וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עסקת ענק: קבוצת מגדל תשקיע מאות מיליונים באלקטרה מגורים

עודכן לאחרונה: 30.6.2024 / 10:35

אלקטרה מתקשרת עם קבוצת מגדל לרכישת 18% מאלקטרה מגורים, עסקה המגלמת הצפת ערך משמעותית לאלקטרה. מגדל תשקיע כ-285 מיליון שקל תמורת כ-18% מהון אלקטרה מגורים לפי שווי של כ-1.6 מיליארד שקל אחרי הכסף

מימין לשמאל: ארז מגדלי מנהל חטיבת ההשקעות מגדל ביטוח ופיננסים, מייקי זלקינד מנכ"ל אלקו החזקות, איתמר דויטשר מנכ״ל קבוצת אלקטרה, רונן אגסי מנכל מגדל ביטוח ופיננסים. מגדל ביטוח פיננסים,
מימין לשמאל: ארז מגדלי מנהל חטיבת ההשקעות מגדל ביטוח ופיננסים, מייקי זלקינד מנכ"ל אלקו החזקות, איתמר דויטשר מנכ״ל קבוצת אלקטרה, רונן אגסי מנכל מגדל ביטוח ופיננסים/מגדל ביטוח פיננסים

קבוצת אלקטרה, בניהולו של איתמר דויטשר, מציפה ערך משמעותי בחברת הבת אלקטרה מגורים (מוחזקת ב-100%). הקבוצה מודיעה הבוקר (א') כי חתמה על הסכם השקעה עם קבוצת מגדל ביטוח ופיננסים באלקטרה מגורים, לפיו מגדל תשקיע סך של כ-285 מיליון שקל תמורת כ-18% מהון המניות המונפק והנפרע של אלקטרה מגורים. העסקה משקפת לאלקטרה מגורים שווי של כ-1.3 מיליארד שקל לפני הכסף ושווי של כ-1.6 מיליארד שקל לאחר הכסף, לאחר המרת הלוואת הבעלים כמפורט להלן.

במקביל להסכם, תמיר אלקטרה בע"מ הלוואות בהיקף של כ-400 מיליון שקל שהעמידה לאלקטרה מגורים לשטר הון. יצוין כי השלמת העסקה כפופה להתקיימות תנאים מתלים מקובלים בתוך 90 ימים עם אפשרות להארכה של 30 ימים נוספים.

אלקטרה מגורים רמת אפעל. הדמיה: 3Division,
אלקטרה מגורים רמת אפעל/הדמיה: 3Division

איתמר דויטשר, מנכ"ל קבוצת אלקטרה בע"מ: "כניסתו של משקיע מוסדי מוביל, קבוצת מגדל ביטוח ופיננסים, כמשקיע מרכזי בחברת אלקטרה מגורים, מבטאת מבחינתנו את האמון של שוק ההון הישראלי בקבוצת אלקטרה בע"מ כולה ובמיצובה של אלקטרה מגורים בפרט כשחקנית משמעותית בשוק המגורים הישראלי. ההסכם עם מגדל יחזק את הונה העצמי ואת איתנותה הפיננסית של אלקטרה מגורים, ויהווה פלטפורמה משמעותית לרכש מקרקעין נוסף ופיתוחו תוך הפיכתה של אלקטרה מגורים לשחקן משמעותי בתחום ובכך לממש את האסטרטגיה ולהוות אחד ממנועי הצמיחה המשמעותיים של אלקטרה בשנים הקרובות".

רונן אגסי, מנכ"ל מגדל ביטוח ופיננסים, מסר: "מדובר בעסקה המשקפת את האסטרטגיה העסקית של הקבוצה בהשקעה ארוכת טווח בישראל, העונה על צורך קיים וביקושים בשוק הנדל"ן והמגורים הישראלי והשאת תשואת לציבור החוסכים. ההתקשרות מול אלקטרה מגיעה לאחר היכרות עם הקבוצה וביצוע השקעות נוספות מול חברת האחות, אלקטרה נדל"ן, בקרנות נדל"ן בארה"ב ומצטרפת לעסקאות אחרונות שביצעה קבוצות מגדל שהציפו ערך משמעותי בישראל הן בתחום הנדל"ן הלוגיסטי והן בתחום ההשקעות הישירות, כגון השקעה בחברת סלקום ועמל ומעבר. שיתוף הפעולה עם קבוצת אלקטרה הוא חלק מהבעת האמון שלנו בחוזק השוק הישראלי ואנחנו בטוחים שיניב ערך לכל הצדדים".

את מגדל ייצגו בעסקה עורכי הדין אודי אפרון, גילי ריזל וספיר ביאליסטוק ממשרד פירון. את אלקטרה ייצגו עורכי הדין ישראל שמעונוב ולירון עזריאל ממשרד שמעונוב.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

זה כל כך טעים ופשוט: מתכון לבננות מקורמלות

בשיתוף חברת גליל
איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה. טל גבעוני,
איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה/טל גבעוני

אלקטרה מגורים, זרוע ייזום הנדל"ן למגורים של קבוצת אלקטרה, בעלת פרויקטים ברחבי הארץ בהיקף של כ-3,800 יח"ד וכן כ-15,200 מ"ר מסחר ותעסוקה. בין הפרויקטים הבולטים שהחברה מקדמת: פרויקט אכזיב בהיקף של למעלה מ-1,000 יח"ד, עם מכירות חזויות של כ-1.8 מיליארד שקל; פרויקט "אלקטרה לייף סטייל" בפארק אפעל ברמת גן בהיקף של כ-500 יח"ד, עם היקף מכירות צפוי של למעלה מ-1.8 מיליארד שקל; ופרויקט "אלקטרה לייף סטייל" במתחם האלף בראשון לציון בהיקף של כ-270 יח"ד עם הכנסות צפויות של למעלה מ-900 מיליון שקל.

קבוצת אלקטרה רשמה ברבעון הראשון הכנסות בהיקף של כ-3 מיליארד שקל, לצד עלייה של כ-5.7% ב-EBITDA לכ-230 מיליון שקל, ועלייה של כ-24.4% ברווח הנקי לכ-71 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully