הכירו: אלה השכונות היקרות ביותר בארץ

כולם יודעים שבתל אביב מחירי הדירות הם הגבוהים ביותר - אבל איפה בתל אביב נמצאות השכונות היקרות ביותר? אתר מדלן ממפה את השכונות היקרות ביותר ברחבי הארץ. הכינו את המיליונים

18/03/2016
מערכת וואלה!

(בוידאו: טיפ שיעזור לכם בחיפושי הדירה)

משבר הדיור המשתולל בעשור האחרון הפך כמה מהשכונות המרכזיות בערים, לשכונות שבהן הביקוש מביא למחירי שיא – ולא תמיד במקומות הכי מוכרים ומפורסמים. פרויקט מיוחד של אתר מדלן שבוצע עבור וואלה! NEWS בדק אלו שכונות הן היקרות ביותר בישראל, על פי אזורים שונים בארץ. בכל השכונות שנבחרו לטובת הפרויקט בוצעו מעל ל-30 עסקאות במהלך 2015.

אתם בחרתם: עשר שכונות המגורים האהובות בישראל

במדד השכונות היקרות של גוש דן עולה כי באופן לא מפתיע שכונותיה של העיר תל אביב מדורגות בכל המקומות הראשונים. בראש הטבלה ממוקם אזור דרום רוטשילד כאזור היקר ביותר בעיר. כך למשל, המחיר הממוצע של עסקאות הנדל"ן באזור זה במהלך שנת 2015 עמד על סכום של 4.8 מיליון שקל, מעט יותר משכונת פארק צמרת היוקרתית שבה ממוצע העסקאות עמד על 4.7 מיליון שקל.

במקום השלישי בתל אביב מדורגת שכונת נווה צדק עם ממוצע מחירים של 4.6 מיליון שקל בעסקות שבוצעו בשנה החולפת, ואחריה – שכונת כוכב הצפון ושכונת כרם התימנים, שדורגה חמישית עם ממוצע עסקות גבוה למדי של 4 מיליון שקל. כרם התימנים עקפה בכך שכונות צפוניות שנחשבות ליוקרתיות יותר – בהן שכונת ל', רמת אביב או שכונת בבלי.

עמית שטרר אנליסט במדלן מציין: "בשכונות היקרות ביותר באזור בתל אביב וירושלים יש שילוב של בנייה חדשה לצד בניינים ישנים, שיוצר שונות גבוהה במחירי העסקות. בדרום רוטשילד בתל אביב, למשל, דירת פנטהאוז חדשה נמכרה בכ-29 מיליון שקל, בעוד שברחוב סמוך נמכרה דירת 2 חדרים במחיר של כ-1.9 מיליון שקל".

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

באזור השרון, האזור היקר ביותר הוא הרצליה פיתוח, עם ממוצע של כמעט 6 מיליון שקל לעסקה. במקום השני והשלישי באזור השרון דורגה העיר רמת השרון – עם שתי שכונות מובילות: נווה גן ושכונת אלון, ששתיהן מדורגות הרחק מאחורי הרצליה פיתוח עם מחירים של 3.7 מיליון ו-3.5 מיליון שקל בהתאמה. בהמשך מגיחות שתי שכונות נוספות בהרצליה – הרצליה הירוקה מערבית וגליל ים החדשה עם עסקות בהיקף של 3.3 מיליון שקל וכ-3 מיליון שקל בהתאמה בממוצע בשנה האחרונה.

לדברי ישראל שורץ, אנליסט במחלקת המחקר באתר מדלן, "ככלל ניתן להבחין שבאזורי הביקוש רוב השכונות היקרות מאופיינות בבנייה רוויה. לעומת זאת, ככל שמתרחקים מאזורי הביקוש לפריפריה, השכונות היקרות ביותר הן שכונות צמודי קרקע. לדוגמה, בגוש דן כל חמש השכונות היקרות ביותר מאופיינות בעיקר בבניה רוויה, בעוד שבאזור הדרום כל חמשת הישובים או השכונות מאופיינים בעיקר בצמודי קרקע".

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

מבדיקת אתר מדלן עולה כי שכונת נווה דקלים בראשון לציון, שהתברגה למקום הראשון ברשימת השכונות היקרות – יקרה יותר משכונות בהרצליה, עם ממוצע של כ-3.4 מיליון שקל לעסקה. הרחק מאחור מדורגת שכונת שער הים, שכונת הלאום בעיר – ולצידן שתי שכונות מנס ציונה: שכונת וילה דורי ושכונת ארגמן - שהתברגו למדד השכונות היקרות באזור עם ממוצע עסקאות של כ-2.6 מיליון שקל.

דנה דוד, חוקרת שכונות באתר מדלן, ניתחה את שכונת נווה דקלים וציינה: "מדובר בשכונת צמודי קרקע שממוקמת במיקום אידיאלי מבחינת משפחות רבות. מצד אחד השכונה מוקפת בפארקים ובשטחים ירוקים, ומצד שני צמודה לאזור המסחר והבילוי של ראשון לציון מב"ת מערב. על פי חוות דעת הגולשים באתר מדלן, ניתן להגיע בהליכה או בנסיעה של 2 דקות למרכזי מסחר ובילוי".

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

באזור חיפה והקריות מובילות רק שכונות חיפאיות. ראשונה בטבלה היא שכונת דניה היוקרתית בעיר. שכונה זו, המאופיינת בבנייה צמודת קרקע, התברגה למקום הראשון בזכות ממוצע עסקאות של כ-3.4 מיליון שקל. מיד אחריה מדורגת שכונת שמבור, עם ממוצע עסקות של 2.1 מיליון שקל ושכונת סביוני דניה עם מחירים דומים. במקום הרביעי מדורגת שכונת כרמליה עם ממוצע עסקאות של 1.8 מיליון שקל וכן רמת אלמוגי עם ממוצע זהה.

"על פי דירוגי הגולשים במדלן דווקא דניה וסביוני דניה, שתי שכונות שבהן המחיר הממוצע הוא הגבוה ביותר, סובלות ממיעוט גני שעשועים ופארקים" אומר ישראל ממדלן. "לעומת זאת, לשכונות רמת אלמוגי וכרמליה, שבהן המחיר לדירה נמוך יותר, הגולשים העניקו ציונים גבוהים בתחום זה".

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

בעיר הבירה ירושלים הגיעה למקום הראשון שכונת טלביה היוקרתית, עם ממוצע עסקאות של 3.2 מיליון שקל. מיד אחריה מדורגת שכונת נווה שאנן עם ממוצע 3.1 מיליון שקל לעסקה. בהמשך מדורגות השכונות בקעה, קריית האומה ועמק רפאים, עם ממוצע דומה של 2.7 מיליון שקל לעסקת נדל"ן ממוצעת בשכונה.

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

בבאר שבע והסביבה מדורג במקום הראשון היישוב להבים, שבו ממוצע העסקות בשנת 2015 היה 2.2 מיליון שקל, כ-200 אלף שקל יותר מהמטרופולין הבאר-שבעי שבו ממוצע העסקאות הוא 2 מיליון שקל. במקום השלישי באזור זה מדורג היישוב עומר עם ממוצע של 1.8 מיליון שקל, היישוב מיתר מדורג במקום הרביעי עם 1.7 מיליון שקל, ואחריו שכונת נווה נוי בבאר שבע עם ממוצע של כ-1.6 מיליון שקל לעסקת נדל"ן.

רם גפן, חוקר שכונות באתר מדלן, מנתח את רמת הנגישות של להבים לבאר שבע והמרכז: "להבים, יישוב של צמודי קרקע שבו מחיר דירה הוא הגבוה ביותר באזור הדרום, הוא בין הישובים המועטים שנהנים מתחנת רכבת צמודה. הנהנים העיקרים מתחנת הרכבת הם תושבי החלק המערבי של היישוב, שנמצא במרחק הליכה מתחנת הרכבת. עם זאת, תושבי היישוב שמתניידים עם רכב פרטי, סובלים מדי בוקר מעומסי תנועה כבדים ביציאה מהיישוב (כ-30 דקות). התוכנית להרחבת היישוב, שעתידה להגדיל את היקף האוכלוסייה בכ-40%, צפויה להעמיק את הבעיה".

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
  • שכונות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully