וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חוזרים לנצל הזדמנויות: עלייה משמעותית ברכישות משקיעים בחודש אפריל

עודכן לאחרונה: 13.6.2024 / 12:59

השוק מתחמם: בחודש אפריל האחרון נרשמה עלייה חדה בכמות עסקאות מצד משקיעים. עלייה זו מסמנת מגמה חיובית של התאוששות השוק | איזו עיר משכה הכי הרבה משקיעים?

תל אביב. ליעד וכניש, מערכת וואלה
תל אביב/מערכת וואלה, ליעד וכניש

משקיעי הנדל"ן חוזרים להאמין בשוק המקומי: לאחר שבשנתיים האחרונות, בעיקר בעקבות העלאת הריבית, משקיעים רבים דיווחו כי הם מפנים את מבטם לחיפוש אחר הזדמנויות בשוק הנדל"ן הבינלאומי - נרשמת שינוי מגמה מתחילת השנה.

מנתוני מחקר אגף הכלכלן הראשי במשרד האוצר עולה כי בחודש אפריל האחרון נרכשו על ידי משקיעים 1,339 דירות ברחבי הארץ. מדובר בעלייה מרשימה של 51% בהשוואה לאפריל אשתקד, כאשר ירידה מתונה של 2% נרשמה בהשוואה לחודש הקודם, בעיקר בשל מיעוט ימי עבודה עקב חג הפסח. משקל המשקיעים מכלל העסקאות עמד על 16%, גבוה בשתי נקודות אחוז לעומת אפריל אשתקד.

גם רכישות תושבי החוץ, הנכללים בסגמנט המשקיעים, מציגות עלייה חדה בביקוש: נתון זה עמד בחודש אפריל על 134 דירות, גידול של 83% בהשוואה לרמת השפל באפריל אשתקד. במקרה הזה גם בהשוואה לחודש קודם נרשם גידול ברכישות תושבי החוץ, בניגוד כאמור לירידה שנרשמה ברכישות סך המשקיעים באפריל בהשוואה לחודש קודם.

מעדיפים דירות חדשות, ולא יד שנייה: המגמה המובילה בתל אביב

מעניין לראות כי כ-47% מסך הדירות שרכשו המשקיעים בחודש אפריל היו דירות חדשות. למרות שמדובר בירידה של ארבע נקודות אחוז בהשוואה לחודש הקודם, הנתון ממשיך להצביע על העדפת המשקיעים לדירות חדשות.

באזור תל אביב, שיעור הדירות החדשות שרכשו המשקיעים עמד על 60%, הגבוה ביותר בהשוואה ארצית, אם כי גם כאן נרשמה ירידה של ארבע נקודות אחוז בהשוואה לחודש קודם. חלק מהמשיכה של המשקיעים לדירות חדשות נובע ממבצעי המימון הנוחים שמציעים הקבלנים בתקופה זו.

פריחה במרכז ובדרום

בפילוח גיאוגרפי, הגידול המשמעותי ברכישות המשקיעים הקיף את כל האזורים, ובמיוחד בלט אזור המרכז. אזור זה רשם 172 דירות שנרכשו להשקעה, בדומה לאזור באר שבע שהוביל במספר הדירות שנרכשו.

שיעור הגידול באזור המרכז עמד על 190% בהשוואה לאפריל אשתקד, הגבוה ביותר בהשוואה ארצית. באזור באר שבע נרשם גידול נמוך מהממוצע הארצי, אך עדיין משמעותי, עם עלייה של 82%. הנתונים מצביעים על המשיכה הרבה של המשקיעים לעבר אזורים בהם הביקוש לדירות גבוה יחסית והפוטנציאל להשבחה הוא משמעותי.

בשורה תחתונה, מדוח הכלכלן הראשי באוצר ניתן ללמוד כי חודש אפריל הציג תמונה חיובית לשוק הנדל"ן הישראלי, עם עלייה משמעותית ברכישות על ידי משקיעים. עם זאת, השפעת הריבית והמלחמה המתמשכת עדיין ניכרת, ומעמידה אתגרים בפני השוק.

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully