וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לראשונה בעיר מפתיעה: פרויקט ראשון להשכרה ארוכת טווח

עודכן לאחרונה: 2.7.2024 / 10:15

הצלחה למכרז "דירה להשכיר" של משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל במגדל העמק. במסגרת המכרז, יקים היזם הזוכה פרויקט מגורים הכולל 196 יחידות דיור, מתוכן 102 יוקצו להשכרה ארוכת טווח למשך 15 שנים

הדמיה: פרויקט השכרה ארוכת טווח במגדל העמק. אסף פרץ,
הדמיה: פרויקט השכרה ארוכת טווח במגדל העמק/אסף פרץ

מגדל העמק על מפת הנדל"ן: הושלם בהצלחה מכרז ראשון בעיר של חברת "דירה להשכיר", החברה הממשלתית לדיור להשכרה.

במסגרת המכרז, יקים היזם הזוכה פרויקט מגורים הכולל 196 יח"ד, מתוכן 102 יוקצו להשכרה ארוכת טווח למשך 15 שנים והיתר, 94 יח"ד, למכירה בשוק החופשי. בנוסף, על פי תנאי המכרז, רבע מהדירות המיועדות להשכרה, יושכרו במחיר מופחת לזכאים. יש לציין כי זהו מכרז ראשון של דיור להשכרה בו תתאפשר פריסת תשלומים על פי המתווה החדש של משרד השיכון ורשות מקרקעי ישראל.

עם סגירת המכרז נודע כי חמש חברות הגישו את הצעותיהן להקמת הפרויקט כאשר הזוכה - חברת האחים בוסקילה, הציעה סכום של כ-26 מיליון שקלים כולל הוצאות פיתוח ומע"מ. מדובר בזכייה ראשונה של החברה במכרזי דירה להשכיר.

ביקוש גובר להשכרה ארוכת טווח

פרויקט המגורים ממוקם בשכונה המערבית של מגדל העמק הגובלת מדרום בקיבוץ יפעת, סמוכה לכביש 75 וכן גובלת בצידה המזרחי בשכונות הותיקות של העיר ולרובע 2000. הצלחת המכרז יחד עם מספר המציעים הגדול, מצביעה על חזרה של היזמים לשוק השכירות ארוכת הטווח והאטרקטיביות שלו בעיניהם גם בפריפריה. הצלחת מכרז זה במגדל העמק מצטרפת למכרזים שנסגרו בהצלחה בשנה החולפת בירושלים ובגני אז"ר.

לחברת דירה להשכיר צבר יח"ד להשכרה ארוכת טווח המסתכם בכ-24,000 יח"ד בשלבי הקמה, שיווק ואכלוס מנהריה ועד אילת. כ-19.5 אלף יח"ד המיועדות לאכלוס בשנים הבאות נמצאות כעת בשלבי הקמה ושיווק, ואלו מצטרפות ל- 4,400 יח"ד אשר אוכלסו בשנים האחרונות בהצלחה.

ענבל דוד, מנכ"לית דירה להשכיר. דורון לצטר,
ענבל דוד, מנכ"לית דירה להשכיר/דורון לצטר

ענבל דוד, מנכ"לית דירה להשכיר: "אנו שמחים על הצלחתו של המכרז הראשון במגדל העמק המיועד להשכרה ארוכת טווח. סגירתו המוצלחת מהווה המשך השגת היעדים שחברת דירה להשכיר קבעה לשנים הבאות - להביא את בשורת השכירות ארוכת הטווח לכל אזור בארץ, מרכז ופריפריה כאחד, מתוך אמונה שלציבור שוכרי הדירות מגיעה אלטרנטיבה ראויה לדירה בבעלות ולשוק השכירות החופשי הבלתי מפוקח. אנו מברכים את חברת האחים בוסקילה הזוכה, המצטרפת לחברות הנדל"ן אשר מקימות ברחבי הארץ את פרויקטי דירה להשכיר. נמשיך לפעול להגדלת ופיתוח שוק השכירות ארוכת הטווח בישראל, המציע לציבור השוכרים ההולך וגדל, אלטרנטיבת מגורים אטרקטיבית, בהישג יד, בתנאי יציבות ו-וודאות".

יצחק גולדקנופף, שר הבינוי והשיכון: "שוק הדירות להשכרה הינו נדבך חשוב בתחום הדיור, המספק פתרון איכותי וזמין למגורים בהתאמה לצרכים המשתנים של האזרחים. המכרז במגדל העמק מצטרף לכלל הפעילות שלנו באמצעות דירה להשכיר לביסוס והרחבתו של שוק זה באופן שיכלול אפשרות לשכירה של דירות חדשות בהישג יד, לטווח ארוך ובניהול מוסדי. היענות הציבור והיזמים למיזמים אלו מצביעה על הביקוש אליהם, שנמשיך לקדם מענה אליו."

יעקב קוינט, מנהל רשות מקרקעי ישראל: "זהו מכרז בעל חשיבות אסטרטגית רבה למגדל העמק ולאזור הצפון. המכרז הוא חלק מתוכנית רב שלבית שאנחנו מובילים באזור לבניית למעלה מ-1700 יחידות דיור במגדל העמק, לצד שטחי מסחר ומשרדים שייצרו מאות מקומות עבודה חדשים לאזור הצפון. רשות מקרקעי ישראל תמשיך להוביל תוכניות דומות בכל רחבי הארץ ולעבוד בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות והגופים הממשלתיים הרלוונטיים."

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully