וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תוספת של 6,000 דירות: בקרוב - השכונה הוותיקה תשנה את פניה

עודכן לאחרונה: 9.6.2024 / 9:22

אושרה תוכנית המדיניות להתחדשות עירונית בשכונה ג' בבאר שבע: תאפשר תוספת של כ-6,000 דירות במסגרת פרויקטי פינוי בינוי שיאושרו לראשונה בסמכות מקומית, מה שיקצר באופן משמעותי את לוחות הזמנים לאישור התכניות

תוכנית המדיניות להתחדשות עירונית בשכונה ג' בבאר שבע. דוברות עיריית באר שבע,
תוכנית המדיניות להתחדשות עירונית בשכונה ג' בבאר שבע/דוברות עיריית באר שבע

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של עיריית באר שבע אישרה לאחרונה את תוכנית המדיניות להתחדשות עירונית בשכונה ג' בבאר שבע. המשמעות היא שמעתה התוכניות בתחום השכונה, שיוגשו בהתאם למדיניות - יאושרו על ידי הועדה המקומית ולא יהיה צורך באישור התוכניות גם בוועדה המחוזית, כך שלוחות הזמנים לאישור התכניות יקוצרו באופן משמעותי.

ממסמכי התוכנית עולה כי בשכונה יש כיום כ- 3,700 יחידות דיור בשכונה, ובמסגרת התוכנית תתאפשר תוספת של כ-6,200 יח"ד נוספות. לצד תוספת יחידות הדיור למגורים שיתאפשרו במסגרת פרויקטי פינוי בינוי ופרויקטים של התחדשות בניינית, התוכנית מתווה ומסדירה את רשת הדרכים בשכונה תוך דגש על חתך רחובות חדש שמחזק את מרחב השכונה כמתחם בטוח ונעים להולכי הרגל, וכן יצירת מעברים של הולכי הרגל והגברת החיבורים לפארקים שכונתיים.

הבנייה החדשה תהיה מגוונת ותתבסס על בנייה מרקמית. בחלק מהרחובות תותר בניה גבוהה עד 30 קומות (בצירים הראשיים המקיפים את השכונה) המשולבת בבנייה מרקמית כמו כן בחלק ממתחמי הפינוי -בינוי תותר בניה מרקמית משולבת בבניה גבוהה של עד 17 קומות. אחת ממטרות התוכנית היא גם הצללת השכונה ונקבע כי כל שצ"פ במסגרת התוכנית יתוכנן כך שמחצית משטחו יוצלל בתוך 5-7 שנים באופן מלא באמצעות נטיעת עצים.

יצוין כי בתחום השכונה כבר יש מספר תוכניות התחדשות עירונית בשלבים מתקדמים. תוכניות ההתחדשות במתחם אורות ובמתחם ברגמן כבר אושרו בוועדה המחוזית והתוכניות של מתחם וינגייט, מתחם שז"ר ומתחם השלום נמצאות בשלבי תכנון מתקדם.

עוד בשכונה: רובע החדשנות הראשון מסוגו בישראל

בשכונה ג' ממוקם גם חלק מרובע החדשנות של באר שבע, הראשון מסוגו בישראל. רובע החדשנות מתבסס על מוסדות העוגן המרכזיים בשכונה וסביבתה - אוניברסיטת בן-גוריון, המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה, ופארק ההייטק. הקרבה והחיבור בין מוסדות העוגן יוצרים מאגר יוצא דופן של ידע טכנולוגי המעודד קידום של מגוון פעילויות שנועדו ליצור חדשנות פורצת דרך.

רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר שבע, ציין כי: "אנחנו ממשיכים ליישם את התוכנית האסטרטגית לפיתוח באר שבע כמטרופולין מוביל בישראל הכולל איכויות אורבניות בכל שכונותיו ומספק שירותים מתקדמים לתושבי העיר והאזור. שכונה ג' שבחלק משטחה ממוקם רובע החדשנות הכולל ריכוז יוצא דופן של עובדים איכותיים בתעשיית הידע והרפואה וצפוי לספק כ-10,000 משרות איכותיות בתחומי הטכנולוגיה בשנים הקרובות תהפוך לשכונה מודרנית ומעורבת שימושים ותהווה מוקד משיכה חזק למגורים, לתעסוקה, לתרבות ולפנאי".

תוכנית המדיניות להתחדשות עירונית בשכונה ג' בבאר שבע. דוברות עיריית באר שבע,
תוכנית המדיניות להתחדשות עירונית בשכונה ג' בבאר שבע/דוברות עיריית באר שבע

סגן ומ"מ ראש העיר ויו"ר הועדה המקומית, שלומי נומה: "העירייה שמה לה כמטרה לחזק ולחדש את שכונה ג', על ידי יצירה של סביבת מגורים טובה שתמשוך אוכלוסיות חזקות חזרה למרכז העיר, תוך שמירה על תושביה הקיימים. התכנית מציעה לשמור על תמהיל דירות ומבנים שיאפשר חיים למגוון רחב של תושבים בני מעמדות שונים ובשלבי חיים שונים.. התכנית צפויה לתרום רבות לעיר ומהווה המשך ישיר של תכנית המתאר הכוללנית אשר מכוונת את הפיתוח העתידי של העיר לפנים העיר ולהתחדשות עירונית".

מהנדסת העיר, תמר פוריה, הוסיפה כי: "מטרת התוכנית היא הפיכת שכונה ג' לשכונה בעלת מאפיינים עירוניים אינטנסיביים, הכוללת מגורים, מוקדי תרבות ופנאי, בהליך שיביא לשינוי בדימוי השכונה ולמיתוגה מחדש במערך העירוני, כשכונת מגורים מגוונת, נגישה, מקיימת ואטרקטיבית בלב העיר. במסגרת התוכנית ניתן מענה לשדרוג המרחב הציבורי, יצירת היצע למגורים מגוונים ואיכותיים, התייחסות חברתית ופרוגמתית לצרכי ציבור עתידיים ויצירת פתרונות תנועתיים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully