גלנט: "הקבלנים הם קוזקים נגזלים - שמנו קץ לחזירות שלהם"

שר הבינוי והשיכון: "עד כניסת הממשלה הנוכחית לתפקידה הוכפל מחיר הדירות תוך עשור". לדבריו, "שמנו קץ גם לעליית מחירי הקרקע וגם לעושק מצד הקבלנים. לא נאפשר זאת עוד"

גלובס
29/11/2016
חבר הכנסת יואב גלנט – הטקס הממלכתי לציון יום ירושלים בגבעת התחמושת. ניב אהרונסון
יואב גלנט(צילום: ניב אהרונסון)

"שמנו קץ לחזירות הקבלנים, שהתרגלו לעשוק את הציבור במשך שנים מבלי לבנות דבר. מי שתוקף אותנו הם קוזקים נגזלים. לקחנו להם את השמנת והשארנו אותם עם יוגורט. גם עם יוגורט אפשר לחיות", כך אמר היום (ג') השר יואב גלנט, שר הבינוי והשיכון, בכנס שדרות לחברה.

טוב לדעת (מקודם)

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

מוגש מטעם שחל

כזכור, בשבוע שעבר התקיים הכנס השנתי של ארגון קבלני תל אביב-יפו-בת ים ולאחר שהשר גלנט ביטל את הגעתו במפתיע תקפו אותו הקבלנים. יו"ר ארגון הקבלנים, אבנר לוי אמר בכנס כי הקבלנים מתביישים בשר וכי הוא אינו מתמודד עם המציאות בענף.

מלבד ההתבטאות האמורה על הקבלנים, התייחס היום השר גלנט במסגרת כנס שדרות לחברה גם לסוגיית היצע הדירות ואמר: "עד כניסת הממשלה הנוכחית לתפקידה הוכפל מחיר הדירות תוך עשור. לנושא שתי סיבות, האחת, העלאת מחירים קבועה ומתמשכת מטעם המדינה באמצעות רשות מקרקעי ישראל. הכסף שימש לצרכים שונים, חלקם לפיתוח ולתשתיות, אבל גם לצרכים אחרים. הגורם השני הוא חמור ביותר, וחשוב שהציבור יהיה מודע לו. כאשר מחירי הקרקע עלו, 'התלבשה' קבוצת הקבלנים במדינת ישראל על הנושא וניצלה את המצב. הקבוצה קנתה קרקע ולא בנתה. היא החליטה שאם תמשיך למכור קרקע, לאחר שנים היא תמשיך לקבל כסף, מבלי לעשות כלום".

עוד אמר השר גלנט: "לשני הדברים האלו שמנו קץ. גם לעליית מחירי הקרקע וגם לעושק מצד הקבלנים. לא נאפשר זאת עוד. תכנית מחיר למשתכן נותנת את המענה לכך. גם לעליית מחירי הקרקע וגם לבלימת העושק מצד הקבלנים, שהתרגלו לרווח בלתי סביר על חשבון האזרח. צד ההיצעים במדינת ישראל מעולם לא נראה טוב כפי שהוא נראה היום וזה ילך וישתפר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully