וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משבר? רק ברבעון הראשון החברה הזו שיווקה פי 3 דירות מכל 2023

עודכן לאחרונה: 2.6.2024 / 8:49

קבוצת חג'ג' שיווקה מתחילת השנה 111 דירות - יותר מפי 3 בהשוואה לכל שנת 2023. בנוסף מדווחת החברה על הכפלת ההכנסות בהשוואה לרבעון המקביל, ועל תזרים מזומנים חיובי

קבוצת חג'ג' מפרסמת את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון לשנת 2024, ומהדיווח שהגישה לבורסה עולה כי שיווקה מתחילת השנה ועד למועד פרסום הדיווח 111 דירות - יותר מפי 3 מאשר מכרה בכל שנת 2023 שבה נמכרו 35 דירות. רק ברבעון הראשון לבדו לשנת 2024 מכרה החברה 26 דירות, בהשוואה ל-2 דירות ברבעון הראשון לשנת 2023. בנוסף, מסיום הרבעון הראשון ועד למועד פרסום הדיווח שיווקה החברה עוד 85 יחידות, מהן 28 במסגרת בקשות הצטרפות.

הכנסות קבוצת חג'ג' ברבעון הראשון הסתכמו ב-85 מיליון שקל, יותר מכפול בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2023 אז נרשמו הכנסות בגובה 41 מיליון שקל.

הקבוצה מדווחת גם על תזרים מזומנים חופשי חיובי בסך 58 מיליון שקל, ועל רווח גולמי ברבעון הראשון שהסתכם ב-30 מיליון שקל. בכך קבוצת חג'ג' ממשיכה לשמור על שיעור רווח גולמי גבוה שהסתכם ברבעון הראשון ב-35% (בהשוואה ל-28% ברבעון המקביל בשנת 2023, ו-34% ברבעון הקודם).

בנוסף מדווחת החברה כי זמן קצר אחרי שהחלה בשיווק פרויקט master piece bavli כבר שווקו בו 50 דירות, מתוך 247 דירות המוצעות בו למכירה.

פרויקט H-master piece Bavli. קבוצת חג'ג',
פרויקט H-master piece Bavli/קבוצת חג'ג'

בתחילת החודש דיווחה קבוצת חג'ג' על כך שחברת ביטוח ישראלית רכשה 4.8% ממניות הקבוצה בסכום של כ-52 מיליון שקל, ששיקף לחברה שווי של יותר ממיליארד שקל. בקבוצה ציינו כי המהלך המשמעותי הזה מבטא אמון באיתנות הפיננסית ובאופק העסקי של הקבוצה.

מספר ימים לאחר מכן דיווחה הקבוצה על ביקושי שיא לאג"ח שהנפיקה בהיקף כולל של 124 מיליון שקל. הנפקת סדרת האג"ח החדשה (סדרה י"ד, במח"מ של 2.9 שנים) זכתה לביקושים בהיקף שיא של 309 מיליון שקל, ההיקף הגדול ביותר מאז הונפקה החברה בבורסה בשנת 2010. בין הגופים שהשתתפו בגיוס נכללים כלל חברה לביטוח, הפניקס חברה לביטוח, מור בית השקעות, נוקד בונדס שותפות מוגבלת ומיטב קרנות נאמנות.

קודם לכן דיווחה קבוצת חג'ג' על מספר מהלכים שמטרתם להעצים את הפעילות בתחום ההתחדשות העירונית. בחודש שעבר דיווחה הקבוצה כי במסגרת ההחלטה להגדיל משמעותית את פעילותה בתחום ההתחדשות העירונית, היא נכנסת לשותפות עם צים נדל"ן, והופכת להיות אחת מהחברות המובילות ביותר בארץ בתחום ההתחדשות העירונית והמגורים. בין הערים שבהן תרחיב החברה את פעילותה בעיקר בתחום המגורים בזכות השותפות החדשה, נמנות הערים המרכזיות והגדולות ביותר בארץ, ובהן: תל אביב, חיפה, באר-שבע, ראשון-לציון, פתח תקווה, רחובות, רמלה, לוד, רמת השרון, כפר סבא, חולון, נתניה, טירת הכרמל. זאת בנוסף לפרוייקטים בתחום ההתחדשות העירונית של הקבוצה שמקודמים בחדרה, פתח-תקווה ותל-אביב.

קבוצת חג'ג'. שי תמיר,
קבוצת חג'ג'/שי תמיר

בעלי השליטה בקבוצת חג'ג', צחי ועידו חג'ג' מסרו: "קבוצת חג'ג' פותחת את שנת 2024 בתנופה גדולה מאוד, שבאה לידי ביטוי בהיקף השיווק הגדול של דירות בכל הפרויקטים שלנו שנמצאים בשיווק, וזאת במקביל להמשך פיתוח פרויקטים חדשים במיקומים מרכזיים".

"כפי שניתן לראות, המומנטום שהחל ברבעון הראשון של השנה נמשך במלוא העוצמה גם מתחילת הרבעון השני. בשנת 2024 נוסף לדגש שאנחנו שמים על פעילות הייזום של הקבוצה, העמקנו משמעותית את הפעילות שלנו בתחום ההתחדשות העירונית".

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully