וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"השכרה לטווח ארוך - פתרון דיור חשוב לדור הבא"

עודכן לאחרונה: 9.7.2024 / 19:45

ענבל דוד, מנכ"לית דירה להשכיר, אמרה בכנס השנתי ליועצי משכנתאות שערך בנק מזרחי טפחות כי "המטרה היא שדור העתיד יוכל לבחור בין 3 חלופות: רכישה דירה, שכירות בשוק החופשי או שכירות ארוכת טווח"

עופר פטרסבורג, ענבל דוד ומתן יגל, בכנס השנתי ליועצי משכנתאות של בנק מזרחי טפחות. יח"צ,
עופר פטרסבורג, ענבל דוד ומתן יגל, בכנס השנתי ליועצי משכנתאות של בנק מזרחי טפחות/יח"צ

האם בשנים הקרובות נהנה מהפוטנציאל הגדול של שכירות ארוכת טווח? פאנל מיוחד שהנחה עורך ופרשן הנדל"ן עופר פטרסבורג בכנס השנתי ליועצי משכנתאות של בנק מזרחי טפחות, עסק בין היתר בנושא החשוב הזה. ענבל דוד, מנכ"לית דירה להשכיר, שהשתתפה בפאנל, הכריזה כי "דיור להשכרה ארוכת טווח חייב להיות אחד מפתרונות הדיור שיעמדו לטובת הדור הבא, הילדים של כולנו, שיוכלו להחליט בין 3 חלופות: רכישה דירה, שכירות בשוק החופשי או שכירות ארוכת טווח".

דוד הוסיפה כי "בשני העשורים האחרונים עלה שיעור משקי הבית הגרים בשכירות במדינת ישראל מ-24% ל-33%. היקף השכירות המוסדית בישראל נמוך יחסית למדינות ה-OECD, ואנחנו צריכים לשאוף להדביק את הפער ולהתקרב למודלים של ערים גדולות בעולם כמו ברלין ולונדון. רק לפני כשבוע נסגר בהצלחה מכרז במגדל העמק עם למעלה מ-196 יח"ד, מתוכן 102 יח"ד להשכרה ארוכת טווח. יש צורך להמשיך ולשווק כ-5,000/6,000 יח"ד חדשות בשנה לתחום ההשכרה ארוכת הטווח".

עוד, ציינה דוד, כי "חברת דירה להשכיר עוסקת במקביל בתכנון תבע"ות רחבות היקף בכל רחבי הארץ בייעוד מגורים תעסוקה ועוד. לדוגמא - שיכון הרופאים ברמת גן, בחולון, בהוד השרון, ועוד. החברה דואגת לשלב בתכנון דיור להשכרה ארוכת טווח. כיום, מתוך 100 אלף יח"ד שדירה להשכיר מקדמת את תכנונן, 30% מיועדות להשכרה ארוכת טווח, גם בקרקעות מדינה וגם בקרקעות פרטיות. המטרה - לשמור על קצב שיווקים גבוה, ולהציע תמריצים שיגדילו את הכדאיות ליזמים".

"בתחילת העלאות הריבית היה חשש לגבי משפחות שרכשו דירות"

מתן יגל, סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר שהשתתף גם הוא בפאנל, התייחס לנושא הלוואות הבלון של 20/80 שמאפשרים היזמים וציין: "איננו חוששים מהלוואות בריבית גבוהה, שכן הבנקים נוהגים באחריות במתן משכנתאות ומוודאים שמשקי הבית יודעים לעמוד בהחזרים. בתחילת העלאות הריבית היה חשש לגבי משפחות שרכשו דירות כאשר הריבית הייתה נמוכה וההחזר קפץ משמעותית עם עליית הריבית, עם זאת אנחנו רואים שאין שינוי מהותי בשיעורי הפיגורים גם לאחר עליית התשלום החודשי".

יגל הוסיף כי "למרות הקיצוצים הרוחביים בשל המלחמה, המדינה החליטה לתעדף את משרתי המילואים, כולל הנחות בקרקעות וקדימות בפרויקטים של מחיר למשתכן".

לגבי המדיניות הממשלתית באשר לעידוד ותמרוץ שוק הבנייה ציין יגל: "הממשלה בחרה להשקיע 2 מיליארד שקלים בתקציב האחרון במטרה לשמור על קצב שיווקי המקרקעין שיבטיחו התחלות בנייה בשנים הקרובות. בנוסף סייעה הממשלה לחיזוק שוק השכירות המוסדית, הן באפשרות הכניס משקיעים פרטיים ומוסדיים בשיעור של עד 40% מכל פרויקט וכן בקידום חקיקה אשר תקל על יזמים מבחינה מימונית באמצעות האפשרות לדחות את תשלומי המע"מ".

משה לארי, מנכ"ל מזרחי-טפחות בכנס השנתי ליועצי משכנתאות שערך הבנק. יח"צ,
משה לארי, מנכ"ל מזרחי-טפחות בכנס השנתי ליועצי משכנתאות שערך הבנק/יח"צ

הכנס השנתי ליועצי משכנתאות שערך בנק מזרחי טפחות עסק באתגרי שוק הנדל"ן והמשכנתאות בתקופה של מלחמה. בין היתר, השתתפו בו: מנכ"ל מזרחי טפחות משה לארי, מנהלת החטיבה הקמעונאית בבנק- שבי שמר, מנכ"לית דירה להשכיר- ענבל דוד, סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר- מתן יגל, יו"ר התאחדות יועצי המשכנתאות- נופר יעקב, יו"ר לשכת המתווכים- איציק לוי, שותף במשרד השמאים האושנר מלול- שמאי ירון מלול, מנהל זרוע המשכנתאות בבנק מזרחי טפחות- דרור פלדמן וסגניתו שרון בן יהודה שהנחתה את הכנס.

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully