וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איזו חברה ישראלית תשתתף בהקמת הטרמינל החדש ב-JFK ניו יורק?

עודכן לאחרונה: 2.5.2024 / 13:47

זכייה משמעותית נוספת לקבוצת אלקטרה בארצות הברית: נבחרה לבצע את עבודות הקמת מערך התאורה בטרמינל 1 החדש שנבנה בשדה התעופה JFK ניו יורק. התמורה הצפויה: כ-368 מיליון שקל

הדמיה: הטרמינל החדש שמוקם בשדה התעופה JFK ניו יורק. The Port Authority of New York and New Jersey,
הדמיה: הטרמינל החדש שמוקם בשדה התעופה JFK ניו יורק/The Port Authority of New York and New Jersey

קבוצת אלקטרה בע"מ ממשיכה בהרחבת פעילותה בארה"ב: הקבוצה מעדכנת היום (ה') כי חברת הבת גילסטון (51%) נבחרה לשמש כקבלן משנה להקמת מערך התאורה בטרמינל 1 החדש, אשר נבנה בשדה התעופה JFK ניו יורק. גילסטון נבחרה מתוך 13 חברות מהגדולות והמובילות בשוק, וזאת לאחר תהליך בחירה קפדני ומקצועי.

סך התמורה הצפויה לחברת הבת של אלקטרה בגין הפרויקט עומדת על כ-368 מיליון שקל (כ-98 מיליון דולר), כאשר במסגרת הפרויקט תהא חברת הבת אחראית להתקנה של כ-30,000 גופי תאורה ומגוון מערכות חשמל תומכות.

תחילת העבודה מיידית וצפויה להסתיים ברבעון ראשון 2026 לקראת פתיחת הטרמינל החדש. טרמינל 1 החדש יתפרס על פני כ-230 אלף מטר מרובע והינו החלק המרכזי בפרויקט של כ-19 מיליארד דולר לשדרוג שדה התעופה JFK ניו יורק.

"אנו נפעל להמשך הרחבת הפעילות שלנו בארצות הברית"

נזכיר כי בנוסף לזכייה הזו, לאחרונה עדכנה אלקטרה כי חברת הבת (66.9%) F.W. Sims המתמחה בעבודות מכאניות מורכבות בתחום מיזוג האוויר בארה"ב, נבחרה לבצע את העבודות המכאניות בפרויקט הענק, במסגרתו ייבנה אצטדיון הפוטבול של קבוצת "באפלו בילס" (Buffalo Bills) בעיר באפלו שבמדינת ניו יורק.

האצטדיון החדש ייבנה בהשקעה צפויה של כ-1.7 מיליארד דולר, כאשר סך התמורה הצפויה לחברה הבת של אלקטרה בגין חלקה בפרוייקט עומדת על כ-218 מיליון שקל (כ-59 מיליון דולר). האצטדיון ישמש את הקבוצה הפעילה במסגרת ליגת הפוטבול האמריקאית (ה-NFL).

קבוצת אלקטרה בע"מ נכנסה לפעילות בארה"ב בשנת 2019, אז רכשה את השליטה בחברות הלמן אלקטריק ובחברת גילסטון אלקטריקל. שתי החברות פועלות עשרות שנים באזור ניו-יורק, בתחומי עבודות החשמל לגופים ציבוריים וחברות ענק. בהמשך לכך, בפברואר 2020 רכשה אלקטרה את חברת F.W. Sims, המוחזקת כיום ע"י אלקטרה ב-66.9% ופועלת בתחום עבודות מיזוג אויר. לאלקטרה ארה"ב, המאגדת את סך פעילותה של אלקטרה בארה"ב, צבר עבודות של למעלה מ-550 מיליון דולר, המשקף גידול מתמשך בהיקף הפעילות.

סך פעילותה הבינלאומית של אלקטרה בע"מ מתפרסת על 15 מדינות ב-4 יבשות והיקף ההכנסות בשנת 2023 גדל לכ-1.76 מיליארד שקל.

איתמר דויטשר, מנכ"ל קבוצת אלקטרה: "הבחירה באלקטרה ארה"ב לביצוע עבודות ההקמה של מערך התאורה בפרויקט יוקרתי ומשמעותי כל כך כמו טרמינל 1 החדש בשדה התעופה JFK בניו יורק ממחישה את יכולותיה ומיצובה הבכיר של החברה בשוק האמריקני".

"זכייה זו מגיעה בהמשך לזכייה נוספת השנה של אלקטרה ארה"ב בפרויקט לביצוע העבודות המכאניות להקמת אצטדיון הפוטבול של קבוצת "באפלו בילס" בניו יורק, ומבססת את מעמדה של אלקטרה כשחקנית משמעותית בתחומי פעילותה באזור ניו יורק. אנו נפעל להמשך הרחבת הפעילות שלנו בארה"ב בפרט ובשווקים הבינלאומיים בכלל".

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully