וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מבנה נדל"ן מכריזה על אסטרטגיה עסקית חדשה

25.6.2024 / 11:47

החברה צופה גידול של 60-65% ב-NOI עד לכ-1.3 מיליארד שקל. המנכ"ל עוזי לוי: "סבורים כי קיים פוטנציאל משמעותי ביותר להצפת ערך ולמינוף חוזקות הקבוצה באמצעות יישום אסטרטגיה ממוקדת ומוגדרת"

הדמיית פרויקט הסוללים. באדיבות מבנה,
הדמיית פרויקט הסוללים/באדיבות מבנה

חברת מבנה נדל"ן (כ.ד) בניהולו של עוזי לוי דיווחה על האסטרטגיה העסקית שלה לחמש השנים הקרובות. התוכנית, שהוצגה בכנס משקיעים של החברה שהתקיים במרכז הכנסים של הבורסה בת"א, נועדה לתמוך בצמיחה ארוכת טווח, מיצוי הערך בתיק הנכסים הקיים, ביצוע מהלכי צמיחה מבוססי רכישות בתחומי ליבת פעילותה של החברה, ושדרוג משמעותי של תשתיות הניהוליות והטכנולוגיות של החברה. התוכנית תבוצע תוך שמירה על איתנות פיננסית גבוהה, והיא נוקבת ביעדים עסקיים לשנים הקרובות. בהתאם לתכנית, צופה החברה צמיחה של 60%-65% ב-NOI שלה לרמה של 1.25-1.3 מיליארד שקל, ובמקביל גידול של 49%-58% ב-FFO שלה עד לרמה של 900-950 מיליון שקל. כמו כן, במהלך השנים מציינת החברה, כי גלום רווח יזמי בסך של כ-419 מיליון שקל בפרויקטים השונים שהיא מקימה בתחום המגורים.

למבנה כ-1.65 מיליון מ"ר שטחים מניבים ברחבי הארץ, כאשר על פי התוכנית האסטרטגית הם צפויים לגדול בכ-17% בשנים הקרובות לכ-1.9 מיליון מ"ר. היקף ההשקעה בצפוי ב-5 השנים הקרובות בהקמה, תכנון ושדרוג נכסים, אשר יגדילו את תיק הנכסים המניבים של החברה נאמד בכ-4 מיליארד שקל.

במקביל, מעדכנת החברה, כי בכוונתה לממש נכסים בכ-350 מיליון שקל, בהם נכסים בחו"ל, ובעיקר נכסים שאינם אסטרטגיים לחברה וללא פוטנציאל השבחה, לרבות נכסי משרדים CLASS B ללא פוטנציאל השבחה.

באשר לחלוקת רווחים, החברה מציינת בתוכניתה כי בכוונתה לחלק מדי שנה עד 50% מה-FFO השנתי של החברה, וזאת בהתחשב בכך שעל פי החלטתה בתוכנית, יחס המינוף (חוב ל-CAP נטו) של החברה לא יעלה על 50%.

עוזי לוי, מנכ"ל מבנה. עופר חן,
עוזי לוי, מנכ"ל מבנה/עופר חן

מבנה מתייחסת בתוכנית האסטרטגית לכוונתה לנצל את הנזילות הגבוהה של החברה לצורך הרחבת פעילותה בתחומי הליבה של החברה - מסחר, תעשיה, לוגיסטיקה ודאטה סנטרים (מרכזי נתונים) על ידי ניצול הזדמנויות בשוק הנדל"ן. בנוסף מתייחסת התוכנית לחיזוק השדרה הניהולית של החברה. בהקשר זה, עדכנה החברה בחודשים האחרונים על שלושה מינויים משמעותיים: יובל מגור מונה לתפקיד סמנכ"ל תפעול ותחזוקה, צחי דוד (לשעבר הממונה על תקצבי הנדל"ן במשרד האוצר) מונה לסמנכ"ל תכנון, השבחה ופיתוח עסקי, איתי וקנין מונה לסמנכ"ל כספים ואלכס מיינסטר מונה לסמנכ"ל אסטרטגיה. במסגרת התוכנית האסטרטגית, שפורסמה הבוקר, מעדכנת החברה על מינוי נוסף: גדעון אקשטיין שימונה לסמנכ"ל ההנדסה.

במסגרת פעילות הייזום, למבנה כיום 8 פרויקטים המצויים בשלבי הקמה, בהיקף כולל של 141 אלף מ"ר של נדל"ן מניב ו-936 יחידות דיור למכירה ולהשכרה. בין הפרויקטים נמצא פרויקט הדגל של החברה, פרויקט הסוללים בתל אביב, הכולל עירוב שימושים של כ-68 אלף מ"ר משרדים ומסחר ו-360 יחידות דיור. הקמת הפרויקט צפויה להסתיים ברבעון הראשון של שנת 2026 והוא עשוי להניב לחברה NOI של 109-117 מיליון שקל. למבנה 18 פרויקטים נוספים בשלבי תכנון מתקדמים בהיקף כולל (100%) של 942 אלף מ"ר של נדל"ן מניב, 2,101 יחידות דיור למכירה ולהשכרה ו-18MW של דאטה סנטרים.

פרויקט אסטרטגי נוסף שמקדמת החברה בימים אלה ומצוי בשלבי תכנון מתקדמים הינו פעילות הדאטה סנטרים בשותפות עם ענקית הנתונים Digital Reality. החברה יוזמת לצד שותפתה הקמת מרכז נתונים ראשון בפתח תקווה על שטח של כ-10 דונם ובהיקף של כ-18MW. השלב הראשון של הפרויקט נמצא בשלבי הכנה להיתר אשר צפוי להתקבל ברבעון השלישי של השנה. התחלת הבניה של הפרויקט צפויה ברבעון השני של שנת 2025, סיום העבודות ומסירת המתקן צפוי במחצית השניה של שנת 2026.

מבנה נדל"ן פרסמה לאחרונה את עיקרי התוצאות הכספיות של החברה לרבעון הראשון של שנת 2024:

ה-NOI הכולל מנכסים מניבים ברבעון הראשון של שנת 2024 עלה בכ-2.3% לכ-210 מיליון שקל, בהשוואה לכ-205 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. העלייה נבעה מהגידול האמור ב-NOI מנכסים זהים בישראל, בקיזוז חלקי עם ירידה ב-NOI מפעילות בחו"ל כתוצאה מכך שברבעון המקביל אשתקד הכירה החברה בהכנסה חד פעמית בנכס מצרפת בסך של כ-3 מיליון שקל. בתוך כך, החברה אשררה את תחזית ה-NOI הכולל לשנת 2024 בטווח של 825-850 מיליון שקל.

ה-FFO מנכסים מניבים ברבעון הראשון של שנת 2024 עלה בכ-3.4% לכ-155 מיליון שקל, בהשוואה לכ-150 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בתוך כך, החברה אשררה את תחזית ה-FFO מנכסים מניבים לשנת 2024 בטווח של 610-630 מיליון שקל.

קבוצת מבנה נדל"ן סיימה את הרבעון הראשון של שנת 2024 עם רווח נקי לבעלי המניות בסך של כ-114 מיליון שקל, בהשוואה לרווח בסך של כ-171 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווח נבעה בעיקר מכך שברבעון המקביל אשתקד הכירה החברה בעליית שווי נדל"ן להשקעה בסך של כ-94 מיליון שקל, בעוד שברבעון הראשון של השנה הכירה החברה בעליית שווי מתונה יותר.

מבנה נדל"ן (כ.ד) בע"מ הינה אחת מחברות הנדל"ן הציבוריות הגדולות בישראל. החברה עוסקת למעלה משישה עשורים בתכנון וייזום, רכישה, בנייה, השכרה, ותפעול של מגוון נכסי נדל"ן, לרבות בתחומי תעשיה ולוגיסטיקה, תעסוקה, מסחר ומגורים. החברה מחזיקה כ-574 נכסים מניבים המושכרים לכ-3,000 שוכרים בשטח כולל של כ-1.6 מיליון מ"ר, הפזורים ברחבי ישראל. בנוסף, לחברה 24 פרויקטים מניבים בשלבי בניה, תכנון ויזום בהיקף של כ-838 אלפי מ"ר. המגוון והפיזור הגאוגרפי הייחודיים והרחבים של נכסי החברה ברחבי ישראל, כמות השוכרים וגיוונם לצד בסיס הון ונזילות חזקים מהווים יתרונות רבי ערך אשר תורמים לחוסנה והמשך צמיחתה של החברה. יו"ר החברה הוא מר טל פורר. מנכ"ל החברה הוא מר עוזי לוי.

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully