וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ממשיכה להתפתח בענק: אושרה הקמה של 7,600 דירות בעיר הזו

עודכן לאחרונה: 7.7.2024 / 11:26

אושרה להפקדה בותמ"ל תכנית רשות מקרקעי ישראל להקמת שכונת מגורים חדשה עם 7,600 יחידות דיור לצד כ-19,900 מ"ר למסחר וכ-48,000 מ"ר לתעסוקה בחלקו הצפוני של רובע מגורים חדש בעיר. השכונה מותאמת לאוכלוסייה החרדית

תוכנית קרית גת מערב. תכנון והדמיות: יער אדריכלים,
תוכנית קרית גת מערב/תכנון והדמיות: יער אדריכלים

הצמיחה הגדולה נמשכת: תוכנית רשות מקרקעי ישראל, בשיתוף עם קריית גת, להקמת שכונת מגורים חדשה עם אלפי דירות במערב העיר, אושרה להפקדה הבוקר (ה') בותמ"ל.

התכנית מתפרשת על כ-1,460 דונם, מרחיבה את קרית גת בכיוון דרום מערב וגובלת ביובל נחל לכיש במערב ובכביש 40 במזרח.

היא כוללת שכונת מגורים בת 7,580 יחידות דיור בתמהיל דיור מגוון הכולל כ-250 יחידות לדיור מיוחד וכ-20% דירות קטנות. פיתוח השכונה שם דגש על המשכיות המרקם העירוני והחיבוריות לעיר הקיימת במזרח ומציעה מערך רחובות פנימיים בדומה למרקם הרחובות בשכונה הקיימת וממשיכה את השטחים הירוקים הקיימים.

תוכנית קרית גת מערב. תכנון והדמיות: יער אדריכלים,
תוכנית קרית גת מערב/תכנון והדמיות: יער אדריכלים

התוכנית מייעדת לצד המגורים, שטחים למגורים, מסחר ותעסוקה (כ-34 דונם), מוסדות ומבני ציבור (כ-362 דונם), מרכז תחבורה (כ-6.2 דונם), תשתית דרכים (כ-420 דונם), שטחים ציבוריים פתוחים (כ-107 דונם).

עינב רינגלר, מנהלת אגף לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל, מברכת על ההחלטה להפקיד את תמ"ל 1011 ב' בקרית גת וציינה כי "התכנית, שמטרתה רה תכנון לצרכי האוכלוסייה החרדית, נותנת מענה לביקושים הגבוהים בקרב הקהילה לשכונות מגורים איכותיות, עם דגש על שטחים ציבוריים ותחבורה בת קיימא, כולל מרכז תחבורה שייתן שירות גם לשכונות אחרות בעיר ובאזור כולו. התכנית מהווה נדבך נוסף במהלך האסטרטגי הנרחב של רמ"י המושקע בעיר קרית גת לפיתוח העיר וחיזוקה כמו גם את האזור כולו".

תכנון "יער אדריכלים", ניהול פרוייקט "יער- קורין ניהול ותכנון בע"מ".

עוד בוואלה!

רוצים להנות מאינטרנט מהיר וחבילת טלווזיה בזול? זה אפשרי!

לכתבה המלאה

המטרה של העירייה: לשמור על צביון העיר קריית גת כפי שהוא היום

מטעם ראש העיר קריית גת, כפיר סויסה, נמסר כי 7,000 יחידות דיור הוסבו למגזר החרדי כבר לפני למעלה משנה, כאשר 3,500, מתוכן כבר שווקו ליזמים טרם כניסתו לתפקיד. שכונה זו הוסבה מציבור כללי לציבור חרדי לאחר נפילת ממשלת השינוי בנובמבר 2022. ההסבה בתב"ע, ממגזר כללי לחרדי, הפכה לעובדה מוגמרת כאמור כבר לפני למעלה משנה, ואתמול רק הושלמה הפקדת התב"ע.

תנופת הבנייה האדירה בקריית גת כוללת גם 6,300 יחידות דיור המיועדות למגזר הכללי בקריית גת צפון, ועד סוף שנת 2024 צפוי לחתום ראש העיר כפיר סויסה על הסכם גג נוסף ל-14,000 יחידות דיור במזרח כרמי גת, גם הן למגזר הכללי, כך שאין חשש מפני שינוי צביון העיר.

בנוגע לתכנית לבניית 45,000 יח"ד במערב מערב, עיריית קריית גת הבהירה את עמדתה בוועדה המחוזית בצורה ברורה, שאין בכוונתה לקבל לשטחה את השטחים הללו. סויסה הבהיר כאמור שעמדה זו תוצג גם בפני הוועדה הארצית לכשייקבע הדיון, הכל מתוך מטרה ברורה לשמור על צביון העיר קריית גת כפי שהוא היום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully