וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מצטרפת לערים המתקדמות בעולם: תל אביב-יפו משיקה את TLV Open Data

23.6.2024 / 11:47

העיר הלבנה היא בין הערים הישראליות הראשונות שמצטרפות למגמה ומשיקות את פלטפורמת TLV Open Data הכוללת מאגרים מתחום הדמוגרפיה, התחבורה, הבינוי, החינוך, הקהילה ועוד

טיול אופניים בתל אביב. Shutterstock, ShutterStock
טיול אופניים בתל אביב/ShutterStock, Shutterstock

בארץ ובעולם קיימת מגמה הולכת וגוברת של פתיחת והנגשת מאגרי נתונים לטובת הציבור הרחב, לבעלי עניין מקצועי ומפתחי אתרים ואפליקציות. משמעות הדבר היא מתן גישה חופשית לנתונים ברמות חשיפה שונות תוך שילוב כלים גרפיים ואינטראקטיבית גדולה לצורך הורדה וניתוח המאגרים.
ערים גדולות בעולם כמו ניו יורק, לונדון, פריז וברלין כבר פתחו את מאגרי המידע שלהן לציבור וכעת תל אביב-יפו הינה בין הערים הישראליות הראשונות שמצטרפות למגמה ומשיקות את פלטפורמת TLV Open Data הכוללת מאגרים מתחום הדמוגרפיה, התחבורה, הבינוי, החינוך, הקהילה ועוד.

הפלטפורמה מרכזת בתוכה מידע רשותי רב במקום אחד, דבר המגביר את השקיפות הרשות ואת היכולת לבדוק ולעקוב אחר העשייה בעיריית תל אביב-יפו בפשטות ובצורה נגישה, עם יכולת שליפה מהירה, ניתוח מגמות וויזואליזציה של המידע.

בנוסף, הנתונים משמשים את יחידות העירייה לקבלת החלטות ומסייעים למתכנני העיר ולקובעי המדיניות.

•מאגר דיווחי התושבים למוקד 106 בשלמותו - למאגר זה שימושים פוטנציאליים רבים. לדוגמא, באמצעותו ניתן לסווג מפגעים שונים לפי שכונה. כך, ניתן לראות אילו מפגעים דווחו לאורך זמן, לנתח ולהבין מה מעסיק את התושבים בכל שכונה ושכונה.
•מאגרים תחבורתיים: בין המאגרים התחבורתיים ניתן למצוא מאגר מיפוי של מסלולי נסיעות הקורקינטים השיתופיים בעיר. מידע זה יכול לסייע למפתחים לייצר אפליקציות הבנויות על נתוני צירי הנסיעות, בדומה לאפליקציית WAZE. מידע זה הינו מידע יקר ערך לחברות התחבורה השיתופית אשר מקבלות הצצה לצירי מוצא-יעד פופולריים.
•מאגר רשומים במרכזים קהילתיים: בפלטפורמה העירונית החדישה מופיע גם מאגר נתוני התושבים (כמויות) הרשומים במרכזים הקהילתיים, עד לרמת החוג. כך, ניתן למפות את כלל השירותים הקהילתיים שהעירייה מספקת לתושבים והתשובות שלה, ולנתח את ההיצע והביקוש לחוגים השונים. מידע זה מסייע למחקרים חברתיים ולניתוחים עסקיים פוטנציאליים אשר באמצעותם ניתן לזהות חוסר או עודף מענה באזור מסוים. לדוגמא, אדם המעוניין להקים עסק מסוג בית קפה, יכול למפות באמצעות הפלטפורמה היכן המרכז הקהילתי העמוס ביותר ולהקים את העסק החדש שלו בצמוד אליו ועל הדרך להציץ במאגר העסקים ולבדוק את ההיצע הקיים.
•מאגרי היתרי הבנייה - הכולל בקשות רישוי, היתרי בנייה ועוד. מדובר במידע נדלנ"י יקר ערך למפתחים, ולחברות נדל"ן ובינוי שונות.

כיום נמצאים ב- TLV Open Data כ-130 מאגרי מידע מעשרה עולמות תוכן (אוכלוסייה, תחבורה, קהילה תרבות וספורט, בנייה ודיור ועוד) כאשר כ-100 מאגרים הם מבוססי מקום (מוסדות ציבור, חניות אטותל, רכיבת כלים שיתופיים, חלוקות גיאוגרפיות עירונית ועוד).

בעתיד הקרוב יתווספו לפלטפורמת TLV Open Data גם נתוני החינוך בעיר (מספר תלמידים במוסדות לפי זרם, שלב חינוך ועוד) ונתוני הרשומים לקאנטרים הקהילתיים. מהלך זה ישלים את התמונה הסטטיסטית של פעילות הקהילה, הפנאי והספורט המוענקות על ידי העירייה.

למאגר באתר העירייה

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully