופים שייהנו מרמות הביקושים הגבוהות המאפיינות בשנים האחרונות את אזור רמלה והסביבה. אלקטרה מגורים תמשיך לפעול גם בעתיד להעמקת פעילותה בתחום הייזום למגורים כחלק מהאסטרטגיה העסקית של הקבוצה".

   בינואר האחרון הודיעה מגוריט ישראל בע"מ על חתימת עסקת הביכורים שלה, במסגרתה רכשה 34 דירות בפרויקט מידטאון במרכז תל אביב בתמורה ל-71.4 מיליון שקל, אשר אכלוסו מתוכנן לרבעון הראשון של שנת 2018. הקרן הונפקה בסוף שנת 2016, וגייסה כ-240 מיליון שקל באחת מהנפקות המניות היחידות בבורסה המקומית בשנה זו. הטריגר להנפקה נוצר בעקבות השינוי לחוק הריטים שעיקרו הפחתת מס הרכישה לקרנות הריט הפועלות בתחום המגורים, לצד הטבות מיסוי נוספות. הקרן פועלת לאיתור מתחמים בני 20 יח"ד לכל הפחות.

   את חברת אלקטרה ייצגו בעסקה עוה"ד שמואל שוב נעמה שיף וליאור קיל ממשרד שוב ושות'