וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היישוב החדש בנגב עולה על הקרקע: אושרה הקמת שכונה זמנית במקום

עודכן לאחרונה: 9.6.2024 / 17:11

צעד משמעותי נוסף להקמת היישוב יתיר: יוקצו 30 מיליון שקל להקמת שכונה זמנית חדשה במקום, בה יתגורר גרעין יישובי עד לסיום עבודות הקבע לפיתוח היישוב, הצפוי לאכלס כ-500 משפחות בשטח של כ-800 דונם

קרקע לבנייה. ShutterStock
קרקע לבנייה/ShutterStock

הבוקר (א') אישרה הממשלה את הצעת שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף, ושרת ההתיישבות, אורית סטרוק, לביצוע שלב נוסף להקמתו של היישוב יתיר, להקמת שכונה זמנית חדשה בה יתגורר גרעין יישובי עד לסיום עבודות הקבע לפיתוח היישוב.

ביישוב יתיר צפויות להתגורר כ-500 משפחות בשטח של כ-800 דונם. היישוב יסייע במתן מענה לביקוש מצד אוכלוסיות מגוונות המבקשות להתיישב באזור מזרח מטרופולין באר שבע, ויהווה מוקד משיכה לאוכלוסייה נוספת למטרופולין באר שבע. היישוב החדש יתיר הינו חלק ממערך ישובים כפריים נוספים המתוכננים באזור מבואות ערד, והקמת יתיר תהיה תרומה משמעותית נוספת לפיתוח האזור, תוך ניצול גיוון התעסוקה והרחבתה גם לתחומים של שירותים ותיירות מקומיים. התוכנית מציעה מקום מגורים המבקש לשמור על הרמוניה עם אתרי וערכי טבע, העתיקות והנוף הקיימים בסביבה, לצד יצירת בסיס לתיירות מקומית "ונקודת יציאה" לתיירים ומטיילים באזור.

ההחלטה שאושרה מטילה על משרד ההתיישבות, באמצעות החטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית העולמית, לפעול לשם איתור וגיבוש גרעין התיישבותי ראשוני, להקמת שכונה זמנית הכוללת מבנים יבילים, בעלות כוללת של 30 מיליון שקל. הקמת השכונה תיעשה בהתאם לתוכנית המאושרת של הישוב ובכפוף להוצאת היתרי בניה.

"צעד חשוב מאין כמותו בחיזוק אסטרטגי של צפון הנגב"

יצחק גולדקנופף, שר הבינוי והשיכון: "מרגע כניסתי לתפקיד הצבתי כמטרת על את המחויבות להקמת ישובים באזורי עדיפות לאומית, אני רוצה לברך שר האוצר, בצלאל סמוטריץ ושר המורשת, עמיחי אליהו, על השותפות ואת כלל הגורמים המקצועיים שפועלים במלוא המרץ על מנת ליישם את התכנית בכדי שאזרחי ישראל יוכלו להתגורר ביישוב יתיר בהקדם, צעד אחר צעד אנו נפעל בכל כוחנו להעניק תנופת התיישבות ושגשוג לכל חבלי הארץ.

שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק: "העלאת ישוב חדש על הקרקע, כחלק מהקמת גוש ישובי מבואות ערד העתידי, היא צעד חשוב מאין כמותו בחיזוק אסטרטגי של צפון הנגב ושמירה על רצף התיישבותי. משרד ההתיישבות ממוקד בחיזוק ההתיישבות הכפרית באזורי עדיפות לאומית, כיום ברור לכולם עד כמה ישובים אלו הם החזית האזרחית הקדמית של מדינת ישראל, ושומרים על האינטרסים הלאומיים שלנו בנגב, בגליל וביהודה ושומרון".

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, יהודה מורגנשטרן: "אישור החלטת הממשלה הבוקר היא המשך ישיר לצעדים והמהלכים שמקדם המשרד במטרה למצות התיישבות ענפה בכל חבלי הארץ, המשרד ימשיך לפעול ביתר שאת בכדי להעניק מגוון פתרונות דיור ראויים לטובת כלל אזרחי ישראל".

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully