וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בקבוצת ה-A.: חברת דירוג האשראי מדרגת תחזית יציבה לחברת רוטשטיין

עודכן לאחרונה: 17.6.2024 / 18:09

הבעת אמון ברוטשטיין נדל"ן מצד חברת דירוג האשראי 'מידרוג': מדרגת לראשונה את החברה וקובעת דירוג A3.il בתחזית יציבה • הערכת מידרוג: החברה תשמור על היקף הכנסות מפעילות ייזום ושיעורי רווחיות שהולמים את רמת הדירוג, תוך הורדת רמת המינוף ושמירה על נזילות

אבישי בן חיים, מנכ"ל חברת רוטשטיין. עודד קרני,
אבישי בן חיים, מנכ"ל חברת רוטשטיין/עודד קרני

חיזוק חיובי לחברת רוטשטיין לייזום ובנייה למגורים: חברת דירוג האשראי 'מידרוג' מעניקה היום (ב') לראשונה לחברה שבניהולו של אבישי בן-חיים דירוג A3.il עם תחזית יציבה.

אבישי בן-חיים, מנכ"ל רוטשטיין: "חברת דירוג האשראי 'מידרוג' מדרגת לראשונה את חברת רוטשטיין בקבוצת ה-A. הדירוג מבטא את הבעת האמון בחברה ובתכנית העסקית להמשך גידול משמעותי בהיקפי הפעילות במהלך השנים הבאות, עם הקמה של אלפי יחידות דיור נוספו. זאת, לצד הנזילות והאיתנות הפיננסית הגבוהה של החברה - כפועל יוצא של רווחיות גבוהה במכירת יחידות דיור, עלייה עקבית ולאורך זמן בהיקף הרווחים מפעילות הליבה וכן מפעולות נוספות שנקטנו בתקופה האחרונה. זאת, בדרך של הכנסת שותפים לחלק מהפרויקטים והנפקת הון מניות ואופציות לחברת הביטוח כלל ביטוח בחודש אפריל האחרון".

נקודות מרכזיות שעלו בדוח הדירוג

כלכלני 'מידרוג' מציינים בין היתר בדוח הדירוג:

• "לחברה היקף פעילות רחב ומפוזר גיאוגרפית וצבר משמעותי הנשען בעיקר על עסקאות קומבינציה והתחדשות עירונית".

• "הבשלת פרויקטים מהותיים צפויה להוביל לירידה במינוף בטווח הקצר ולאורך זמן רמת המינוף צפויה להיוותר הולמת לרמת הדירוג".

• "החברה מבצעת מעת לעת מימושי קרקעות והכנסת שותפים באופן שמשפיע לחיוב על הפרופיל הפיננסי של החברה בעיקר באמצעות הקטנת המינוף והגדלת תזרימי המזומנים".

• "המדיניות הפיננסית של החברה מתבטאת בחלוקת דיבידנדים מתונה המתחשבת בצורכי התזרים שלה תוך שמירה על יתרות מזומנים בהיקף הולם".

• "אופק הדירוג היציב משקף את הערכת מידרוג כי החברה תשמור על היקף הכנסות מפעילות ייזום ושיעורי רווחיות שהולמים את רמת הדירוג, תוך הורדת רמת המינוף ושמירה על נזילות הולמת למול חלויות האג"ח".

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully