וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רכישת מגידו הושלמה: הזכויות על אלפי יחידות דיור הועברו לאאורה

עודכן לאחרונה: 6.6.2024 / 9:21

תמורת 280 מיליון שקל: אאורה השלימה את רכישת חברת מגידו מרני צים | מגידו מקדמת פרויקטים בהיקף של כ-3,000 יח"ד בתכנון ובביצוע, כ-23,500 מ"ר לייעוד מסחר, תעסוקה ותעשייה וכ-3,900 פרויקטים של התחדשות עירונית | אאורה תבחן הפיכתה של מגידו לחברה ציבורית

מנכ"ל אאורה יעקב אטרקצ'י. צילום: רובי קסטרו, אתר רשמי
מנכ"ל אאורה יעקב אטרקצ'י/אתר רשמי, צילום: רובי קסטרו

עסקת הענק הושלמה: חברת אאורה מדווחת הבוקר (ה') כי השלימה את רכישת השליטה בחברת הייזום והביצוע "מגידו" מרני צים, ומצפה להצפת ערך משמעותית לבעלי המניות של אאורה. השליטה וזכויות הניהול הועברו לאאורה. מחברת אאורה נמסר כי תיבחן הפיכתה של מגידו לחברה ציבורית.

מגידו, שנרכשה תמורת 280 מיליון שקל עם הון עצמי של 237 מיליון שקל, הרוויחה רווח נקי של 105 מיליון שקל בשלוש השנים האחרונות. למגידו 2,400 יח"ד שמרביתן בקרקעות ופרויקטים זמינים לבניה, שנרכשו במחירים היסטוריים ובקידומם טמון ערך רב.

לצד זאת, מגידו בונה כבר היום מרכזים מסחריים שיצטרפו למרכזים המסחריים של אאורה כזרוע המניבה תזרים שוטף. בנוסף, למגידו פעילות התחדשות עירונית עם אלפי יח"ד באזורי הביקוש, שמשלימה ותשתלב היטב עם הפעילות המשמעותית של אאורה. בנוסף, מגידו מחזיקה בסיווג קבלני בלתי מוגבל ויש לה מוניטין מצוין ביכולות הביצוע

יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל אאורה, בירך על העסקה: "הרכישה האסטרטגית של מגידו מייצרת באופן מיידי סינרגיות משמעותיות לאור כוונתנו לשלב את היכולות הפיננסיות, השיווקיות והמיתוגיות החזקות של אאורה עם היכולות יוצאות הדופן של מגידו בתחום הביצוע, אשר תשולבנה בפרויקטים של אאורה, תאפשר לנו יכולת תמחור טובה יותר וגם תאפשר לנו להתמודד במכרזים של רמ"י. אנו משוכנעים שהרכישה מייצרת ערך רב לבעלי המניות שלנו כבר בטווח הזמן המיידי".

פרטים על עסקת הענק

אאורה רכשה את מגידו תמורת 280 מיליון שקל, 160 מיליון שקל כבר שולמו ויתרה של 120 מיליון שקל תשולם ברבעון הרביעי של 2024. דוחות מגידו יאוחדו באופן מלא לדוחות חברת אאורה החל מהרבעון השני של שנת 2024 ומגידו תישאר חברה בבעלות מלאה של אאורה. למגידו הון עצמי של 237 מיליון שקל, ויחס הון למאזן של 32%, נכון ל-31.3.2024. מרבית הפרויקטים של מגידו מציגים רווחיות גולמית של כ-30% והיא הרוויחה בשנים 2021-2023 רווח נקי בסך של 105 מיליון שקל. להערכת החברה, מחיר העסקה מהווה מחיר הזדמנותי ביחס להונה העצמי של חברת מגידו, וכן ביחס למחירי רכישת הקרקעות ששילמה חברת מגידו בגין הקרקעות הזמינות לבניה בטווח הקצר והבינוני.

בנוסף ליכולות הביצוע של מגידו, החברה יוזמת 18 פרויקטים (בתכנון ובביצוע) בהיקף של כ-3,000 יח"ד, חלקה של החברה כ-2,400 יח"ד, וכ-23,500 מ"ר בייזום והקמה לייעוד מסחר, תעסוקה ותעשייה. לחברה פרויקטים בפריפריה, בין היתר בצפון הארץ - בחיפה, מעלות, טבריה וג'יסר א-זרקא ובדרום הארץ - באופקים ובני עייש. החברה פועלת בתחום ההתחדשות עירונית עם צבר של כ-3,900 יח"ד בחיפה, חדרה, כרמיאל, עפולה ואופקים.

לחברת מגידו ניסיון רב שנים, היא מתמחה בייזום, תכנון וביצוע של פרויקטים למגורים ברחבי הארץ, וידועה. ברמת הבניה הגבוהה שלה - במהלך השנים בנה אלפי יח"ד וכן שטחי מסחר ותעסוקה. זרוע הביצוע שלה מחזיקה רישיון קבלן בסיווג הגבוה ביותר (ג'5), ומוסמכת ע"פ תקן ISO 9001 של מכון התקנים.

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully