וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת מכלול מציגה: מהלך שעוד לא נראה כמותו בשוק ההון הישראלי

עודכן לאחרונה: 2.6.2024 / 15:38

חברת המימון מכלול מודיעה על מהלך אסטרטגי וחדשני להנפקת אג"ח בהיקף כ-190 מיליון שקל, אשר מחד מגובה בטחונות של פרויקטים לליווי בניה למגורים בתחום ההתחדשות העירונית ומאידך ללא זכות חזרה למכלול

טבלאות של הוצאות והכנסות. ShutterStock
מימון/ShutterStock

חברת מכלול מימון הציבורית, העוסקת במתן אשראי חוץ בנקאי ליזמים בבנייה למגורים ובמתן חוב מורכב, מימון עסקים בצמיחה ומימון מזנין, הודיעה בימים האחרונים על מהלך אסטרטגי פיננסי שמבוצע לראשונה בשוק ההון הישראלי: מכלול נדל"ן, חברת הבת של מכלול מימון, תנפיק אג"ח פרטי, ברצף מוסדיים, מגובה בטחונות של פרויקטים לליווי בנייה למגורים בתחום ההתחדשות העירונית בהיקף של כ-190 מיליון שקל.

במסגרת זו, לראשונה בשוק ההון הישראלי, מתאפשר לגופים מוסדיים וללקוחות כשירים להיחשף לאשראי מגובה בטחונות של מסגרות לליווי בנייה למגורים בעיקר בתחום ההתחדשות העירונית.

מהלך זה יאפשר למשקיעים להנות מתשואה שוטפת מהלוואות מגובות בטחונות בדרגה ראשונה על זכויותיה של מכלול בהלוואות, ובכלל זה זכויותיה בבטוחות הנדל"ן, תוך פיזור על עשרות לווים ופרויקטים שונים.

אורי פז, מנכ"ל מכלול מימון. דניאל לילה,
אורי פז, מנכ"ל מכלול מימון/דניאל לילה

עבור מכלול נדל"ן, הנפקת אג"ח באופן זה מאפשרת למקסם את מבנה המאזן, מאחר והאג"ח המגויס הוא ללא זכות חזרה למכלול נדל"ן, אך מגובה בהלוואות עצמן, ועל כן, יוסר ממאזן מכלול נדל"ן. כאשר חלק יחסי מתיק ההלוואות יוותר בידי מכלול נדל"ן.

בכך מיישמת מכלול מימון אסטרטגיה של גופי המימון המובילים בעולם, במסגרתה מכלול נדל"ן, חברת הבת, מוציאה חלק מסיכון האשראי לצדדים שלישיים, מהלך שיאפשר לה להמשיך ולצמוח על ההון הקיים, וכפועל יוצא להגדיל פיזור, להקטין סיכון ולהעלות שיעור הרווחיות על ההון.

אורי פז, מנכ"ל מכלול מימון: "אנו מבצעים מהלך אסטרטגי פיננסי למיקסום מקורות החברה ומבנה המאזן תוך הגדלת הגמישות הפיננסית שלנו והעלאת שיעור הרווחים והיקף הרווחים תוך הפחתת סיכון. המהלך מחזק ומעמיק את הקשר והפעילות שלנו עם שוק ההון מאפשר לנו להמשיך לייצר צמיחה וערך רב עבור בעלי המניות שלנו".

את מכלול ליוו בהנפקה עוה"ד שירי שחם, שי מרגלית ואור פרל ממשרד ארנון, תדמור-לוי וכן יוסי וינקלר ודימה שפסיוק מלאומי פרטנרס חתמים.

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully