וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עיריית ירושלים מודיעה: התכנית ליד הר הרצל אושרה - עם שינוי אחד משמעותי

עודכן לאחרונה: 10.7.2024 / 16:30

דיור להשכרה לטווח ארוך, שטחי ציבור רחבי ידיים ומגדל נמוך בכ-30 מטר: לאחר שדנה בהתנגדויות שהוגשו, הוועדה המקומית בירושלים המליצה לעדכן את תכנית מתחם אפשטיין, הממוקם ליד הר הרצל. כך היא תיראה | פרסום ראשון

הדמיה: תכנית "מתחם אפשטיין" בקריית היובל. ASGG- Smith-Gil Architecture | אדריכל סטודיו יגאל לוי אדריכלים,
הדמיה: תכנית "מתחם אפשטיין" בקריית היובל/ASGG- Smith-Gil Architecture | אדריכל סטודיו יגאל לוי אדריכלים

מבנה נמוך בכ-30 מטר: לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיריית ירושלים דנה בהתנגדויות שהוגשו לגבי התכנית - היא הודיעה היום (ד') על החלטתה להמליץ לוועדה המחוזית לאשר את תכנית "מתחם אפשטיין" בקריית היובל - במתווה שונה מזה שהוצע תחילה. התכנית ממוקמת בנקודת קצה מיוחדת בעיר, שמצד אחד נמצאת על ציר ראשי בקו הרכבת הקלה, ומצד שני פונה לכיוון השטחים הפתוחים הסובבים את העיר.

במסגרת המתווה החדש מוצע להקים מבנה נמוך בכ-30 מטר לעומת מה שנכתב בתכנית שהופקדה וכן דירות להשכרה ארוכת טווח שיתפרשו על פני 10 קומות במבנה. התוצאה של התכנון העדכני היא מבנה מגורים נמוך יותר בעשרות מטרים שייתן מענה משמעותי וחשוב לביקוש הגובר למגורים.

כמו כן, הבניין יכלול שטחים משמעותיים לצורכי ציבור, תוך ניצול הפרשי הטופוגרפיה בין שדרות הרצל לרחוב עין כרם, וכן שטחים עבור מלונאות. התכנית מציעה גם יצירת מרחב ציבורי משמעותי מעל גג הבניין שבמסגרתו תוקם כיכר תצפית לנוף המרהיב והירוק של מערב ירושלים.

הדמיה: תכנית "מתחם אפשטיין" בקריית היובל. ASGG- Smith-Gil Architecture | אדריכל סטודיו יגאל לוי אדריכלים,
הדמיה: תכנית "מתחם אפשטיין" בקריית היובל/ASGG- Smith-Gil Architecture | אדריכל סטודיו יגאל לוי אדריכלים

הוועדה המקומית סבורה כי הקמת המבנה במיקום זה אינה פוגעת בהר הרצל, בבית הקברות הצבאי ובמוסדות חשובים אחרים הקיימים בהר. כמו כן, הוועדה מציינת כי הקמת המבנה תאפשר ניצול ראוי של השטח, תוך שיפור משמעותי של השלד הציבורי בתחומה.

במכתב ששיגר ארגון "יד לבנים" לעירייה הודיע הארגון לאחר עיון מעמיק במסמכי התכנית, למידת פרטיה ובחינת מיקום התכנית ביחס להר הרצל, כי הגיע למסקנה שקידום התכנית לא יפגע ברגשות המשפחות השכולות או בצביון ההר ומשכך, אין בכוונתו להתנגד לקידום התכנית.

מעיריית ירושלים נמסר: "תכנית 'מתחם אפשטיין' מאופיינת בעיצוב אדריכלי ייחודי ההולם את מיקומה המשמעותי. התכנית כוללת שטחי ציבור נרחבים, טיילת עם עמדת תצפית לנוף עוצר נשימה, בית קפה ואף בית מלון. כל זאת על ציר הרכבת הקלה, בסמוך לחניון 'חנה וסע', והשירותיות התחבורתית אליו וממנו היא ברמה גבוהה ביותר. קידום התכנית נעשה תוך הקשבה מירבית לרחשי הציבור ובכלל זה, תושבי השכונה וארגון 'יד לבנים'. אנו בטוחים כי מימוש התכנית במתכונתה החדשה תאזן בין השמירה על צביון האזור לבין הצורך בהגדלת היצע הדיור ושיפור השירותים עבור תושבי העיר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully